Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Łzy Bogini Nuwy Komiks Paragrafowy

Opis:

Uleczkaa38

Ciesząca się wielką popularnością seria komiksowych gier paragrafowych od Wydawnictwa Foxgames, oferuje nam oto kolejną swoją niezwykle intrygującą, barwną, jak i też w tym przypadku orientalną odsłonę. Odsłonę pt. "Łzy bogini Nuwy" autorstwa duetu Jurdic i Manuro, która to zabiera nas swoją fabułą do dalekiej Japonii okresu średniowiecza. Zatem witaj oto pasjonująca przygodo raz jeszcze, zarówno w postaci intrygującej gry, jak i nie mniej barwnej komiksowej opowieści:)

 

Niniejsza część komiksowej gry dla całej rodziny bądź też grupy przyjaciół, oferuje nam kilka długich godzin w towarzystwie wyjątkowej bohaterki - młodej łowczyni nagród, która to otrzymuje zlecenie wytropienia i pojmania złodziei magicznych "łez bogini Naruty", czyli tajemniczych boskich pędów, zapewniających dobrobyt i pomyślność dla mieszkańców starego miasta. I tak oto dysponująca całą gamą talentów, doświadczenia i sprytu młoda łowczyni nagród, wyrusza w niebezpieczną misję pościgową, w której przyjdzie zmierzyć się jej nie tylko z groźnymi złodziejami, ale także i bezlitośnie upływającym czasem. Na wykonanie zadanie ma ona bowiem jedynie czas do zachodu słońca, gdyż po tym terminie boskie pędy obumrą i staną się bezużyteczne...

 

Niniejsza pozycja kontuje sobą wspaniałą przygodę z pogranicza gry i komiksu, oferowaną nam przez Wydawnictwo Foxgames. Z jednej strony dane jest nam tutaj raz jeszcze wcielić się w rolę głównego bohatera opowieści, gdzie to tylko od nas i naszych decyzji zależy przebieg całej rozgrywki, z drugiej zaś pozycja ta zaprasza nas do świata pasjonującego i świetnie wykreowanego komiksu, zarówno pod kątem fabularnym, jak i warsztatowym. I tak jak miało to miejsce w przypadku innych pozycji tego cyklu, tak i tym razem gra ta cechuje się wielką przystępnością dla każdego miłośnika tego typu rozrywki, od 10 - latków począwszy, a na naszych dziadkach skończywszy.

 

Reguły gry są proste, zrozumiałe i bardzo intrygujące. Otóż już na samym początku wybieramy jedną z trzech głównych umiejętności naszej bohaterki, tj. przebranie, broń miotana lub kradzież, z których to każda z nich przyczyni się do zupełnie innego przebiegu rozgrywki. Po wyborze owego talentu, wybieramy następnie część miasta, w której to rozpoczynamy nasz pościg za złodziejami boskich pędów. I tak oto rozpoczyna się pasjonująca i nieprzewidywalna gra, w której musimy dbać nie tylko o odpowiednio zadawane pytania, spostrzegawczość i umiejętności radzenia sobie z nagłymi niespodziankami wielorakiej natury z militarną włącznie, ale także i o nasze dobre samopoczucie w postaci żywotności, którą możemy nieco podretuszować w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach. Ponadto cały czas musimy dbać o kontrolę upływającego czasu, którego tempo zależy także tylko i wyłącznie od naszych kroków, decyzji i ścieżek, jakimi podążamy. O wyniku gry decyduje suma zdobytych punktów, jakie to gromadziliśmy przez jej czas, a którą to możemy ocenić na podstawie zawartej na końcu komiksu tabeli.

 

Rozgrywka ta opiera się na powyższych regułach, ale także i na licznych zagadkach logicznych, które raz po raz są nam tutaj serwowane przez autora. To ciekawe i bardzo intrygujące dopełnienie głównej treści gry, które gwarantuje sobą jeszcze większą zabawę. Co więcej, w trakcie rozgrywki dane jest nam podjąć również swoistą misję poboczną, nie do końca związaną z kradzieżą boskich łez, ale za to oferującą dodatkową porcję wrażeń i przygody. Ponadto gra ta przypomina chyba w największym stopniu spośród wszystkich odsłon tego cyklu, typową fabularną grę RPG, w której to przez cały czas gromadzimy bardziej lub mniej przydatne przedmioty, decydujące de facto o tym, czy wygramy, czy też zajmiemy dalsze miejsce w końcowym rezultacie gry:)

 

Fabuła tej opowieści prezentuje się nie tylko barwnie, efektownie i wielce absorbująco, ale także i w pełni oddaje klimat Dalekiego Wschodu. Otóż już od pierwszych stron wkraczamy do przepełnionego orientem świata epoki samurajów, gdzie to wszystko jest dla nas inne, nowe, niezwykle ciekawe. Z pewnością jest to w dużym stopniu także zasługą wspaniałych komiksowych ilustracji, jakie tu podziwiamy. To dzieło Bena Jurdica, dysponującego bardzo lekką, płynną i zarazem wyrazistą kreską, oddającą w pełni nie tylko drobiazgi i szczegóły, ale także i azjatycki charakter komiksu. Całości dopełniają ciemne, dość mroczne, ale też i bardzo sugestywne kolory, czyniące tę opowieść prawdziwym arcydziełem pod względem komiksowego rysunku.

 

Komiks paragrafowy pt. "Łzy bogini Nuwy", to kolejna wyśmienita uczta dla każdego gracza i miłośnika tego gatunku literackiego w jednym. Wspaniała zabawa, pasjonująca przygoda, wielkie emocje, adrenalina rywalizacji i pokaźna porcja dobrego humoru - to wszystko odnajdziemy na stronach tego dzieła, ukazanego w niezwykle imponującej i pięknej szacie graficznej. Polecam każdemu bez wyjątku, naprawdę warto dać się porwać bez reszty tej azjatyckiej opowieści!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Łzy Bogini Nuwy Komiks Paragrafowy

Additional Info:

 • Scenariusz: Jurdic Manuro
 • Rysunek: Jurdic Manuro
 • Wydawnictwo: FoxGames
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2017
 • Rok Wydania Oryginału: 2015
 • Tytuł Oryginału: Les Larmes De Nüwa
 • Wydawca Oryginalny: Makaka
 • Gatunek: Komiks, Komiks Paragrafowy, Gra Paragrafowa
 • Liczba Stron: 96
 • Format: 150x215 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328046054
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial