Invincible Tom 6 (Wyd. Zbiorcze)

Opis:

Uleczkaa38

Jeśli zapytalibyście mnie o najlepszy, najbardziej efektowny i spektakularny komiksowy cykl o superbohaterach..., to bez wahania wskazałabym na dzieło Roberta Kirkmana pt. "Invincible"! Najlepszy za sprawą zaskakującego pomysłu, świetnego przeniesienia go na karty komiksu oraz emocji, jakie budzi w nas spotkanie z tą relacją o kolejnych losach młodego superherosa - Marka Graysona. Dziś mamy przyjemność poznać już szóstą odsłonę tego cyklu, która to tradycyjnie ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Egmont.

 

Jako słowo się rzekło, wraz z rozpoczęciem lektury tej pozycji raz jeszcze stajemy u boku naszego doskonale znanego superbohatera - Marka. Tym razem przyjdzie zmierzyć mu się z nie lada wyzwaniami - tak na polu walki o dobro świata, jak i też życia osobistego. Ten pierwszy wątek wiąże się z inwazją na Ziemię alternatywnych wcieleń Marka, które działają z rozkazu wydawałoby się pokonanego już jego największego wroga - Angstrima Levy. Mark, wraz ze wsparciem pozostałych superbohaterów staje do walki, która mimo to pociąga za sobą wiele zniszczeń, śmierć milionów, jak i też niechęć ludzi wobec Invincible. Co więcej, to tylko preludium do kolejnych kłopotów - m.in. na czele z konfrontacją z Conquestem, nadciągającą wojną z przerażającym imperium Viltrum, jak i też ... spotkaniem z ojcem...

 

Na niniejsze, tradycyjnie już zbiorcze wydanie tego cyklu, składają się zeszyty od 60 do 70 numeru, wraz z komiksem pt. "Invicible returns 1". I już sam ten fakt - pokaźna objętość stron i treści, sprawia, że mamy tu przyjemność spotkania z monumentalną, liczącą blisko 340 stron, opowieścią. Opowieścią, którą wypełnia przygoda, pędząca z zawrotną prędkością akcja, spektakularne sceny alki, jak i też niezwykłe emocje, która wiążą się m.in. z osobistym życiem głównego bohatera, ale też i chociażby ze zderzeniem z niespotykaną dotąd niechęcią wobec niego tych, który miał i chciał on chronić. To mocna, widowiskowa i w mej ocenie jedna z najlepszych odsłon tej komiksowej sagi, która oferuje nam sobą dokładnie wszystko to, czego tylko moglibyśmy od tego tytułu oczekiwać.

 

Pod względem scenariusza opowieść ta wypada niezwykle interesująco, barwnie i co ważne, zaskakująco. I mam tu na myśli nie tylko kolejne ataki na Ziemię i starcia głównego bohatera z ów agresorami, które naprawdę prezentują się tak bardzo widowiskowo, jak chyba nigdy przedtem..., ale także i skomplikowane, jak i dramatyczne przeżycia na polu osobistego życia Marka, który tym razem wydaje się cierpieć bardziej właśnie z uwagi na emocje, aniżeli same zmagania z bardzo złymi antagonistami. I to dodaje tej relacji czegoś niezwykle intrygującego, a mianowicie realizmu i życia.. A poza tym..., a poza tym czeka nas tutaj wielka przygoda, kosmiczne potwory, dramatyczne chwile oraz finał, który na długo pozostaje w naszej pamięci...

 

Tradycyjnie też złego słowa nie możemy powiedzieć o szacie ilustracyjnej tego dzieła, którą to stworzyło kilku rysowników - z Ryanem Ottley'em i Corym Walkerem, na czele. Rysowników, którzy to dali nam tutaj naprawdę wiele dobrego, jak i też potwierdzili swój wielki, artystyczny talent. To niezwykle wyraziste, pociągnięte płynną kreską, bardzo szczegółowe w swej postaci i co ważne, efektowne pod każdym względem, rysunki. Kwintesencją tej sztuki jest fragment obrazujący pojedynek Invincible z zabójcą Imperium - Conquestem, który cechuje tak wielką piękno, odwaga na polu brutalności, ale też i jakość, że moim zdaniem wątek ten powinien wpisać się na trwałe w historię komiksowej sztuki ilustracji. Oczywiście, nie mogę nie wspomnieć też o kolorach - pięknych, bogatych, często łączących się w przedziwne konfiguracje barw, które czynią te obraz jeszcze wspanialszymi.

 

Wiele dobrego możemy powiedzieć też o postaci głównego bohatera, która w tym tomie wydaje się być niezwykle interesującą, jak i też zaskakującą. To już nie jest ten sam nieokrzesany młodzieniec, który wierzy w to, że jest absolutnie niezniszczalny i może pokonać każdego przeciwnika. Owszem, nadal walczy w spektakularny sposób.., ale też i dostrzega to, że nie pokona sam całego zła wszechświata, a każda walka - także te wynikające z jego powodu, zawsze pociągają za sobą ofiary i zniszczenia. To dojrzalszy, chyba też bardziej przygnębiony, a przez to w mej ocenie - ludzki, bohater, który niejako ewoluuje na naszych oczach. Naturalnie, poznamy tu i spotkamy po raz kolejny wiele innych barwnych postaci, bez których komiks ten nie byłby tak dobry.

 

Spotkanie z komiksem "Invincible 6" potwierdza sobą raz jeszcze to, ze cykl ten stanowi absolutne wyżyny komiksowej sztuki spod znaku opowieści o suberbohaterach. To wielkie emocje, gwarancja wspaniałej zabawy i ekscytująca uczta dla oka, co jest zasługą zarówno samej szaty ilustracyjnej, jak i też bardzo efektownego wydania tego tytułu. Dlatego też nie mogę uczynić nic innego, aniżeli gorąco i z jak największym przekonaniem zachęcić wszystkich do sięgnięcia po tę pozycję, która porwie sobą każdego miłośniku widowiskowego komiksu akcji, bez reszty. Ja bawiłam się przy jego lekturze wybornie, czego też i wam życzę!

Opis Wydawcy

Kolejny tom zbiorczy prawdopodobnie najlepszego komiksu superbohaterskiego we wszechświecie, który trzyma w napięciu jeszcze bardziej niż poprzednie i wypełniony jest akcją aż po brzegi. Sterowany przez Angstroma Levy’ego najazd Invincible’ów! Epokowy pojedynek z Conquestem! Ostatnie przygotowania do wojny z Viltrum! Inwazja mózgonogów na Ziemię! W tym albumie jest wszystko – czy to aby nie za wiele dla jednego, nastoletniego superbohatera?
Na tom składają się zeszyty 60–70 oraz Invicible returns 1.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Invincible Tom 6 (Wyd. Zbiorcze)

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Robert Kirkman
 • Rysunek: Ryan OttleyCory Walker
 • Tłumaczenie: Agata Cieślak
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 12/2019
 • Tytuł Oryginału: Invincible: Ultimate Collection 6
 • Tytuł Serii: Invincible
 • Wydawca Oryginalny: Image Comics
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Fantastyka
 • Liczba Stron: 336
 • Format: 170x260 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328142268
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 99,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto