Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Rycerze. Dziennik Bohatera. Komiks Paragrafowy

Opis:

Uleczkaa38

W czasie deszczu dzieci się nudą... A w czasie listopadowego deszczu, przy wtórze wiatru, zimna i szarości za oknem, to w ogóle już wszyscy bez wyjątku...;) Na szczęście są środki zaradcze na taki stan rzeczy, choćby w postaci literatury lub gier planszowych, a najlepiej dwóch w jednym, czyli komiksów paragrafowych od Wydawnictwa Foxgames! Najnowszym z nich jest wspaniała i niezwykle zabawna opowieść pt. "Rycerze. Dziennik bohatera", przenoszącą nas swoją fabułą wprost do ekscytującego i wypełnionego przygodą średniowiecza...

 

Niniejsza gra w komiksowej szacie, to kolejna odsłona świetnego cyklu wydawniczego, umożliwiające graczom wcielenie się w jedną z głównych postaci komiksu, a następnie kreowanie jego fabuły i przebiegu za sprawą podejmowanych decyzji i dokonywanych przez nas wyborów. Każdy z nich decyduje o zdobywaniu niezwykle cennych umiejętności i artefaktów w postaci ważnych przedmiotów, których to ilość waży o tym, jak potoczą się losy naszej postaci i jakie będzie wyglądało zakończenie tej wielkiej, komiksowej przygody. Witaj zatem średniowieczny świecie i doskonała zabawo, jakiej to w nim uświadczymy!

 

Fabularnie rzecz ma się bardzo intrygująco, jak i też niezwykle przystępnie dla każdego czytelnika, począwszy od dziecka, a na jego rodzicach i dziadkach skończywszy. Oto bowiem poznajemy trzech braci, którzy postanawiają porzucić swoje spokojne życie na wsi, na rzecz wielkiej przygody i rycerskiej sławy. By to uczynić, zaciągają się w szeregi średniowiecznej szkoły rycerskiej, której ukończenie gwarantuje wstąpienie w zastępy wojów króla Ludwipchełka:) I tak oto rozpoczyna się trudna, niezwykle wymagająca i obfitująca w intrygujące wydarzenia lekcja rycerskiego fachu, wiodąca nas ku smokom, przebiegłym złoczyńcom, podstępnym oszustom i twardym rycerzom z tajemniczą Karinką, na czele. Przyjdzie nam skrzyżować miecza, stanąć w obronie niewinnych, jak i też poznać najznamienitszych obywateli królestwa...

 

Zasady gry są równie proste, a przy tym i niezwykle interesujące. Otóż na początku wybieramy jedną z trzech dostępnych nam postaci - czyli jednego z braci. Od tego wyboru zależy to, jakimi umiejętnościami i talentami będziemy dysponować. Wypełniając powierzone nam szkoleniowe misje, bynajmniej wcale nie na żarty, a jak najbardziej realne i obfitujące w wielkie ryzyko, gromadzimy różne przydatne przedmioty, jak i też cenne bransolety, będący celem całej naszej gry. I tak jak ma to miejsce w każdej grze paragrafowej, przemieszczamy się tu nieustannie oto ze strony na stronę w zależności od podejmowanych decyzji, jak i też od tego - czy przeżyjemy, czy też na wskutek błędów i zbytniej odwagi polegniemy..., a tym samym będziemy musieli zacząć naszą rozgrywką od początku! Łamigłówki, zagadki, zdolność kojarzenia faktów i spostrzegawczość - oto co wypełni czas naszej rozgrywki. Frajda i świetna zabawa dla całej rodziny lub grypy przyjaciół - gwarantowane!

 

Pięknie prezentuje się również strona graficzna niniejszej opowieści, przenosząca nas sobą do jakże barwnych czasów roku 1012... Otóż owe komiksowe rysunki - autorstwa Waltha, jawią się niezwykle intrygująco i bajkowo. To wspaniałe kadry pociągnięte płynną kreską, piękne i bardzo wielokolorowe barwy, jak i też wielka szczegółowość oraz drobiazgowość ilustracji. Ilustracji, przypominających w mej ocenie słynne historie o Kajku i Kokoszu Janusza Christy, co już w samo w sobie jest wielkim wyrazem uznania i komplementu dla tego dzieła. To bardzo efektowny pod względem wizualnym komiks, który cieszy nasze oczy w równym stopniu, co jego barwna fabuła gry.

 

Niniejsza rozgrywka niesie sobie wielkie emocje, wspaniałą zabawę, jak i też ogromne pokłady humoru. Humoru spod znaku tego bardziej czarnego, ale przy tym przeznaczanego także i dla najmłodszych czytelników. To dowcip słowny, choćby w postaci samych imion i przydomków głównych bohaterów, jak i też humor sytuacyjny, wynikający z często bardzo nieporadnych i niezdarnych poczynań tychże postaci, a w zasadzie to nas samych. Naprawdę jest tu się z czego pośmiać, co czyni tę pozycję jeszcze bardziej intrygującą, ekscytującą i udaną!

 

Każda z gier paragrafowych Wydawnictwa Foxgames jest inna, ale każda niezwykle barwna, fascynująca i godna poświęcenie jej uwagi. Tak też jest i z grą "Rycerze. Dziennik bohatera", która zabiera nas do pięknego średniowiecza i ziszcza marzenie o wcieleniu się w rolę dzielnego rycerza, no prawie rycerza...;) Ponadto warto nadmienić, iż gra ta wyróżnia się nieco swoją strukturą rozgrywki spośród pozostałych tytułów tego cyklu, co także czyni ją na swój sposób wyjątkową, a tym samym jak najbardziej godną polecenia!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Rycerze. Dziennik Bohatera. Komiks Paragrafowy

Additional Info:

 • Scenariusz: Shuky
 • Rysunek: WaltchNovy
 • Wydawnictwo: FoxGames
 • Rok Wydania Oryginału: 2012
 • Tytuł Oryginału: Chevaliers – Livre 1
 • Tytuł Serii: Chevaliers
 • Wydawca Oryginalny: Makaka
 • Gatunek: Komiks, Komiks Paragrafowy, Gra Paragrafowa
 • Liczba Stron: 176
 • Format: 150x210 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328046047
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 40,98 zł
 • Ocena: 5.6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial