Kapitan Ameryka. Steve Rogers Tom 1

Opis:

Michał Lipka

NARODOWY (ANTY)BOHATER

 

Jak mówi przysłowie, lepiej późno, niż wcale. I to się sprawdza w przypadku pierwszego tomu serii „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”, którego wydarzenia przeplatają się z wydanym już jakiś czas temu na polskim rynku eventem „II Wojna Domowa”. Czy pasowałby lepiej wtedy, czy też teraz, jako zapowiedź kolejnego wydarzenia w postaci „Tajnego Imperium”, każdy musi osądzić sam. Ważne jednak tak naprawdę jest tylko to, że to dobry komiks. Zadziwiająco dobry, jak na scenarzystę Nicka Spencera.

 

W trakcie drugiej wojny światowej Steve Rogers poddał się eksperymentom z formułą superżołnierza i stał się niemal niezniszczalnym bohaterem i symbolem Ameryki. Wkrótce potem „zginął”, by obudzić się we współczesnym świecie i nadal reprezentować te same wartości. Jego losy różnie się toczyły, przeżył wiele, zestarzał się, zrezygnował ze swej roli, a ostatnio odzyskał młodość i powrócił do akcji. I w tym właśnie miejscu zaczyna się tom, który niedawno pojawił się wśród wydawniczych nowości.
Gdy zło panoszy się po świecie, a nazistowska organizacja Hydra staje się z każdą chwilą coraz potężniejsza, Rogers wkracza do akcji. Coś jednak jest nie tak. Kapitan Ameryka ma bowiem własne cele i realizuje je za wszelką cenę, a to co robi, dalekie jest od tego, co robić powinien. Czy zatem dotychczasowy narodowy bohater Stanów Zjednoczonych stał się kimś zupełnie innym, niż do tej pory? A jeśli tak, co to będzie oznaczało?

 

Komiksy pisane przez Nicka Spencera nigdy do mnie do końca nie przemawiały. Jedynie niezły „Atak na Pleasant Hill” czy przeciętny piąty volume „Amazing Spider-Mana” to dobre przykłady na to, że scenarzysta ów nie jest nikim wybitnym. Nie jest nawet szczególnie dobrym wyrobnikiem. Ale jak wiadomo, czasem nawet ktoś taki może wpaść na dobry pomysł i tak było w przypadku jego przygód Kapitana Ameryki, którego postanowił uczynić złym. Co z tego wynikło, wiedzą ci, którzy czytali „Tajne Imperium” – wyjaśnienie niestety jest oczywiste i zawodzi, ale za to to, co dzieje się pomiędzy daje czytelnikom dużo dobrej zabawy. I tak jest właśnie z tym tomem.

 

„Kapitan Ameryka: Steve Rogers” to pełen akcji album zbierający pierwsze jedenaście zeszytów cyklu. Dzieje się tu dużo, wydarzenia nie tylko prowadzą do „Tajnego Imperium”, ale i przeplatają się z eventem „II Wojna Domowa” tempo jest szybkie a całość ma swój urok. Do tego dochodzą niezłe ilustracje i dobre wydanie. Czyli standard dla linii wydawniczej MarvelNow.

 

Kto lubi „Kapitana Amerykę” albo typowe marvelowskiesuperhero, powinien ten komiks poznać. To całkiem grube tomiszcze, które czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Może i bez większych refleksji, ale ma kilka naprawdę intrygujących momentów. A przy okazji to szansa poznania nieco innego oblicza Kapitana, niż w ukazującej się w Polsce rewelacyjnej serii pisanej przez Eda Brubakera.

Opis Wydawcy

Pierwszy tom głośnej sagi o Kapitanie Ameryce, zwieńczonej wydarzeniem „Tajne imperium”. Od czasu II wojny światowej Steve Rogers symbolizuje amerykańskie ideały. Niedawno odzyskał siłę i młodość – i wszyscy liczą na to, że przywróci ład w świecie, w którym po upadku więzienia Pleasant Hill znów panoszą się arcyłotrowie, a faszystowska organizacja Hydra błyskawicznie rośnie w siłę. Kapitan Ameryka ma jednak własne plany… i zrealizuje je, choćby miał iść po trupach. Czy ten genialny strateg, z którego zdaniem liczą się najważniejsi politycy, wciąż jest szlachetnym bohaterem, za którego wszyscy go uważają? Czy też służy teraz mroczniejszej sile?

 

Scenarzystą tego tomu jest Nick Spencer – autor historii zebranych w albumie „Ant-Man: Druga szansa” oraz serii „Iron Man 2.0” i „The Amazing Spider-Man”. Twórcami rysunków są Javier Piña („Birds of Prey”) oraz Jesús Saiz („Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill”).

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kapitan Ameryka. Steve Rogers Tom 1

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Nick Spencer
 • Rysunek: Jesus SaizJavier Pina
 • Tłumaczenie: Marek Starosta
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 3/2020
 • Tytuł Oryginału: Captain America: Steve Rogers Vol. 1 – Hail Hydra; Captain America: Steve Rogers Vol. 2 – The Trial
 • Tytuł Serii: Kapitan Ameryka, Marvel Now 2.0
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 284
 • Format: 167x255 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328197671
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 69,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 4/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial