Kapitan Majtas Tom 12 Kapitan Majtas I Sensacyjna Saga O Sir Śmierdzisławie

Opis:

Uleczkaa38

KAPITAN MAJTAS - powraca! Tak, tak - zwariowani bohaterowie tego popularnego na całym świecie komiksowego cyklu dla najmłodszych, powracają w dwunastej i niestety - póki co przynajmniej, ostatniej części sagi o zwariowanych przygodach Georga, Harolda i ich sobowtórów - Wczorajszego Georga i Wczorajszego Harolda. Komiks ten nosi tytuł "Kapitan Majtas i Sensacyjna Saga o Sir Śmierdzisławie", a ukazał się on tradycyjnie nakładem Wydawnictwa Jaguar!

 

Na niniejsze dzieło składa się seria - tradycyjnie, absurdalnych, zwariowanych i przezabawnych wątków i scen, które to "filozofom nie mogły by się wyśnić;)" Ogólnie rzecz ujmując, sytuacja w mieście Piqua nie ma się dobrze, za sprawą przebiegłego planu nauczyciela wychowania fizycznego w szkole naszych bohaterów - Pana Meaner, który wynalazł tajemniczą substancję zamieniającą uczniów w posłusznych i chętnych do nauki niewolników. Ponieważ jednak los ten dotknął jedynie Wczorajszych Georga i Harolda, ci prawdziwi postanawiają podjąć rękawicę i uratować dziecięcy świat mieszkańców Piqua, co jak się szybko okaże, nie będzie sprawą prostą, gdyż nieodzowną okaże się m.in., podróż w czasie do przyszłości...

 

Najnowsza część cyklu Dava Pilkey'a zabiera nas sobą raz jeszcze do świata niczym nieograniczonej przygody, przedniego humoru i barwnej akcji, w którym to jest miejsce na potwory, zombie, podróże w czasie, kosmitów, komiksy w komiksie, jak i też moc świetnej zabawy u boku naszych bohaterów. To jednocześnie także wspaniała, interaktywna uczta dla każdego dziecka, które to za sprawą charakterystycznych i jedynych w swoim rodzaju "ruchomych rysunków" autora tej książki, będą bawić się jeszcze lepiej! Ogólnie rzecz ujmując - tak zwariowanego tomu "Kapitana Majtasa", to świat jeszcze nie widział! I choć może komiks ten nie niesie sobą zbyt wiele walorów wychowawczo-edukacyjnych, to jednak trudno odmówić mu tego, że bawi sobą przednie!

 

Fabuła tego dzieła nie jest możliwa do jakiekolwiek streszczenia, gdyż dzieje się tu po prostu zbyt dużo, zbyt jednocześnie i ze zbyt wielką prędkością! Są nasi nieobliczalni młodzi bohaterowie, jest spisek ze strony ich podłego nauczyciela, jak i również nie brak próby pokonania go za sprawą wszelkich dostępnych środków - od humoru, poprzez spryt, komiksową wyobraźnię, a na zjawiskach bardzo nadprzyrodzonych, skończywszy. To szalona "jazda bez trzymanki", podczas której to przygoda, akcja, dowcip i udane rysunki, przemykają nam z zawrotną prędkością. I za to też kochają ten cykl wszyscy młodzi czytelnicy, którzy tak bardzo polubili Georga, Harolda oraz wymyślonego przez nich Kapitana Majtasa:)

 

Fantastyczni bohaterowie, kreacja równie fantastycznego miejsca akcji, jak i też inteligentne przeplatanie tego co realne, z tym co rodem z baśni, horroru, powieści science-fiction - to najważniejsze i najcenniejsze punkty tego komiksu, który to w kontekście swoich wszystkich poprzednich odsłon, prezentuje się naprawdę ciekawie i godnie miana ostatniej odsłony całego cyklu (przynajmniej na ten moment). Plus wielkie słowa uznania za szatę rysunkową tej książki, która być może nie stoi na najwyższym poziomie warsztatowym, ale za to idealnie oddaje koloryt, charakter, klimat i treść tej historii. To nieskomplikowane, pociągnięte bardzo lekką kreską i często mocno karykaturalne rysunki, które to mają w sobie swego rodzaju urok...

 

Nie można powiedzieć o tym dziele, że jest wielce ambitnym, ważnym w procesie wychowywania dziecka, czy też poruszającym istotne kwestie i zagadnienia. Taki nie jest, ale też i nigdy być nie miał, gdyż jego nadrzędną cechą jest rozbawienie czytelnika - tak za sprawa swojej fabuły, barwnych rysunków, jak i przede wszystkim wyobraźni, którą trzeba uruchomić podczas tej lektury. I dokładnie to wszystkie niosą nam sobą strony tego komiksu, który bawi, śmieszy, rozwesela, jak i też w bardzo znacznym stopniu odpręża, nie tylko dzieci, ale też i dorosłych odbiorców tej pozycji.

Jarr74

Wszystkim rodzicom a szczególnie tym posiadających chłopców, stworzona przez Dava Pilkey'a postać Kapitana Majtasa jest doskonale znana i na stałe weszła już do kanonów literatury dziecięcej.

 

Szczególnie po doskonale zrealizowanej filmowej adaptacji, miała miejsce w 2017 roku, cykl opowiadający o przygodach dwójki twórczych, amerykańskich chłopców (George i Harold) oraz ich wymyślonego bohatera, znacznie zyskał na popularności, zyskując status, niemal, kultowy. Tym razem, ta niewielka objętościowo książeczka, a będzie to już dwunasty tom, nosi tytuł„Kapitan Majtas I Sensacyjna Saga O Sir Śmierdzisławie". Nie chcę, naturalnie, zdradzać (aby nie psuć nikomu możliwości przekonania się o tym samemu) tego co w tej odsłonie serii wymyślili nasi milusińscy ale z całą pewnością będzie ciekawie, dynamicznie, śmiesznie, nieszablonowo i jak zwykle, trochę chaotycznie...

 

Po raz kolejny weźmiemy udział w przeróżnych harcach, psotach i psikusach, tak charakterystycznych dla tego wieku (w końcu to czwartoklasiści!) a sama akcja co chwila przenosić nas będzie w kolejny wiry przedziwnych i fantastycznych wydarzeń. Powrócą znane nam z wcześniejszych pozycji, tak charakterystyczne dla lektury, postacie, będące łącznikiem z dawniejszymi przygodami chłopców ale pojawią się również nowe, nie mniej ciekawe i nieprzewidywalne.

 

Mimo lekkości przekazu lektura podszyta jest wyraźnie głębszą nutą i jest to jej wielka zaleta, gdyż nie łatwo jest mówić o rzeczach naprawdę ważnych do osób w tym przedziale wiekowym. Szczególnie, dotyczących fundamentalnych przecież, relacji dzieci i dorosłych oraz tego jak obie te grupy (z oczywistych przyczyn i powodów) postrzegają otaczającą nas rzeczywistość i rządzące nią rozmaite prawidła. Naprawdę duży ukłon w stronę ogromnych pokładów wyobraźni, literackiego talentu i warsztatu autora.

 

Ciekawa fabuła i wyrywająca do przodu akcja dostarczy nam i naszym pociechom wielu niezapomnianych wrażeń, poprawi z pewnością ich samopoczucie (myślę iż również nasze) zaciekawi i zaintryguje.

 

„Kapitan Majtas I Sensacyjna Saga O Sir Śmierdzisławie" to bez wątpienia świetnie napisana i godna polecenia pozycja na nadchodzące, już niedługo, długie, zimowe wieczory, która zapewni wiele godzin wspaniałej, radosnej i rozwijającej wyobraźnię rozrywki.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Kapitan Majtas Tom 12 Kapitan Majtas I Sensacyjna Saga O Sir Śmierdzisławie

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Dav Pilkey
 • Tłumaczenie: Piotr Jankowski
 • Rok Wydania Polskiego: 8/2018
 • Tytuł Oryginału: Captain Underpants And The Sensational Saga Of Sir Stinks-A-Lot
 • Tytuł Serii: Kapitan Majtas
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 208
 • Format: 135x200mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788376867052
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 21,90 zł
 • Ocena: 5/6 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!