Astonishing X-Men Tom 3

Opis:

Uleczkaa38

Kolejnych, komiksowych odsłon świata X-menów, nigdy za wiele! Oto mimo dużego natężenia w ostatnim czasie premier spod znaku tego Uniwersum, wciąż mamy ochotę na więcej i więcej, chcąc poznawać kolejne przygody zmutowanych superherosów. Dlatego też z tym większą przyjemnością sięgnęłam po najświeższą premierę na tym polu - opowieść pt. "Astonishing X-Men, tom 3", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Mucha Comics. Jakie doznania i emocje przyniosła mi ta lektura? O tym opowiem w poniższej recenzji!

 

Fabuła dzieła Warrena Ellisa - to ten ceniony autor przejął pałeczkę na scenariuszem tego cyklu, oferuje nam sobą opowieść o dalszych losach mutantów pod przewodnictwem Cyklopsa, którzy podnoszą się po tragicznym "Dniu M", zmieniając miejsce pobytu, zakładając nową bazę i przywdziewając nowe, niezwykle intrygujące szaty. Nie długo przyjdzie im też czekać na nowe wyzwania, gdy oto na Ziemi pojawiają się tajemnicze "Widmowe skrzynki", a wraz z nimi zagrożenie ze strony obcej, kosmicznej rasy, czy też chociażby dochodzi do całej serii zamachów na życie mutantów. To oczywiście nie koniec niezwykłych wydarzeń, gdyż na scenie pojawi się także nowy superheros, który odegra ważną w rolę w przyszłości X-menów...

 

Najnowsza odsłona tego znakomitego cyklu oferuje nam sobą niezwykle intrygującą, spektakularną i pasjonującą od pierwszej, do ostatniej strony, opowieść o przygodach mutantów. Opowieść rozpisaną na kilka głównych aktów, z których każdy przedstawia nam inną historię, ale za każdym razem równie barwną. Na plus należy zaliczyć tu zarówno pasjonującą, zaskakującą i dopracowaną w każdym względzie fabułę, jak i też znakomitą szatę ilustracyjną, która dotrzymuje poziomu i jakości poprzednim dwóch odsłonom tej opowieści. I jeśli można mówić o zmianie charakteru tego cyklu - wraz ze zmianą osoby scenarzysty, to w mej ocenie należy zaliczyć ją tylko i wyłącznie, na lepszą!

 

Pod kątem samego scenariusza, opowieść ta przedstawia się niezwykle udanie. Mam tu na myśli zarys całości obrazu tej komiksowej rzeczywistości, ukazanie nowych wydarzeń w życiu bohaterów, czy też choćby poprowadzenie akcji w taki sposób, by nieustannie się tu coś działo, zaś o choćby najkrótszej chwili monotonii, nie było tu mowy. Warren Ellis zadbał tu o każdy szczegół, oddał w świetny sposób klimat tej historii, czy też chociażby zaoferował nam przekonujące dialogi, co w kontekście poprzednich dwóch tomów, nic kulało... Tym razem jest znacznie lepiej, jak i również w mej ocenie jeszcze mroczniej, co moją skromną osobę niezmiernie cieszy, gdyż to właśnie mroczne emocje powinny wypełniać to Uniwersum.

 

Absolutnie nie możemy zarzuć nic także szacie ilustracyjnej tego komiksu, za którą to odpowiada tym razem grupa kilku rysowników - m.in. z Simonem Bianchi i Philem Jimenezem, na czele. Otóż twórcy ci zaoferowali nam tutaj piękne, niezwykle żywe w swej formie, pociągnięte płynną i lekką kreską, a do tego również i bardzo szczegółowe, rysunki. Zachwycają nas one tak oddaniem obrazu tła i poszczególnych elementów otoczenia danego kadru, jak i też chociażby fizjonomii twarzy bohaterów, na których widać złość, gniew, czy też smutek. Pięknie jawią się także sceny walki, których jest tu mnóstwo, a z których to jednak za każdym razem każda prezentuje się nieco inaczej. I wreszcie zjawiskowe kolory, z których to twórcy ci korzystają tu niezwykle hojnie, dając nam całą paletę wyrazistych barw.

 

To dobry komiks - ta kwestia nie podlega żadnej dyskusji, gdyż jakość, wykonanie i podanie nam tej opowieści w tak pięknej oprawie przez Wydawnictwo Mucha Comics, przesądza o tym w każdym względzie. Dlatego też jestem przekonana o tym, że każdy miłośnik komiksowej fantastyki - w szczególności cyklu z Uniwersum X-men, będzie zachwycony i jak najbardziej usatysfakcjonowany spotkaniem z tym tytułem. Lektura ta gwarantuje nam bowiem wspaniałą zabawę, przednią rozrywkę i wielkie emocje, o których trudno to jest zapomnieć na długo po dobrnięciu do ostatniej strony. Oczywiście, to specyficzna, fantastyczna twarz komiksowej sztuki, którą trzeba po prostu lubić, by się w niej odnaleźć bez najmniejszych kłopotów. Jeśli tak jest, to te niniejsze dzieło jest właśnie dla was.

 

Reasumując - komiks "Astonishing X-Men, tom 3", stanowi sobą bardzo udaną, atrakcyjną dla czytelnika i niezwykle intrygującą odsłonę cyklu, który w całościowym ujęciu zyskuje wiele na zmianie osoby scenarzysty. To barwna akcja, wielka przygoda, efektowne sceny walki i piękno ilustracji - czegóż chcieć więcej? Tym samym też nie pozostaje mi nic innego, aniżeli gorąco zachęcić do sięgnięcia po ten tytuł, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Warren Ellis, brytyjski scenarzysta komiksowy i telewizyjny znany z takich serii, jak The Authority, Planetary, Detektyw Fell, Transmetropolitan czy Hellblazer przedstawia swoją wizję przygód X-Men. W jej urzeczywistnieniu pomagają mu rysownicy Simone Bianchi (Thanos powstaje) oraz Phil Jimenez (Nieskończony kryzys) oraz cała rzesza innych znanych artystów tworzących kilkustronicowe epizody.
X-Men wracają do działania. Mają nową bazę, nowe kostiumy i tajemnicę, której rozwiązanie będzie wymagało podróży na nieznane tereny. Czym są widmowe skrzynki? Gdzie umierają statki kosmiczne? Co kryje się za pojawieniem się na Ziemi nowego mutanta? Czy X-Men zdążą uratować Abigail Brand? Kto stoi za zamachami na mutantów? Szaleni genetycy, inne wymiary, przybysze z kosmosu i Krakoa, Żyjąca Wyspa – to wszystko w najnowszym tomie przygód zadziwiających X-Men.
W albumie umieszczono materiały pierwotnie opublikowane w formie zeszytowej w serii Astonishing X-Men #25-35 oraz miniserii Astonishing X-Men: Ghost Boxes #1-2.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Astonishing X-Men Tom 3

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Warren Ellis
 • Rysunek: Simone BianchiAlan DavisAdi GranovClayton CrainKaare AndrewsPhil Jimenez
 • Kolor: Simone Peruzzi, Christina Strain, Laura Martin, Morry Hollowell, Simone Bianchi, Rob Schwager, Frank D’Armata
 • Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
 • Wydawnictwo: Mucha Comics
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2019
 • Tytuł Oryginału: Astonishing X-Men 3
 • Tytuł Serii: Astonishing X-Men
 • Rodzaj: Komiks
 • Gatunek: Fantastyka, Fantasy, Science Fiction
 • Liczba Stron: 312
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788365938596
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 110,00 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial