Kakegurui. Szał Hazardu Tom 2

Opis:

Michał Lipka

BYĆ ZWIERZAKIEM

 

„Kakegurui” to kolejna próba odświeżenia gatunku shounen. Próba całkiem udana, bo w dobrym stylu łącząca w sobie zarówno klasyczne jego elementy, jak i swoistą dojrzałość, która sprawia, że całość spodoba się nieco starszym odbiorcom. Jednocześnie to po prostu kawał ciekawej i dobrze wykonanej mangi, która zaczyna rozkręcać się coraz bardziej i jeszcze nie raz może nas – oczywiście pozytywnie – zaskoczyć.

 

Witajcie w Prywatnej Akademii Hyakkao, elitarnej szkole głównie dla bogatej młodzieży, której tradycja sięga ponad sto dwadzieścia lat wstecz. Nikogo jednak nie obchodzą tu oceny i wyniki sportowe. Uczniowie muszą uczyć się jednego: strategicznego myślenia, umiejętności „czytania przeciwnika” i zdolności dostrzegania kluczowych momentów. Bo Hyakkao to nie zwyczajna placówka edukacyjna, a szkoła hazardu, w której wszystko sprowadza się do gier. Nawet po lekcjach akademia nie cichnie, zmieniając się w istne kasyno, gdzie stawki są naprawdę wysokie. Ale właśnie od wyniku hazardowych rozrywek zależy pozycja w szkole – ci, którzy wygrywają, trzymają się na szczycie, przegrani, których finanse spadną poniżej jasno ustalonego poziomu, zostają sklasyfikowani jako jednostki niekooperacyjne i stają się „zwierzątkami”. Poniżani przez stojących wyżej w hierarchii uczniów, gnębieni i wykorzystywani dosłownie jako podnóżki, muszą znów znaleźć swoją drogę na szczyt.

 

I o tym właśnie przekonuje się nowa uczennica, Yumeko, która niedawno trafiła w mury placówki. Po przegranej z członkinią samorządu, zadłużona dziewczyna staje się takim zwierzątkiem. Od teraz, jak już wiadomo, czeka ją nieciekawy los. Ale pojawia się szansa na jego odmianę. Pytanie jednak jaka będzie cena gry, w której Yumeko będzie musiała wziąć udział? A co gorsza, jakie będą konsekwencje?

 

Jak zauważa jedne z autorów, drugi tomik „Kakegurui” to zarówno kontynuacja, jak i swoista samodzielna, zamknięta opowieść. Jeśli nie czytaliście więc poprzedniej części, a ten komiks wpadł w Wasze ręce, śmiało możecie go przeczytać. Owszem, lepiej jest zacząć od początku, bo to jednak jedna duża opowieść, ale cóż, przynajmniej nie będziecie się tu czuć zagubieni, jeśli zdecydujecie się zignorować część pierwszą. A nawet jeśli, nie będzie to jakieś duże czy znaczące zagubienie.

 

Ale co poza tym ma Wam do zaoferowania ten tytuł? Przede wszystkim dobry klimat i akcję. Japończycy ze wszystkiego potrafią zrobić wciągającą i emocjonującą opowieść, hazard zaś już sam z siebie dostarcza podobnych wrażeń. Połączenie obu daje ciekawy efekt finalny, jeszcze nie wybitny, bo opowieść wciąż się rozkręca, ale zadziwiająco dobry i pozostawiający po sobie uczucie niedosytu. Świetnie, choć sterylnie zilustrowana, klimatyczna, mroczna i dojrzalsza od typowych shounenó, urzeka także na tym polu.

 

Kto lubi mangi tego gatunku i ma ochotę na coś dla nieco starszych czytelników, powinien „Kakegurui” poznać. To dobra manga, o wiele lepsza niż na pierwszy rzut oka można sądzić i dostarcza dobrej rozrywki na poziomie. Warto jej się bliżej przyjrzeć.

Opis Wydawcy

Yumeko przegrała z członkinią samorządu uczniowskiego i zadłużyła się na 310 milionów. W jej szkole uczniowie z dużymi długami zyskują status zwierzątek i są brutalnie traktowani. Tracą nie tylko godność, ale i przyszłość. Aby odzyskać dumę i kontrolę nad swoim życiem, dziewczęta podejmują się gry, która może odwrócić ich sytuację. Oto drugi tom komiksu o pięknej hazardzistce, która walczy ze swym losem.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kakegurui. Szał Hazardu Tom 2

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Homura Kawamoto
 • Rysunek: Toru Naomura
 • Tłumaczenie: Karolina Dwornik
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Rok Wydania Polskiego: 11/2019
 • Tytuł Oryginału: Kakegurui: Compulsive Gambler Vol. 2
 • Wydawca Oryginalny: Yen Press World
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Manga, Shounen
 • Liczba Stron: 192
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788380967182
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 22,99 zł
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: 4/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto