Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Fire Force Tom 2

Opis:

Michał Lipka

AO NO FIRE FORCE

 

„Fire Force” to seria specyficzna, bo nawet jak na shounen, gatunek wciąż powielający schematy i podobne elementy, wyjątkowo fabularnie wtórna. Nie bójcie się jednak, bo nie znaczy to wcale, że cierpi na tym jakość. „FF” to bowiem dobra seria, jeszcze trochę do naprawdę znakomitego dzieła jej brakuje, ale czyta się ją świetnie, szybko, lekko i przyjemnie i chociaż schemat ten zna się na pamięć, zabawa jest naprawdę jest udana.

 

W specjalnych siłach przeciwpożarowych zaczyna się dziać. Atak na strażaków w trakcie zawodów to jednak tylko początek. W końcu nadchodzi czas odpowiedzi na kilka pytań. Jak jest prawda o pożarze, w którym zginęli rodzice Shinary? Po co naprawdę powstał zastęp ósmy? I co jeszcze się wydarzy? Bo to oczywiście wcale nie koniec…

 

Jeśli chodzi o fabułę, „Fire Force” to opowieść, która wręcz stanowi kopie innego świetnego shounena „Ao no Exorcist”. Zacznijmy od świata, gdzie nie brak dziwnych mocy, z którymi walczy oddział strażaków. Tyle, że trudno ich tak właściwie mówić tu o strażakach, skoro bliżej im do zakonu egzorcyzmującego opętanych przez ogniste demony ludzi – egzorcyzmującego za pomocą broni, czego w „Ao” też nie brakowało. Do tego mamy głównego bohatera, podobnego z wyglądu do postaci wiodącej z tamtej serii, na dodatek skrywa sekrety i też ma w sobie demoniczne moce. Tego typu podobieństwa można by mnożyć, ale nie ma to sensu. Każdy znający „Ao no Exorcist” sam je zauważy, reszty zaś nie będą one interesować.

 

Abstrahując od tego, „FF” to shounen jakich wiele, ale bardzo udany. Sam pomysł co prawda nie wydaje się jakoś szczególnie zachęcający, ale za to jego wykonanie już jak najbardziej. Szybka akcja, piękne dziewczyny, odrobina łagodnej erotyki, niezłe wykorzystanie strażackich klimatów, humor, fantastyka… Wszystko to składa się na komiks, który czyta się szybko i przyjemnie. Zabawa z „Fire Force” jest bardzo przyjemna nawet jeśli – tak, jak ja zresztą – nigdy nie marzyliście by zostać strażakami.

 

Rysunki? Szata graficzna w równym stopniu przypomina mi „Ao no Exorcist” co „My Hero Academia”, nie ma to jednak większego znaczenia – liczy się, że „Fire Force” oferuje naprawdę udane ilustracje. Owszem całość jest prostsza pod tym względem od wspomnianych serii, jaśniejsza i pozbawiona aż tylu detali, a i czasem perspektywa czy proporcje szwankują, ale jednak nadal robi spore wrażenie. Przyjemnie realistyczna i cartoonowa zarazem, pełna świetnej dynamiki i jeszcze lepiej uchwyconych postaci, oferuje wszystko to, czego od podobnych serii oczekujecie.

 

W skrócie: kto lubi shouneny… Sami wiecie, zawiedziony nie będzie. Ot lekka, niewymagająca lektura dla miłośników takich opowieści.

Opis Wydawcy

Prawda o specjalnych siłach przeciwpożarowych wychodzi na jaw. Tajemniczy mężczyzna wdziera się na zawody rekrutów SSP i atakuje funkcjonariuszy. Shinra dowiaduje się od niego szokującej prawdy o pozarze, w którym zginęli jego bliscy. Kapitan Oubi opowiada bohaterowi o prawdziwym celu powstanie ósmego zastępu. Historia o ludzkim zapłonie nagle przyspiesza. Kolejnym wrogiem będą inny funkcjonariusze? Rozpoczyna się walka z piątym zastępem SSP!

 

Komplikujące się tajemnica i więzi między kompanami. Żar walki aż bije od tego płomiennego battle fantasy.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Fire Force Tom 2

Additional Info:

 • Scenariusz: Atsushi Ohkubo
 • Rysunek: Atsushi Ohkubo
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 2/2020
 • Tytuł Oryginału: Enen No Shouboutai / 炎炎ノ消防隊 02
 • Tytuł Alternatywny: Fire Force 2
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Manga
 • Liczba Stron: 192
 • Format: 127x191mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788380966956
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 22,99 zł
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 4/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial