Detektyw Miś Zbyś Na Tropie Tom 5 Dama Z Pluszowym Misiem

Opis:

Uleczkaa38

"DETEKTYW MIŚ ZBYŚ NA TROPIE" - ten popularny, świetny w swej formie i uwielbiany przez najmłodszych cztelników komiksowy cykl kryminalno-komediowy, doczekał się oto właśnie kolejnej swojej - już piątej, nowej odsłony! Odsłony pt. "Detektyw Miś Zbyć. Dama z pluszowym misiem", która to ukazała się tradycyjnie nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu, jak i też po raz pierwszy połączyła klasykę gatunku z publikacją o charakterze interaktywnym. Poznajemy zatem tę historię i emocje, jakie ona sobą nam oferuje!

 

Jako słowo się rzekło, czas na kolejną niezwykłą detektywistyczną przygodę u boku Misia Zbysia i jego wiernego druha - Borsuka Mruka! Jak nie trudno się domyślić po tytule tego tomu, tym razem naszej parze przyjdzie zmierzyć się z zagadką kradzieży słynnego obrazu "Dama z pluszowym misiem", autorstwa równie słynnego malarza - Leoparda Da Vinci! Poproszeni o pomoc nasi przesympatyczni detektywi oddają się śledztwu, które zaprowadzi ich do dalekiej Szkocji. Tam oto przyjdzie bowiem przeżyć im moc przygód, jak i też zmierzyć się z tajemniczym złoczyńcą... Na szczęście będą mogli oni liczyć na pomoc tajnych służb jej królewskiej mości, jak i też... - czytelników:)

 

Piąte już spotkanie z dziełem trójcy autorów - Macieja Jasińskiego, Piotra Nowackiego i Tomasza Kaczkowskiego, oferuje nam raz jeszcze spotkanie z ulubioną parą komiksowych detektywów, łącząc w spójną i efektowną całość bajkę, kryminał i komedię dla najmłodszych. Obok pasjonującej i elektryzującej fabuły, znajdziemy tu także szereg zagadek i zadań dla czytelników, które w fascynujący sposób dopełnią lektury tej barwnej pozycji. Jest ciekawie, zabawnie, intrygująco i porywająco, a przy tym wielce zaskakująco tym nowym komiksowym anturażem, jaki to zafundowało nam tutaj trzech powyższych twórców:)

 

Fabuła komiksu prezentuje się bardzo ciekawie, oferując nam barwną, przezabawną i obfitującą w wiele przygód historię o losach pary detektywów, która to jest przystosowana do potrzeb i wymogów dziecięcego czytelnika. Otóż opisane tu wydarzenia cechuje prostota, która objawia się m.in. w naturalnych reakcjach postaci, nieskomplikowanych dialogach, jak i scenach wypełnionych humorem, ciepłymi emocjami i brakiem przemocy. Sama opowieść łączy zaś sobą fabułę z interaktywną akcją, która stanowi jej nieodłączną część. To bardzo udana i zajmującą historia dla dzieci, która porwie ich sobą bez reszty!

 

Nie można mieć też żadnych uwag względem szaty graficznej tego komiksu, która prezentuje się ciekawie, bardzo solidnie pod kątem warsztatowym i efektownie - tak w swej czarno-białej i służącej do kolorowania odsłonie, jak i w swoim tradycyjnym, kolorowym fragmencie. To przyjemne dla oka, pociągnięte lekką kreską, bardzo różnorodne w zakresie kadrowania i ekspozycji bajkowe rysunki, które z pewnością zachwycą każde dziecko. Autorom udało się tu zachować charakterystyczny dla tego cyklu styl, który jak widzimy na przykładzie tego dzieła, nie traci w sobie nic także i w tej "kolorowankowej" odsłonie!

 

Nie sposób nie zatrzymać się na chwilę także przy interaktywnej stronie tego komiksu, czyli zagadkach, rebusach, krzyżówkach i labiryntach, jakie to znajdziemy na stronach tej publikacji. To przednia zabawa, rozwijająca inteligencję i spostrzegawczość porcja wyzwań dla najmłodszych, a do tego ściśle powiązana z fabułą część komiksu, którą również wypełnia ten znakomity i niepowtarzalny klimat. Ba! - jakby tego było mało, znajdziemy tu również niewielką grę planszową, która swoją prostą, ale przy tym naprawdę wciągającą rozgrywką, funduje nam moc wielogodzinnej zabawy:)

 

"Detektyw Miś Zbyć. Dama z pluszowym misiem" to bardzo udana, intrygująca, a przy tym zaskakująca swoją formą kolejna odsłona świetnego komiksowego cyklu dla dzieci. Odsłona inna, a tym samym wnosząca ten projekt na wyższy poziom, który to mam wielką nadzieję, będzie odtąd jego stałą składową. To moc humoru, emocji i znakomitej zabawy, którą polecam tak dzieciom, jak i też starszym odbiorcom pragnącym poczuć raz jeszcze tę dziecięcą radość i ekscytację przy lekturze, rozwikływaniu kolejnych zadań, kolorowaniu komisowych rysunków, czy też choćby grze w planszową rozgrywkę:)

Przemysław Janic

"Dama z pluszowym misiem - pod tym tytułem kryje się kolejna odsłona popularnego, komiksowego cyklu dla dzieci pt. "Miś Zbyś"! Cyklu, który oferuje nam sobą przednią zabawę, świetną rozrywkę, moc uśmiechu, a tym razem także i potężną dawkę interaktywnej rozrywki w postaci całej gamy zadań, rebusów i detektywistycznych zagadek!

 

Fabuła komiksu zaprasza nas sobą raz jeszcze do świata bajkowej przygody, którą przyjdzie przeżyć nam oczywiście u boku Misia Zbysia! Tym razem stanie przed nim niezwykle intrygująca i skomplikowana zagadka kryminalna, jaką to jest kradzież pewnego słynnego obrazu równie słynnego malarza - Leoparda Da Vinci! Oczywiście, tradycyjnie będzie mógł on liczyć na pomoc swojego wiernego druha i przyjaciela - Borsuka Mruka, z którym to uda się on aż do dalekiej Szkocji. Tam przyjdzie przeżyć im moc przygód, niezwykłych wydarzeń, jak i też spotkać się z samym wysłannikiem Jej Królewskiej Mości. Pewne jest zatem to, że atrakcji i śmiechu tu nie zabraknie!

 

Kolejna i zarazem piąta już odsłona niniejszego cyklu, zaprasza nas sobą raz jeszcze do świata wielkiej przygody i nie mniejszego humoru, który wypełnia sobą każdą ze stron tego dzieła. Tym samym też ponownie łączy ono przyjemne z pożytecznym, czyli atrakcyjną, bajkową, zabawną opowieść o detektywistycznych losach pary bohaterów z jednej strony, z drugiej zaś fascynującą zabawą o charakterze edukacyjnym, która rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, czy też chociażby zdolności manualne dziecięcego czytelnika. Myślę, że ten aspekt stanowi bardzo ważny element spotkania z tym komiksem.

 

Pod względem fabularnym rzecz ma się bardzo okazale, efektownie i klimatycznie. Oto wraz ze Zbysiem i Mrukiem oddajemy się bez reszty śledztwu w sprawie kradzieży cennego obrazu "Damy z pluszowym misiem", a tym samym wyjeżdżamy do dalekiej Szkocji, krok po kroku przybliżamy się do odkrycia tożsamości sprawcy kradzieży, jak i oczywiście pakujemy w całą masę kłopotów, do których to nasz Miś na naprawdę wielki talent. Całość cechuje zaś wielka prostota, przystępność dla dziecięcego odbiorcy i niepowtarzalny oraz wypełniony ciepłymi emocjami, klimat. Zachwyca nas tu już sam koncept przełożenia realnych elementów z naszego świata, na tę bajkową, zwierzęcą i fascynującą opowieść!

 

Równie wielkie wrażenie wywiera na nas szata ilustracyjna tego komiku, którą tworzą bardzo przyjemne, pociągnięte lekką kreską, zróżnicowane w zakresie kadrowania, jak i przede wszystkim bardzo bajkowe rysunki. Rysunki w dwóch postaciach, tj. czarno-białej, które służą do kolorowania, jak i pełnej, tradycyjnej szacie, czyli wypełnionej morzem barw. I tu, i tu jest bardzo efektownie, pięknie i ciekawie, co tylko przyczynia się w jeszcze większym stopniu do przyjemnego spotkania z tym tytułem, także i w kontekście warstwy wizualnej.

 

Warto raz jeszcze odnieść się do interaktywnej strony tej opowieści, czyli całej masy zagadek, rebusów, krzyżówek, labiryntów i wielu innych zadań, jakie to są stawiane przed dziecięcym czytelnikiem. Zadań, powiązanych ściśle z fabułą tej detektywistycznej opowieści, a tym samym wymagających od czytelnika naprawdę dużego zaangażowania w tę historię, jak i też raz jeszcze spostrzegawczości. Myślę, że ten aspekt lektury docenią przede wszystkim rodzice czytelników, którym zależy na rozwoju dziecka, choć nie da się ukryć, że rozwiązywanie tych wszystkich zadań, to naprawdę wielką frajda!

 

"Detektyw Miś Zbyć. Dama z pluszowym misiem" to bardzo udana, intrygująca, a przy tym zaskakująca swoją formą, kolejna odsłona tego świetnego komiksowego cyklu dla dzieci. Odsłona ciekawa, gwarantująca moc przedniej zabawy i świetnej rozrywki, a do tego zakasująca swoim interaktywnym charakterem. Myślę, że to dobry krok autorów, który czyni tę opowieść jeszcze lepszą i wartościowszą. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić z jak największym przekonaniem sięgnięcie po tę pozycję każdemu dziecięcemu miłośnikowi komiksu, co też i niniejszym czynię!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Detektyw Miś Zbyś Na Tropie Tom 5 Dama Z Pluszowym Misiem

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Maciej Jasiński
 • Rysunek: Piotr Nowacki
 • Kolor: Tomasz Kaczkowski
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 10/2018
 • Tytuł Oryginału: Detektyw Miś Zbyś Na Tropie Tom 5 Dama Z Pluszowym Misiem
 • Tytuł Serii: Detektyw Miś Zbyś Na Tropie (Tom 5)
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 40
 • Format: 210x295 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788366128033
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 24,90 zł
 • Papier: Offsetowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6 ; 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 3 votes
Kolory: 100% - 3 votes
Scenariusz: 100% - 3 votes
Liternictwo: 100% - 3 votes
Tłumaczenie: 100% - 4 votes
Wydanie: 100% - 3 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial