Hotel Dziwny Tom 2 Śpiew Skrzekowyjca

Opis:

Księżycova

Zbliża się Święto Muzyki i wszyscy w Hotelu Dziwnym bardzo przygotowują się do obchodów tego szczególnego dnia. Wszędzie panuje gwar i podniecenie z nim związane. Pan Snarf maluje, Marietta wraz z przyjaciółmi piecze cytruski, a jeszcze inni budują, robią próby do przedstawienia i grają na pile. Tylko Kaki jest nie w sosie i wszystko go denerwuje. Wcale nie ma ochoty brać udziału w przygotowaniach i ucieka przed pracą. Podąża za nim Marietta i próbuje namówić do pomocy. Razem trafiają w lesie na wielkiego Skrzekowyjca, który także chciałby świętować z innymi Święto Muzyki, ale niestety zamiast pięknego śpiewu... wyje. Kaki wraca do domu będąc przekonanym, że nie potwór nie ma najmniejszych szans na karierę śpiewaka, a optymistyczna Marietta znajduje Skrzekowyjcowi odludne miejsce, by tam dalej szlifował swój śpiew. Niestety dziewczyna znika i nie wraca do Hotelu Dziwnego.

 

Rozpoczynają się poszukiwania. Na ratunek Mariettcie rusza Kaki, Pan Leclair i Pan Snarf. Co się dalej stało? Czy odnaleźli Mariettę? Co wspólnego z zaginięciem mają rabusie i dlaczego grożą, że zrobią Pani Leclair'owi „szłit"? I co ze Skrzekowyjcem?

 

„Hotel Dziwny i Śpiew Skrzekowyjca" to zabawny komiks pełen zwrotów akcji i przede wszystkim oprawiony w przepiękne obrazki. To właśnie one mnie skusiły, by sięgnąć po tę bajkę. Przypominają mi unowocześnioną wersję Muminków, które uwielbiałam oglądać w dzieciństwie. Tak jak we wspomnianej bajce, jak i w Hotelu Dziwnym występują bardzo zróżnicowani bohaterowie. Mamy przyjemność poznać Pana Snarfa, który jest duchem, Pana Leclaira – przypominającego psa, mola książkowego i straszną niezdarę, Kakk'ego, niezadowolonego oboboka, uciekającego przed ciężką pracą, nieokrzesanego, puchatego stworka, Mariettę – chyba najzwyklejszą postać ze wszystkich, oraz Celestyna, który przypominał mi nieco Włóczykija. Wszyscy posiadają swoje wyraźne charaktery i bardzo ożywiają komiks. Największym atutem książki państwa Floriana i Katherieny Ferrier jest niewątpliwie szata graficzna. Rysunki są bajkowe, bardzo przyjemne dla oka, wyraźne, magiczne i oryginalne. Różnorodność postaci, wymyślone postaci, takie jak tytułowy Skrzekowyjec, krasnadrole czy pijoglobiny powodują, że dziecku zaczyna działać wyobraźnia i wywołuje w maluchu odruch kontynuowania opowieści o tych niesamowitych stworach. Dodatkowo szybka akcja, błyskotliwe uwagi i charaktery bohaterów są ogromnym atutem, dla którego zapragnęłam nabyć więcej pozycji z serii komiksów o przygodach mieszkańców Hotelu Dziwnego. Przesłania i wartości moralne są bardzo fajnie zachowane, bajka uczy i pobudza wyobraźnie. Nadaje się idealnie dla starszych dzieci, oraz dla tych młodszych, gdzie wspólnie będziemy czytać i oglądać obrazki, wypatrując wielu szczegółów. Będzie to fantastyczna zabawa i nauka spostrzegawczości.

 

Autorami tego komiksu jest Florian Ferrier, który opracował tekst książki, natomiast bajeczne ilustracje, są zasługą Katherine Ferrier. Seria ich komiksów jest bardzo popularna we Fracji i odnosi tam sporo sukcesów – wcale się temu nie dziwię. Jedyne zastrzeżenie, jakie miałabym do tej pozycji, to dość fikuśna książka, którą może być nieco trudno odczytać młodszym dzieciom. Starsze dzieci i dorośli powinni szybko przywyknąć do zawijasów i bez problemu odczytywać tekst. Na terenie naszego kraju są dostępne dwa pierwsze tomy serii o niezwykłym Hotelu Dziwnym.

 

Z uwagą będę obserwować kiedy pojawią się na rynku następne części. Będziemy razem z maluchami śledzić losy oryginalnych bohaterów i zastanawiać się co wydarzy się w następnych tomach. Duże pole do popisu zostawia miejsce na tworzenie własnych historii, które mogą być równie ciekawe jak te, które wymyślił Florian i Katherine Ferrier.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Hotel Dziwny Tom 2 Śpiew Skrzekowyjca

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Florian FerrierKatherine Ferrier
 • Rysunek: Katherine Ferrier
 • Tłumaczenie: Aleksandra Jaszak
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 5/2018
 • Rok Wydania Oryginału: 2011
 • Tytuł Oryginału: Hôtel Étrange 2 La Mélodie Du Grogrouille
 • Tytuł Alternatywny: Hotel Strange 2 On The Sapphire's Trail
 • Wydawca Oryginalny: Sarbacane
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 40
 • Format: 210x285 mm
 • ISBN: 9788364858864
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 39,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial