Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Nokaut: Smoki Kontra Jednorożce

Opis:

Uleczkaa38

  Klasyczna gra „w kółko i krzyżyk” w zupełnie nowej, pozytywnie zakręconej i przede wszystkim niezwykle intrygującej odsłonie - tak oto jawi się karciana gra od Wydawnictwa Rebel pt. „Nokaut: Smoki kontra Jednorożce”. Bo w tym przypadku w grę wchodzi rywalizacja w drużynach, które za pomocą odpowiednio dobranej strategii, ale też i odrobiny szczęście, walczą o zwycięstwo.

 

 Jak wskazuje sam tytuł, mamy tu do czynienia z rywalizacją Jednorożców i Smoków, które starają się zapanować nad układem pól na specjalnej siatce gry, posługując się w tym calu odpowiednio zagrywanymi kartami, jak i również wykonując różnego rodzaju zadania, wypełniając tym samym cele gry. Której z drużyn uda się dokonać tego jako pierwszej, ta zwycięża!

 

 W urokliwym, bajkowym i niezwykle kolorowym opakowaniu z grą znajdziemy:

 

* Planszę siatki gry

* Talię kart Smoków (40 kart)

* Talię kart Jednorożców (40 kart)

* Talię kart Celów (12 kart).

 

W rozgrywce tej może brać udział od 2 do 5 osób powyżej ósmego roku życie, zaś czas pełnej gry oscyluje w przedziale 30-60 minut.

 

 I jak to zawsze bywa, tak i tym razem przed przystąpieniem do gry musimy wykonać kilka niezbędnych przygotowań, tj.:

 

- utworzyć dwie drużyny o tej samej ilości osób

 

- dokonać wyboru talii postaci przez każdą z ekip

 

- rozmieścić siatkę gry na środku stołu, pomiędzy siedzącymi naprzeciwko siebie drużynami

 

- potasować każdą z talii, położyć ją przed drużyną, po czym każdy członek ekipy dobiera z niej 5 kart na rękę

 

- potasować i umieścić talię kart celów obok siatki, tak by każdy gracz miał do niej dostęp

 

- wziąć przez każdą z drużyn po jednej karcie celu (możną ją podejrzeć, nie pokazując jednak przeciwnikom). To właśnie ta karta oznacza pola siatki, jakie dana drużyna będzie musiała zająć, czyli np. zajęcie przez karty naszych postaci trzech pól

 

- wyznaczyć drużynę i osobą, która rozpoczyna grę (ruchy następują naprzemiennie wedle zasady, że drugą osobą jest ta siedząca naprzeciwko rozpoczynającej, itd.)

 

MOŻEMY ZACZYNAĆ BATALIĘ!!!

 

 I tak też każda osoba ma do przeprowadzenia dwie fazy akcji:

 

1. FAZĘ DOBIERANIA - dobieramy kartę z wierzchniej talii naszej drużyny

 

2. FAZĘ ZAGRYWANIA - zagrywamy kartą postaci lub magii, ale jeśli nie chcemy tego zrobić, to wówczas możemy dobrać drugą kartę z talii naszej drużyny. I teraz warto wyjaśnić tu, na czym polega owe zagrywanie...

 

* zagrywanie kart postaci sprowadza się do tego, że po prostu kładziemy ją lub je na dane pola na siatce. To, które pola powinniśmy zająć jest opisane oczywiście na karcie celu.

 

* zagrywanie kart magii sprowadza się zaś do tego, że mają one opisaną, niezwykłą, dodatkową moc, która pozwala zniszczyć kartę na siatce, zamienić ją na inną, bądź też przemieścić ją na siatce.

 

By było jeszcze ciekawiej, mamy tu także karty riposty, które mogą zostać zagrane w dowolnej chwili, gdy swój ruch wykonuje przeciwna drużyna - wówczas blokują one jej ruch.

 

 I tak też zagrywamy naprzemiennie karty, wykładamy je na siatkę, od czasu do czasy korzystamy z kart magii i kart ripost..., aż którejś z ekip uda się zrealizować trzy karty celów! Jednakże jest i pewien haczyk... - jeśli wyczerpie się nam nasza talia kart, to z automatu przegrywamy grę!

 

ZWYCIĘZCĄ CAŁEJ GRY ZOSTAJE TA DRUŻYNA, KTÓRA JAKO PIERWSZA WYPEŁNI TRZY CELE, NIE WYCZERPUJĄC PRZY TYM SWOJEJ CAŁEJ TALII KART!

 

UWAGA: Mamy tu jednocześnie pewne urozmaicenia zasad co ilości uczestników gry, i tak:

 

- jeśli gramy w dwie osoby, to każdy z uczestników dobiera po 6 kart na rękę na początku gry, jak i w swoim ruchu można zagrać 1 kartę postaci i aż 2 karty magii

 

- jeśli gramy zaś w 3 osoby, to w jednej drużynie musi być dwóch graczy, a w drugiej jeden. Ponadto samotny uczestnik zagrywa swoje tury pomiędzy turami przeciwników (w środku), jak i też samotny gracz dobiera na początku gry aż 7 kart na rękę, zaś pozostali po pięć.

 

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

Jak sami widzicie mamy tu do czynienia z niezwykle atrakcyjną, klimatyczną, bajkową i do tego opartą na naprawdę prostych zasadach, karcianą grą dla dzieci i całej rodziny. Przede wszystkim obowiązuje tu tak naprawdę jedna, najważniejsza reguła - wykonuj opisane polecenia na kartach celów, magii i ripost, by tym samym zmierzać do zapełniania wymaganych pól na siatce, co da zwycięstwo twojej drużynie. To tylko tyle, by móc święcić tu triumf!

 

 Znakomitym pomysłem jest to, by reguły tej gry były dostosowane względem ilości graczy. Otóż niezależnie od tego, w ile osób gramy, główne zasady pozostają niezmiennymi, a modyfikacje dotyczą głównie ilości dobieranych kart. To dobre rozwiązanie, gdyż w ten sposób cała rozgrywka nie traci nic ze swej jakości i atrakcyjności, niezależnie czy gramy tylko w dwie, w trzy, czy też w pięć osób.

 

 Jeśli chodzi o dynamikę i płynność mechaniki rozgrywki, to i w tym względzie jest bardzo dobrze, gdyż naprzemienne ruchy poszczególnych drużyn następują jeden po drugim, jak i też samo zagrywanie oraz dobieranie kart trwa chwilę. Oczywiście nie możemy zapominać o możliwości wpływania na drugą drużyną w absolutnie każdej chwili gry - czy to za sprawą kart magii, czy też riposty, co też każe się mieć na baczności w każdej sekundzie tej świetnej zabawy.

 

 Co do wieku i ilości graczy, to destynacja dla ośmiolatków wydaje się właściwą, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że gra ta opiera się w głównej mierze na wykonywaniu opisanych na kartach poleceń i możliwości zagrań, wobec czego umiejętność dobrego czytania jest tu po prostu niezbędną. Co do ilości osób, to jak wspominałam jest o tyle dobrze, że gra to została dostosowaną do każdej dopuszczalnej liczny graczy (od 2 do 5), by tym samym była równie dynamiczną, ciekawą, atrakcyjną.

 

 Nie sposób nie docenić tego bajkowego, komediowego, niezwykle uroczego klimatu tej gry, gdzie mamy przede wszystkim piękne karty z zabawkowymi bohaterami rodem z mangi - tak Smoki, jak i Jednorożce, które mają ciekawe imiona i które prezentują się iście magicznie. To samo możemy powiedzieć o siatce pól, która także przedstawia się niezwykle efektownie. Do tego dochodzi zawarty tu humor - tak w postaci grafik, jak i słów, który rozbawi każdego uczestnika gry.

 

Karciana gra od Wydawnictwa Rebel pt. „Nokaut: Smoki kontra Jednorożce”, to rzecz naprawdę udana, oparta na prostych zasadach i gwarantująca znakomitą zabawę. To z jednej strony zapierająca dech w piersiach rywalizacja z drużyną przeciwników, z drugiej idealne połączenie wpływu szczęścia i odpowiednio dobranej taktyki na naszą grę, a z jeszcze innej znakomite rozwijanie dziecięcych umiejętności współpracy w grupie. Przede wszystkim jest to jednak wielka frajda, moc uśmiechu i przyjemności. Polecam.

Podziel się!

Okładka gry:

Nokaut: Smoki Kontra Jednorożce

Additional Info:

 • Tytuł Oryginału: Tic Tac K.O.: Dragons vs Unicorns
 • Wydawca: Rebel
 • Premiera Polska: 2023
 • Gatunek: Gry KarcianeGry dla dzieci
 • Format: Karty, Planasza
 • Liczba Graczy: 2-5
 • Czas Gry: 30-60 minut
 • Przedział Wiekowy: +8
 • Wersja Językowa: Polska
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 3558380108290

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial