Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Noe 4. Kto Przeleje Krew

Opis:

Kyou

Z oczu Noego popłynęły łzy.
I płynęły, póki nie zdecydował.

 

Bardzo chciałam zapoznać się z tymi komiksami jeszcze przed obejrzeniem filmu. Odkąd usłyszałam o nim od razu pomyślałam, że to coś dla mnie. Po przeczytaniu komiksów mogę powiedzieć, że chyba niekoniecznie. Cała ta biblijna historia wydała mi się dosyć ciekawa - jednak zapoznanie się z nią w wersji komiksowej zdecydowanie mi wystarczy. Nie przetrzymałabym chyba całego filmu. A z racji tego, ze owa seria powstała na podstawie scenariusza filmowego, to mi wystarczy. Nie za bardzo lubię poznawać ekranizacje czegoś, co już znam. I na odwrót. Nie uważam czasu, poświęconego na czytanie Noego za stracony, jednak spodziewałam się dużo, dużo więcej po całej serii. No i zdecydowanie była za krótka. Cztery tomy to za mało. Mimo wszystko z chęcią poznałabym dalsze losy Noego z rodziną. Za szybko się to czytało, jak zresztą każdy komiks. Uwielbiam je za szybką akcję i nienawidzę jednocześnie. Mają tak zapewne wszyscy miłośnicy komiksów. Bo jest w nich takie coś, co naprawdę pozwala dobrze się bawić i cieszyć oczy ilustracjami. Szczególnie przydatne, po tym, jak wyobraźnia jest już zmęczona zbyt długim czytaniem książek.

 

W tej części na drodze Noego pojawił się największy problem. Jego syn, Sem, jest związany z Ilą, przybraną córką mężczyzny. Ich miłość zaowocowała i dziewczyna jest w ciąży. Noe pewny jest, iż Bóg w pełni chce wyeliminować gatunek ludzki, dlatego nie może pozwolić na to, by dziecko się urodziło. Przedłużenie jego gatunku byłoby czymś, na co nie mógłby się zgodzić. Jednak musi podjąć tą ostateczną decyzję, by wypełnić wolę Pana.

 

Kiedy reszcie rodziny oznajmia, co zamierza zrobić wszyscy są przerażeni, że byłby do tego zdolny. Oświadcza, że jeśli urodzi się chłopiec, będzie bezpieczny. Jednak dziewczynka musi umrzeć. Ta decyzja bardzo dużo go kosztowała.

 

W tej części widać siłę wiary Noego. Jak dużo cierpienia jest w stanie znieść w imię Boga. Jest nierozumiany, wręcz nienawidzony przez swoje otoczenie. Tom czwarty jest pod tym względem najciekawszy. Pokazuje najwięcej emocji i uczuć bohaterów. Ilustracje idealnie to wyrażają. Mimo ciekawości troszkę się bałam sięgając po te komiksy. Nie ukrywajmy, do najbardziej religijnych osób nie należę i coś oparte na biblijnych wydarzeniach zwykle mnie troszkę nudzi. Tutaj na szczęście bez nudy się obyło, zapewne przez małą objętość komiksu. Co jest plusem w tym przypadku.

 

Ilustracje są dobre, ale nie najlepsze. Uwielbiam wydania komiksów SQN ze względu na jakość papieru. Rysunki cudownie na nim wyglądają. Jednak te autorstwa Niko Henrichona nie przypadły mi do gustu aż tak bardzo. Wydają się troszkę nierealne i to przeszkadzało mi w czytaniu. Ogólnie jestem zadowolona z lektury i, jak już wspomniałam, żałuję, że to już koniec. Nie wiem, czy pooglądam film. Po przeczytaniu komiksu nie mam na to ochoty, ale może kiedyś to się zmieni. Na razie pewnie odłożę te rozmyślania na kiedy indziej. Jeśli pisane mi jest pooglądać, to na pewno pooglądam. Przyznam, że jestem trochę ciekawa, czy film jest lepszy od dzieła Henrichona i reszty. Ale żeby to sprawdzić, musiałabym poświęcić na niego czas. A wspominałam już, że nie bardzo mi się chce. Trochę mnie przeraża. Co innego zaufać swojej wyobraźni, a co innego ruchomym obrazkom reżysera.

Opis Wydawcy

Z oczu Noego popłynęły łzy.
I płynęły, póki nie zdecydował.

 

Noem targają rozterki, podczas gdy Arkę atakują potężne fale Potopu. Jedyni ocalali znaleźli się na skraju ludzkiej wytrzymałości. Z utęsknieniem wypatrują na horyzoncie kawałka stałego lądu, który będą mogli nazwać nowym domem.

 

Noe kierowany słowem Boga dostrzega kolejny problem. Płeć nienarodzonego dziecka może bowiem wpłynąć na przyszłość odrodzonej ludzkości.

 

Darren Aronofsky, wybitny scenarzysta i reżyser (Pi – 1998, Requiem dla snu – 2000, Źródło – 2006, Czarny łabędź – 2010), w swoim nowym projekcie porusza tematy kluczowe dla ludzkości. Powieść graficzna Noe to wzruszająca historia człowieka, który na przekór losowi dąży do spełnienia najważniejszego celu w swoim życiu – ochrony najbliższych.

 

Komiks powstał na podstawie pierwszego szkicu scenariusza filmu Noe: Wybrany przez Boga.

 

W rolach głównych występują: Russel Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins i Jennifer Connely.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Noe 4. Kto Przeleje Krew

Additional Info:

 • Scenariusz: Darren AronofskyAri Handel
 • Rysunek: Niko Henrichon
 • Tłumaczenie: Marta Duda Gryc
 • Wydawnictwo: Sine Qua Non
 • Rok Wydania Polskiego: 3/2014
 • Tytuł Oryginału: Noe 4: Celui Qui Verse Le Sang
 • Wydawca Oryginalny: Le Lombard
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 56
 • Format: 205x270 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 978-83-7924-174-3
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 36,90 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 8/10

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial