Kolekcja Mitów Profesora Brownstone’a Tom 2 Marcy I Zagadka Sfinksa

Opis:

Uleczkaa38

Po niezwykle udanym, ciepło przyjętym i emocjonującym komiksie dla dzieci pt. "Artur i złoty sznur" (ukazał się on w sierpniu ubiegłego roku), przyszedł czas na drugą odsłonę cyklu Joe'go Todda Stantona pt. "Kolekcja mitów profesora Brownstone'a", który w znakomity sposób łączy sobą bajkową opowieść z lekcją historii. Najnowsza część nosi tytuł "Marcy i zagadka Sfinksa" i ukazała się ona tradycyjnie nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu!

 

Nowa opowieść, nowa bohaterka i nowe, wspaniały przygody - tak oto jawi się oferta tego interesującego tytułu. Oto nasz główny narrator - profesor Brownstone, dzieli się z nami tym razem opowieścią o pewnej odważnej dziewczynce - Marcy. To właśnie ta dzielna dziewczynka udaje się w podróż do dalekiego Egiptu, by tam odnaleźć swojego tatę i poszukiwacza przygód w jednym - Artura, który podczas wyprawy do kraju nad Nilem przepadł bez wieści... Na miejscu przyjdzie przeżyć jej moc niezwykłych przygód, jak i też zmierzyć z niezwykłymi zagadkami Sfinksa, który strzeże dostępu do starego grobowca. Na szczęście, z pomocą dziewczynce przychodzą starożytni, egipscy bogowie...

 

Niniejsze dzieło tego niezwykle utalentowanego brytyjskiego autora, zaprasza nas sobą do odbycia kolejnej fascynującej podróży w czasie i przestrzeni, którą to wypełnia akcja, przygoda i ciepły humor. To komiks, który oczarowuje czytelnika swoim niezwykłym, baśniowym klimatem, bardzo interesującą, choć zarazem też i nie nazbyt skomplikowaną fabułą, jak i wreszcie piękną szatą ilustracyjną, której to nie oprze się zarówno dziecięcy czytelnik, jak i dorosły odbiorca. Co ważne, po opowieść tę mogą sięgnąć także i ci miłośnicy bajkowego komiksu, którzy nie poznali pierwszej części tego cyklu, gdyż ten tytuł stanowi sobą zupełnie nową historię...

 

Przygoda, piękne emocje, ale też i chociażby niezwykle cenna lekcja o Egipcie i starożytności - to wszystko wypełnia sobą strony tego komiksu, a w zasadzie tak naprawdę powieści graficznej dla dzieci. Sama historia została poprowadzona tu w ciekawy, zaskakujący i ekscytujący sposób, gdzie to napięcie rośnie ze strony na stronę, a każda kolejna przygoda głównej bohaterki jawi się iście porywająco. To również pokaźna porcja humoru, bardzo ciekawe i edukujące zagadki Sfinksa, czy też wreszcie morał o tym, jak ważna jest miłość i rodzina. Dlatego też powiem, iż po kątem fabularnym tytuł ten przedstawia się bardzo udanie!

 

Udanie prezentuje się także strona ilustracyjna tego komiksu, za którą odpowiada również Joe Todd Stanton. Otóż dał nam on tutaj niezwykle malownicze, bardzo plastyczne w swojej postaci i pociągnięte niezwykle lekką i płynną kreską, rysunki. Rysunki, które przybierają różną wielkość - od niewielkich obrazków, po rozpościerające się na całą stronę malowidła o przebogatej palecie barw. I jest w tych ilustracjach piękno, niepowtarzalny klimat oraz niezwykła, w dużej mierze baśniowa, symbolika, której dostrzeganie i podziwianie, sprawia nam wielką przyjemność.

 

Nie sposób nie odnieść się tu także raz jeszcze do wartości edukacyjnych tej opowieści, które wiążą się ze wspaniałą, ale przy tym też i jak najbardziej przystępną dla dziecięcego wieku, lekcją o historii i kulturze Starożytnego Egiptu, która objawia się chociażby na polu przedstawiania egipskich bogów. I jest w tym coś iście magicznego, gdy oto za sprawą lektury bajki - bo to jest komiksowa bajka, nasze dzieci uczą się o tamtym dawnym świecie i jego kulturowym bogactwie, które jest przecież tak bardzo bogate i fascynujące...

 

Przyjemność, uśmiech, zaintrygowanie i bezpieczny humor - to wszystko daje nam spotkanie z tą pozycją, która gwarantuje sobą także wielkie emocje, przednią zabawę i świetną rozrywkę. I jeśli miałabym polecać komiksową sztukę dla dzieci, to właśnie taką, jaką reprezentuje sobą niniejsze dzieło brytyjskiego twórcy. Mamy tu bowiem połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli zabawy z edukacją, co w przypadku tej grupy odbiorców, wydaje się zawsze najlepszym i najcenniejszym rozwiązaniem.

 

Podsumowując - "Marcy i zagadka Sfinksa", to bardzo udana, mająca wiele do zaoferowania i niezwykle intrygująca odsłona komiksowej baśni dla dzieci. Odsłona, która bawi, edukuje i zapewnia wielkie emocje. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam zarówno dzieci i ich rodziców do tego, by sięgnęli po niniejszy komiks Joe'go Todda Stantona. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Gdy ojciec Marcy, poszukiwacz przygód Artur, znika w Egipcie, dziewczynka natychmiast rusza jego śladem. Już wkrótce stanie przed wielkim Sfinksem i będzie musiała rozwiązać jego zagadkę, by wejść do grobowca i uwolnić ojca. Z pomocą przyjdą jej egipscy bogowie, ale sukces wyprawy będzie zależał tylko do niej. Czy uda się jej przezwyciężyć największe lęki i ocalić ojca?

 

Przyłącz się do Marcy, staw czoła zagadkom i spotkaj starożytnych egipskich bogów podczas tej ekscytującej przygody!

 

„Marcy i zagadka sfinksa” to drugi tom przeznaczonej dla młodych czytelników serii „Kolekcja mitów profesora Brownstone’a”, autorstwa niezwykle utalentowanego brytyjskiego rysownika i pisarza Joe Tooda-Stantona. Prawa do ekranizacji serii kupiła amerykańska wytwórnia DreamWorks Animation znana z takich filmów, jak „Shrek”, „Kung Fu Pana”, „Madagaskar”, czy „Jak wytresować smoka”.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kolekcja Mitów Profesora Brownstone’a Tom 2 Marcy I Zagadka Sfinksa

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Joe Todd Stanton
 • Rysunek: Joe Todd Stanton
 • Tłumaczenie: Szymon Holcman
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 4/2020
 • Tytuł Oryginału: Brownstone's Mythical Collection 2 Marcy And The Riddle Of The Sphinx
 • Tytuł Serii: Kolekcja Mitów Profesora Brownstone’a / Brownstone's Mythical Collection
 • Wydawca Oryginalny: Flying Eye Books
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Format: 190x260mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788366128347
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 44,90 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial