Free Comic Book Day 2016 #Captain America & Amazing Spider-Man: Dead No More - Up & About

Opis:

Michał Lipka

KAPITAN AMERYKA I SPIDER-MAN – JUŻ NIE MARTWI: ZNÓW NA NOGACH

 

Teraz o „Dead No More” wiadomo już dużo więcej, niż kiedy dwa miesiące temu ukazywał się ten zeszyt, wiemy już, że właściwy tytuł to „Clone Conspiracy” i kto kryje się za całą akcją z ożywionymi trupami, ale to tutaj po raz pierwszy historia ta nabiera konkretnych kształtów. Wpierw jednak każdy chętny może przeczytać krótki komiks wprowadzający do nowych losów Kapitana Ameryki.

 

Senacka komisja prowadzi przesłuchania SHIELD i kapitana Ameryki w sprawie zdarzeń z Graz w Austrii. Nasilają się bowiem ataki Hydry, która powróciła właściwie znikąd, choć sądzono, że już nie istnieje, i sieje postrach w Stanach i Europie, destabilizując sytuację...

 

Wyszedł z tego całkiem niezły komiks, przyjemnie narysowany i z ciekawymi analogiami do aktualnej sytuacji w Europie związanej z ISIS. Przy okazji z konkretną akcją i równie konkretnymi wątkami, które zyskują tutaj swoje zawiązanie. Jednak choć to „Kapitan...” jest głównym komiksem tego zeszytu (co jasno sugeruje także okładka), dla mnie istotniejszym jest historia „Up and About”.

 

W niej to Spider-Man, a dokładniej Peter Parker, w trakcie lunchu z MaxemModellem doznaje szoku, widząc wśród przechodniów Oksanę, która przecież nie żyje. Nim jednak może zareagować, musi interweniować jako Pająk w miejscu walki Rhino z Kingpinem. Z tym, że Rhino także nie żyje już od pewnego czasu, a na miejscu znalezione zostają zwłoki ledwie co zmarłej żony Kingpina, Vanessy, która także od dawna leży już w grobie. A to dopiero początek zaskoczeń...

 

I „Dead No More” ma swój urok. Wprawdzie wciąż obawiam się co z tego wyniknie, a powrót GwenStacy jest o tyle intrygujący, co irytujący (cóż, Gwen powraca w serii co raz od dobrych 40 lat, właściwie od chwili, kiedy umarła – chociaż nigdy nie wróciła jako ona sama, co i tym razem także raczej nie nastąpi). A jednak zabawa i możliwości są ciekawe. Nie mniej tym bliżej przyjrzę się we właściwiej chwili.

 

Póki co polecam i mam nadzieję, że kolejne zeszyty utrzymają poziom.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Free Comic Book Day 2016 #Captain America & Amazing Spider-Man: Dead No More - Up & About

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto