Szósty Rewolwer Tom 5 Zimowe Wilki

Opis:

Uleczkaa38

"ZIMOWE WILKI" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem piąta już odsłona popularnego cyklu komiksowego "Szósty rewolwer". Cyklu, który od dobrych kilku lat przenosi nas sobą do świata Dzikiego Zachodu, w którym to wciąż dochodzi do nieustającej walki dobra ze złem, także i na gruncie wydarzeń o charakterze nadprzyrodzonym... Opowieść ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy.

 

Fabułę opowieści wypełniają wydarzenia rozgrywające się na dwóch głównych planach - pierwszym, z udziałem Becky i Drake'a Sinclaira, jak też drugim, w którym śledzimy losy Gorda Centrella. I tak oto Becky po uratowaniu Drake'a trafia wraz z nim do przerażającej krainy wiecznej zimy, gdzie to muszą toczyć walkę z mrocznymi zjawami i demonami. Tymczasem Gord robi wszystko, by odnaleźć powyższą parę, w związku z czym zwraca się w tym celu o pomoc do Kirby Hael i ... Ashera Cobba. Tylko oni mogą uratować zagubionych w krainie śniegu, ale zanim będzie mogło to się stać, muszą stawić czoła wielu wyzwaniom i trudnościom...

 

Najnowsza odsłona cyklu Cullena Bunna i Briana Hurtta, zaprasza nas sobą raz jeszcze do spotkania z komiksową przygodą spod znaku westernowego klimatu, jak i też z domieszką fantastycznej grozy. To efektowna i zaskakująca fabuła, charakterne i nietuzinkowe postacie, jak i wreszcie emocje, które potrafią nas sobą poruszyć. Tym razem zdecydowanie większy nacisk położono tu na fantastyczne oblicze tej historii, co w mej ocenie okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, treści tej opowieści nie ustępuję w żadnym względzie równie efektowna szata ilustracyjna, którą to można śmiało określić mianem pięknej!

 

Scenariusz komiksu przedstawia się niezwykle intrygująco, gdyż oba główne wątki są równie ciekawe, zaskakujące i nacechowane wielkimi emocjami. Oczywiście, więcej uwagi poświecono tu losom Becky i Drake'a, którzy walczą tyleż z surowością zimy, co i całą masą demonicznych istot. Niemniej, także i perypetie Gorda i jego przedziwnych kompanów, prezentują się nie mniej barwnie, zaś obie te historie znajdują swój wspólny i bardzo spektakularny finał. Warto jednak przy tym dodać, że znajomość poprzednich, a przynajmniej poprzedzającej tę opowieść odsłony niniejszego cyklu, jest jak najbardziej wskazana. Tylko wówczas możemy odnaleźć się bez trudu w zawiłościach fabuły, jak i też czerpać jak najwięcej dobra z lektury tego tytułu.

 

Jak wspominałam powyżej, znakomicie i pięknie przedstawiają się komiksowe rysunki tej opowieści, za które to odpowiada oczywiście Brian Hurtt. Otóż zaoferował on nam tutaj niezwykle klimatyczne, pociągnięte lekką kreską, jak i też bardzo filmowe kadry, które z miejsca przypominają animowaną produkcję kinową. To także wielka dbałość o szczegóły - tak z pierwszego, jak i z drugiego planu, perfekcyjne kadrowanie, jak i wreszcie bogate w swej ofercie, choć tym razem nieco jakby bardziej stonowane, kolory. I można w tym miejscu pokusić się o stwierdzenie, że tom ten utrzymuje sobą równie wysoki poziom ilustratorskiej szaty, jak poprzednie części cyklu.

 

Samo spotkanie z tą opowieścią upływa nam w iście błyskawicznym tempie, co jest zasługą zarówno pasjonującego scenariusza wydarzeń, zawartych tu emocji oraz wysokiego poziomu na polu ilustracji..., jak i też - a być może przede wszystkim, tego faktu, że uzyskujemy tu odpowiedzi na kluczowe i nurtujące nas wielce dotąd, pytania. Pytania o losy bohaterów, jak i też tytułowe "sześć rewolwerów", czyli iście magiczną moc zaklętą w broni. Fakt ten docenią z pewnością wierni fani tej komiksowej sagi, która dla wielu stała się już wręcz kultową...

 

Reasumując - najnowsza odsłona cyklu "Szósty rewolwer", zapewnia nam sobą wspaniałą rozrywkę, gwarantuje przednią zabawę i niesie niezwykłe emocje, które pozostają na długo w naszej pamięci. To ze wszech miar udana i chyba też najbardziej odważna pod względem fantastycznych motywów, odsłona tego cyklu, która w mej ocenie nie ma absolutnie żadnych słabych stron. Tym samym też gorąco zachęcam was i polecam sięgnięcie po "Zimowe wilki" - komiks, który ma nam naprawdę wiele do zaoferowania!

Opis Wydawcy

WIĘZIENI W ZAMARZNIĘTYM PIEKLE!

 

Sześć. Zestaw przeklętych rewolwerów posiadających moc zburzenia rzeczywistości. Drake Sinclair wierzy, że użył już tej strasznej mocy... budując na nowo świat, i to nie raz. Boi się, że jest mu przeznaczone wykorzystać ją ponownie. Becky Montcrief uratowała Drake’a Sinclaira ze szponów Rycerzy Salomona, ale wcale nie są bezpieczni. Nagle znajdują się uwięzieni na zamarzniętym pustkowiu, atakowani przez pierwotne stworzenie, którego nie sposób zabić. Gdy zaczynają pogrążać się w rozpaczy, zdają sobie sprawę, że jeśli chcą przeżyć, muszą dokonać strasznego poświęcenia.

 

Tymczasem Gord Cantrell śpieszy, by znaleźć swych przyjaciół. Wie, jak raz na zawsze zniszczyć Sześć. Ale jeśli chce pożyć wystarczająco długo, by to zrobić, musi umknąć grupie religijnych fanatyków, którzy źle oceniają jego intencje. Podróżuje z najbardziej niezwykłym sojusznikami – sojusznikami mającymi inne plany wobec sześciu rewolwerów, którym przeznaczone jest zmienić świat.

 

"Zimowe wilki" zawierają materiały pierwotnie publikowane w zeszytach 24–29 serii

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Szósty Rewolwer Tom 5 Zimowe Wilki

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Cullen Bunn
 • Rysunek: Brian Hurtt
 • Kolor: Bill Crabtree
 • Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
 • Wydawnictwo: Timof I Cisi Wspólnicy
 • Rok Wydania Polskiego: 8/2019
 • Tytuł Oryginału: The Sixth Gun 5 Winter Wolves
 • Tytuł Serii: Szósty Rewolwer (Tom 5)
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 160
 • Format: 170x260 mm
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788366347076
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 69 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial