Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 1 Nowy Wojownik W Drużynie

Opis:

Aneta Sawicka

Minecraft to gra komputerowa, która podbiła serca dzieci (i nie tylko) na całym świecie. Fabuła gry opiera się na budowaniu i odkrywaniu swojego świata, zbieraniu surowców, wytwarzaniu przedmiotów, walczeniu z różnymi istotami. W czasie rozgrywki gracze eksplorują świat, przemierzają różne tereny i spotykają istoty, które należą do różnych kategorii. Grafika gry to świat zbudowany z charakterystycznych kwadratów, które są znakiem rozpoznawczym Minecrafta. Wśród postaci w grze spotkać możemy między innymi zombie, wojowników, szkielety, zwierzęta i wiele innych.

 

Jednak Minecraft to już nie tylko gra komputerowa, ale również wiele innych produktów dla dzieci. Z pewnością nie raz spotkaliście już maskotki z postaciami z gry, klocki, czy inne zabawki. Na podstawie gry powstało również wiele różnych publikacji książkowych, które możemy podzielić na dwie kategorie-powieści oficjalne świata Minecraft wydane na licencji gry oraz powieści nieoficjalne. przy czym te drugie wcale nie są gorsze, czy mniej atrakcyjne.

 

Jeśli chodzi o książki o tematyce Minecraft mają one zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy uważają, że proponowanie dzieciom lektur na podstawie gry jeszcze bardziej wciąga najmłodszych w komputerowy świat, a nawet prowadzi do uzależnienia. Zwolennicy natomiast wskazują na pozytywny aspekt, jakim jest zachęcanie dzieci do czytania. A wiadomo, że każde dziecko chętniej czyta o tym, co lubi. Ja osobiście nie przepadam za grą, w przeciwieństwie do mojego syna. Pozwalam mu jednak czytać książki o tej tematyce, bo wolę, żeby czytał o Minecrafcie niż nie czytał wcale.

 

Syn mój szczególnie polubił minecraftowe komiksy i chętnie sięgnął po nowość z tej kategorii. Muszę przyznać, że historia tak go wciągnęła, że ciężko było go oderwać od czytania. A nic mnie nie tak nie cieszy, jak widok dziecka z książką, nawet jeśli jest to komiks.

 

"Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Nowy wojownik" to komiks, będący nieoficjalną powieścią ze świata Minecraft. Wydany został przez wydawnictwo Jaguar i jest już kolejnym komiksem w serii liczącej kilka pozycji. Bohaterem komiksu jest wieśniak RUNT, który bardzo odstaje od swoich rówieśników. Podczas, gdy celem innych wieśniaków jest handel i uprawa roli, RUNT marzy o czymś więcej. On chce być wojownikiem i walczyć z potworami. To marzenie jest tak silne, że RUNT postanawia uciec z domu i wyruszyć na poszukiwanie przygód. Podobnie rzecz ma się z zombiakiem Blurpem, który również postanawia opuścić swoją rodzinną krainę i stać się kimś innym., a konkretnie człowiekiem. Los sprawia, że RUNT i Blurp spotykają się i zaprzyjaźniają ze sobą. Jednak RUNT nie wie, że jego nowy przyjaciel jest zombiakiem. Przyjaciele w dalszą podróż wyruszają razem i razem stawiają czoła różnym przeciwnościom, które napotykają na swojej drodze. Co się jednak stanie, kiedy RUNT odkryje prawdę o swoim przyjacielu? Czy ich przyjaźń będzie w stanie przetrwać pomimo tego, że wojownicy i zombiaki od zawsze są przeciwnikami?

 

Powiem szczerze, że komiks miło mnie zaskoczył. Spodziewałam się bardziej drastycznego, agresywnego opowiadania, a tymczasem otrzymałam całkiem sympatyczną historię o dążeniu do realizacji swoich marzeń i przyjaźni ponad podziałami. Wcale się nie dziwię, że moje dziecko nie mogło się oderwać od czytania. Myślę, że każdy fan Minecrafta będzie zadowolony z tego komiksu, a my chętnie sięgniemy nawet po inne części z serii "Pamiętnik 8-bitowego wojownika".

Opis Wydawcy

Chcąc odmienić swój marny los, młody wieśniak Runt, wyrusza na spotkanie przygody. Pod osłoną nocy opuszcza mury rodzinnego miasta w poszukiwaniu endermana. Zdaniem Runta pokonanie potwora jest konieczne, aby wreszcie stać się prawdziwym wojownikiem i udać się prosto do Enderu! Wbrew swym najśmielszym oczekiwaniom, w czasie wyprawy zaprzyjaźnia się nie tylko z wilkiem, ale również z podejrzanie zielonym nieznajomym... Bohaterowie wspólnie stawiają czoła czyhającym na nich niebezpieczeństwom. I choć nie każde starcie kończy się sukcesem, niezłomna drużyna wytrwale dąży do celu. Sami przekonajcie się, czy uda się go osiągnąć!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tom 1 Nowy Wojownik W Drużynie

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Cube Kid
 • Tłumaczenie: Agnieszka Wawrzkiewicz
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Rok Wydania Polskiego: 3/2020
 • Tytuł Oryginału: Journal D’un Noob Guerrier
 • Tytuł Serii: Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika (Tom 1)
 • Rodzaj: Literatura Młodzieżowa
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Format: 220x295mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788376868721
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 27,90 zł
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial