Niesłychane Losy Ivana Kotowicza 3 Trumna Chłysta

Opis:

Uleczkaa38

IVAN KOTOWICZ - powraca! Tak, tak, oto jeden z najbardziej intrygujących, tajemniczych i także sympatycznych bohaterów współczesnego świata polskiego komiksu, powraca za sprawą premiery trzeciej części cyklu o jego barwnych przygodach - komiksu pt. "Niesłychane losy Ivana Kotowicza. Trumna chłysta", który ukazał się właśnie nakładem niezawodnej Kultury Gniewu! Ponieważ na tę premierę przyszło czekać nam naprawdę długo..., nie przedłużam zatem i od razu przechodzę do podzielenia się moimi wrażeniami i przemyśleniami z jego lektury!

 

Ivan Kotowicz nie jest już tym samym młodym, naiwnym i bezbronnym kotem, lecz oto pod czujnym okiem swych instruktorów i opieki profesora Bremera, staje się dzielnym, silnym i nieznającym strachu żołnierzem - zabójcą. Tajemnice jego przeszłości, a co za tym idzie poszukiwanie prawdy o nadprzyrodzoną moc substancji o nazwie "stalinium", stają się przyczyną niezwykłej wyprawy Ivana do jego małej, rodzinnej wioski, w której być może czekają na niego wszystkie odpowiedzi. Tam, w towarzystwie dwulicowego Antona, odkrywa on przerażającą prawdę o losie swoich bliskich, jak i też pewną wyjątkową wiadomość z przeszłości...

 

Najnowsze dzieło duetu Kajetan Kusina i Michał Ambrzykowski, z pewnością wynagradza sobą w pełni czas tak długiego oczekiwania na tę premierę. Wynagradza intrygującą historią, zaskakującym biegiem wydarzeń, niepowtarzalnym klimatem tej narracji, jak i również wielką klasą artystyczną - tak w zakresie scenariusza, dialogów, języka, jak i szaty ilustracyjnej. Wynagradza jeszcze czymś, a mianowicie - oczywiście w mojej subiektywnej ocenie, powrotem do charakteru, klimatu i tego nienazywalnego "wow" z pierwszego tomu, które uczyniło tę postać i ten cykl wielkim, a co niestety nie udało się do końca powtórzyć w przypadku "Zamku Rybiej Dynastii"! Innymi słowy - warto było czekać:)

 

Scenariusz fabuły tego komiksu, prezentuje się bardzo udanie, ciekawie i logicznie. Oto najpierw poznajemy teraźniejszą sytuację naszego głównego bohatera, następnie stajemy wraz z nim przed zadaniem udania się do rodzinnej wioski, a potem...., a potem rozpoczyna się pełna przygód, nagłych zwrotów akcji i wielce efektowna wyprawa Ivana i Antona! Wyprawa wypełniona walką, magią, całą masą potworów, jak i też stopniowym odkrywaniem tajemnicy przeszłości Kotowicza. Ba - nie brakuje tu oczywiście również rubasznego i raczej czarnego humoru, który zawsze stanowił znak rozpoznawczy tego cyklu. Jest ciekawie, bardzo widowiskowo i emocjonująco do samego końca, który wieńczy dramatyczny, jak i zarazem obiecujący nam sobą ciąg dalszy, finał!

 

Nie gorzej jawi się piękna i bardzo malownicza szata ilustracyjna tego dzieła, za którą to odpowiada oczywiście Michał Ambrzykowski. To bardzo ładne, pociągnięte płynną kreską, niezwykle szczegółowe i wypełnione pięknymi kolorami (z dominacją zieleni i czerwieni) rysunki, przyjmujące tu zarówno bardzo duży format, jak i niewielkich rozmiarów grafiki. I z jednej strony jest w tych ilustracjach ten sam klimat i charakter z dwóch pierwszych tomów, z drugiej zaś daje się zauważyć tu także znaczny postęp warsztatowy tego autora, który w tej chwili wydaje się znajdować w swojej szczytowej, twórczej formie. To uczta dla oka, której nie sposób tu nie docenić!

 

Całościowo rzecz biorąc, komiks ten prezentuje się bardzo udanie, ciekawie i intrygująco - tak pod kątem fabularnym, jak i rysunkowym. To wypełniona przygodą, wielkimi emocjami, przednim humorem, jak i również niepowtarzalnym klimatem - sowieckim klimatem, opowieść graficzna, którą docenią nie tylko fani cyklu o naszym dzielnym kocie, ale też i wszyscy miłośnicy dobrego, polskiego komiksu. Jest to zasługą także jeszcze jednej niezmiernie ważnej rzeczy, a mianowicie swobodnego, ale i zarazem inteligentnego czerpania z dobrodziejstwa komiksowej fantastyki, przy jednoczesnym zachowaniu ludzkiej - przynajmniej w połowie, twarzy tego dzieła. Świat mówiących zwierząt, realnych ludzi, tajemniczej magii, brudnej polityki i porywającej przygody w jednym - oto kwintesencja tego zeszytu i tego cyklu, którego to poznanie polecam z jak największym przekonaniem!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Niesłychane Losy Ivana Kotowicza 3 Trumna Chłysta

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Kajetan Kusina
 • Rysunek: Michał Ambrzykowski
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2018
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 124
 • Format: 165x230 mm
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788364858987
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5.5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial