Droga Ku Wieczności Tom 1 Bóg Szeptów

Opis:

Uleczkaa38

Jeśli porywać się na barwną powieść fantasy, to tylko taką z jak największym rozmachem i bogactwem wątków! I właśnie takową pozycją jest monumentalne, gdyż liczące sobie 264 strony, komiksowe dzieło Ricka Remendera pt. "Droga ku wieczności. Bóg Szeptów", które to ukazało się w w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Mucha Comics. To opowieść o walce dobra ze złem, magii, namiętnościach, ale też i niezwykle trudnym wyborze moralnym. Poznajmy zatem tę historię i emocje, jakie płyną za sprawą jej lektury!

 

Fabuła komiksu przenosi nas do fantastycznego, ale też i niezwykle mrocznego świata - Zhal. To właśnie tam sprawuje swoje rządy straszliwy Garils, zwany Bogiem Szeptów, który sieje śmierć, terror i zniszczenie. Oto jednak pojawia się grupa śmiałych rycerzy i wojowników, pragnących położyć kres władzy tyrana, a tym samym przywrócenia tej krainie szczęście i pokoju. Jest jednak pewne ale - śmierć Boga sprawi, że umrze także każdy człowiek dotknięty jego magiczną mocą, a tych są tysiące... Wśród śmiałków, albo raczej straceńców, którzy podejmą się próby zabójstwa Boga, jest Adam Osidis - umierający rycerz, który tą misją może nie tylko sprowadzić wolność dla swych pobratymców, ale też i odzyskać dobre imię własnego rodu. Tyle tylko, że wówczas staje on przed pewną bardzo hojną propozycją...

 

Niniejsza opowieść stanowi sobą bardzo efektowną, intrygującą i dopracowaną w każdy szczególe, historię spod znaku mrocznej fantasy. Mamy tu świat pod rządami potwornego tyrana, jak i wreszcie próbę oporu względem jego władzy. Tym samym nie zabrakło tu także walki, wielkiej przygody i dramatycznych wydarzeń, które decydują o życiu bądź śmierci. Wreszcie strony tego komiksu wypełniają również niezwykłe emocje, które wiążą się z wewnętrzną walką pomiędzy tym, co podszeptuje serce, a tym, co dyktuje rozum. Całości relacji dopełnia zaś magia, możliwość spotkania niezwykłych mieszkańców tego świata w osobach ludzi i przedstawicieli innych nacji, jak i też subtelna, ale z pewnością zauważalna, porcja czarnego humoru. Czegóż chcieć więcej...?

 

Fabularna strona komiksu przedstawia się bardzo interesująco, wprowadzając nas swoistym prologiem w realia tej fantastycznej rzeczywistości, a następnie już oferując wielką przygodę w postaci walki o wolność i szczęście. I to właśnie za sprawą tej narracji poznajemy naszego głównego bohatera, odkrywamy jego burzliwą przeszłość, jak i stajemy przed bardzo trudnym wyborem, który jemu samemu może dać wielkie szczęście, ale już innym mieszkańcom Zhal, niekoniecznie. Walka, podróż do odległych zakątków tego świata i liczne przygody śmiałków w czasie jej trwania - to wszystko - oczywiście w bardzo fantastycznej i elektryzującej postaci, wypełnia sobą strony tego naprawdę udanego komiksu.

 

Nie mniejsze, a być nawet i jeszcze większe wrażenie, wywiera na nas przepiękna szata ilustracyjna tego tytułu. Szata, którą stworzył duet znakomitych twórców w osobach Jerome'a Opeñy i Jamesa Harrena, którzy to zaoferowali nam niezwykle malownicze, epickie, porażające mnogością detali i pociągnięte bardzo płynną kreską, rysunki. Patrząc na te obrazy zachwycamy się ich naturalnością, realizmem, perfekcją kadrowania i kolorami, które przybierają często bardzo jaskrawe, ale w mroczniejszych fragmentach, także i ciemne barwy, co daje sobą naprawdę niezwykły efekt. I powiedzieć o tej szacie, że jest piękna i wspaniała, to tak jakby nic nie powiedzieć, ponieważ czasami po prostu brakuje właściwych słów, by oddać trafnie magię i wielkość sztuki rysunku...

 

Bardzo duże wrażenie wywiera na nas również kreacja rzeczywistości tej opowieści, czyli fantastycznego ujęcia krainy Zhal. Zachwyca nas ona swoimi niesamowitymi krajobrazami, oczarowuje kulturą, codziennością życia i historią, jak i przede wszystkim porywa ujęciem magii, jaka to stanowi jej codzienność. Magii spod znaku tej jak najbardziej mrocznej, gdy oto rządzący władca i tak naprawdę Bóg w jednej osobie, potrafi za sprawą swoich szeptów przekonywać do siebie i kontrolować umysły poddanych. To bardzo intrygujące rozwiązanie, które w dużej mierze przyczynia się do tego, iż mamy tu przyjemność poznania kompletnego obrazu baśniowego świata fantasy - tak za sprawą słów, jak i obrazów.

 

Na koniec nie sposób nie docenić także emocjonalnej, a dokładniej rzecz ujmując - moralnej wymowy tego komiksu. Mam tu na myśli wyśmienicie poprowadzony moralny konflikt głównego bohatera, który staje przed wyborem pomiędzy poświęceniem dla innych, a dobrem dla siebie i swych najbliższych. To tak naprawdę kluczowy motyw tej opowieści, który został tu doskonale poprowadzony, dzięki czemu też i całość tej relacji nabiera wyjątkowego - bo duchowego, wymiaru i charakteru. I tak też oto ten aspekt, ale też i całościowej ujęcie tej opowieści, gwarantuje nam sobą wielką przyjemność i wspaniałą zabawę podczas lektury tej pozycji.

 

"Droga ku wieczności. Bóg Szeptów", to kompletne, znakomite pod każdym względem i mające sobą bardzo wiele do zarefowania, komiksowe dzieło z najwyższej półki. Barwna fabuła, charakterni bohaterowie, niepowtarzalny klimat oraz wielkie emocje - to tylko kilka z argumentów przemawiających za tym, by sięgnąć po ten tytuł. Sięgnąć tym bardziej, iż stanowi on sobą dopiero pierwszą odsłonę całego cyklu. Nie pozostaje mi zatem już nic innego, aniżeli gorąco polecić wam tę pozycję, co też i niniejszym czynię!

Opis Wydawcy

Wszechobecna paranoja podsycana przez Boga Szeptów dotarła do najdalszych zakątków krainy Zhal. Jego szpiedzy ukrywają się pod każdą strzechą, rozsiewając nieufność i strach. Adam Osidis, umierający rycerz ze zhańbionego klanu, musi wybrać pomiędzy przyłączeniem się do zakonu magicznych wojowników i najemników, którzy podjęli się próby uwolnienia ich świata od złego Boga, oraz zaakceptowaniem bożej obietnicy, która zapewni Adamowi wszystko, o czym marzył.
Los mieszkańców Zhal zależy od ostatniego człowieka, który pozostaje poza wpływami boga. On również musi wybrać między przyszłością świata a własnymi pragnieniami.

 

Scenarzysta RICK REMENDER oraz JEROME OPEÑA (Uncanny X-Force, Fear Agent) i MATT HOLLINGSWORTH (Tokyo Ghost, Wiedźmy) ponownie nawiązują współpracę, aby zabrać czytelników w niełatwą drogę przez fantastyczny świat o nazwie Zhal.
Album zawiera zeszyty SEVEN TO ETERNITY #1-9.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Droga Ku Wieczności Tom 1 Bóg Szeptów

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Rick Remender
 • Rysunek: Jerome OpeñaJames Harren
 • Kolor: Matt Hollingsworth
 • Tłumaczenie: Arkadiusz Wróblewski
 • Wydawnictwo: Mucha Comics
 • Rok Wydania Polskiego: 4/2020
 • Tytuł Oryginału: Seven To Eternity Vol. 1: The God Of Whispers
 • Tytuł Serii: Droga Ku Wieczności (Tom 1)
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Fantastyka
 • Liczba Stron: 264
 • Format: 180 x 275 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788365938978
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 110,00 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial