Kij W Dupie - 3

Opis:

Paweł Warowny

Komiks zawiera brzydkie słownictwo, pewne ilości męskiej i damskiej nagości, częste nawiązania do alkoholu i narkotyków oraz sporadyczne sceny przemocy. Ale wszystko jest bardzo zabawne.
Ten krótki tekst umieszczony na tylnej okładce komiksu miał być chyba ostrzeżeniem, czymś w rodzaju PEGI. Na mnie jednak podziałał jak zachęta, pomimo, że żadnych zachęt do sięgnięcia po Kij w dupie 3 nie potrzebowałem.

 

Rozprawę z trzecim Kijem zacznę od podsumowania wniosków z recenzji drugiego albumu, w której dywagowałem, że bez Janka, komiks może być nudny. W drugim albumie siostra głównego bohatera brylowała, była motorem napędowym całej historii i głównym źródłem dowcipu. Kij w dupie 3 udowodniła mi, że nie miałem racji. Komiks pomimo dużo mniejszej ilości w nim Janka nadal bawi abstrakcyjnym humorem, bezczelnymi komentarzami i zabawnymi aluzjami. Moja teza jakoby Janek był niezbędny na szczęście okazała się zupełnie bezpodstawna.
Kij w dupie 3 jest niemalże całkowicie poświęcony koegzystencji ludzi i potworów. To, co jeszcze w drugim albumie mogło nas zaskakiwać tutaj jest już zupełną rutyną, z której jednak nadal wynikają zabawne sytuacje. Wzajemne relacje pomiędzy ludźmi i potworami i wynikające z nich nieporozumienia to praktycznie od samego początku serii główny punkt programu. Nie inaczej jest w trzecim albumie, który Konrad Koko Okoński poświęcił rozbudowie wątku Władcy Ciemności Dobromirowi. Pan Piekieł, który pojawił się w komiksie pod koniec drugiego albumu awansował na na jedną z głównych postaci i coś mi mówi, że wiele będzie się wkoło niego działo również w kolejnych albumach.

 

Jak zwykle główną siłą komiksu są rozbrajające dowcipy, żarty sytuacyjne i zabawne wnioski wynikające z kontekstu. Drugim największym atutem komiksu Okońskiego są barwne postacie, dzięki którym komiks nie jest zbiorem barowych żartów. Każdy bohater opowieści ma interesujący charakter, dzięki czemu niezależnie od tego, kto pojawi się w kadrze śledzę historię z takim samym zainteresowaniem.

 

 

Kij w dupie 3 stoi zatem na niezmiennie wysokim poziomie jeśli chodzi o warstwę scenariusza. Warto jednak zauważyć znaczący progres w warstwie graficznej. Przez trzy lata ilustracje wyewoluowały z grubych kresek konturowych w cienkie linie, dzięki którym rysunki wydają się lżejsze i bardziej finezyjne. Szczególnie widać to jeśli porówna się okładkę pierwszego i trzeciego albumu.

 

Każda kolejna część Kija w dupie pozostaje dla mnie absolutnym musthave. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przekonać się, co takiego jest w przygodach Badyla i ekipy, że redaktor Czas na komiks tak ochoczo mówi posiadaniu Kija w dupie... cóż musicie tego doświadczyć na własnej skó... dupie.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kij W Dupie - 3

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Konrad Okoński
 • Rysunek: Konrad Okoński
 • Wydawnictwo: Gindie
 • Rok Wydania Polskiego: 10/2016
 • Tytuł Oryginału: Kij W Dupie - 3
 • Tytuł Serii: Kij W Dupie (Tom 3)
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 72
 • Format: B5
 • ISBN: 9788364805615
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 30 zł
 • Druk: Czarno-biały
 • Ocena: -

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial