Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Magajaja Unicorns

Opis:

Uleczkaa38

  Co prawda do Świąt Wielkanocnych jest daleko..., ale oto już dziś możemy bawić się wspaniałymi, kolorowymi i do tego - uwaga!: ŚWIĘCĄCYMI JAJAMI! Tę sposobność daje nam Wydawnictwo Trefl, którego to nakładam ukazała się właśnie znakomita gra planszowa dla całej rodziny pt. "Magajaja Unicorns"! Zapraszam was do poznania recenzji tej pozycji.

 

 O co chodzi w tej grze...? Otóż najogólniej rzecz ujmując o doprowadzenie tytułowych Magajaj do ich rodzinnych krain, przemieszczając się nimi po pięknej planszy, która przedstawia sobą magiczną krainę jednorożców. Przesuwa się je na odpowiednie pola na planszy, które wywołują zaświecenie jaja na jeden z kolorów - jeśli na właściwy, to daje nam to kartę Złotego Jaja, których to zgromadzenie odpowiedniej liczby daje nam całościowe zwycięstwo w grze!

 

 W urokliwym, jakże bajkowym i pięknym opakowaniu z grą, znajdziemy te oto elementy:

 

- planszę gry

- 36 kart zadań 

- 76 kart ruchu

- 4 świecące jaja

- 4 żetony krain

- instrukcję

 

W rozgrywce tej może uczestniczyć od 2 do 4 osób powyżej szóstego roku życia, zaś czas rozgrywania pełnej partii gry nie powinien przekroczyć 30 minut.

 

 PRZYGOTOWANIA należy poczynić rzecz jasna przed oddaniem się tej porywającej zabawie. Polegają zaś one na tym, by...

 

* zmontować jajka zgodnie z instrukcją

 

* położyć planszę na środku stołu/podłogi

 

* położyć na dowolnych, dużych polach na planszy po jednym żetonie krain

 

* położyć na planszy 4 jajka w takim układzie, by każde z nich łączyło się jedną drogą z położonym wcześniej żetonem krain

 

* potasować i rozdać po 5 kart ruchu każdemu uczestnikowi gry

 

* utworzyć z pozostałych kart ruchu zakryty stosik obok planszy

 

* podzielić karty zadań według krain na 4 stosy, które należy położyć obok planszy

 

MOŻEMY ZACZYNAĆ GRĘ!!!

 

 Tę zaczyna najmłodszy uczestnik, który może zagrać dowolną liczbę kart ruchu z ręki, by następnie przesunąć jedno z jaj po drogach, które odpowiadają zagranym kartom.

 

* I teraz ważna rzecz: mamy tu kilka rodzajów kart, które umożliwiają pokonanie fragmentu danej drogi, np. drogi kryształowej, wodnej, stworzonej z chmur itd. By zatem móc przesunąć po jednej z nich jajo, musi być użyta w tym celu właściwa, przypisana danej drodze karta.

 

Po zagraniu karty gracz przesuwa jajo o jedno pole. Przy czym, jeśli zagra np. 3 karty, to może przesunąć jajo trzykrotnie, ale wciąż tylko jedno jajo. Innym ważnym aspektem jest to, że na danym polu na planszy może znajdować się tylko jedno jajo - jeśli jest tam już inne, to musimy je ominąć, używając kolejnej z naszych kart z ręki.

 

Zagrane karty przez gracza odkładane są na bok - będzie można utworzyć z nich nowy stosik, gdy wyczerpie się stos kart ruchu.

 

Jajo kończy swoją trasę, gdy dotrze do jednego z żetonów krain na planszy - wówczas powinno się ono zaświecić na takim polu na dany kolor. Po tym kroku gracz sięga po wierzchnią kartę zadania ze stosu krain odpowiadającej danemu polu… i jeśli kolor zgadza się z jednym z dwóch na tej karcie - to zdobywa on tym samym kartę Złotego Jaja - to ta sama karta, odwrócona na drugą stronę. Taką kartę kładzie on przed sobą.

 

Kolejnym zadaniem gracza jest przełożenie świecącego jaja na jedno z dowolnych małych pól na krainie, która jest zgodna z krainą żetonu.

 

Ostatnią czynnością gracza jest dobranie maksymalnie 2 kart ruchu (może jedną) do ręki, by te nie przekroczyły jednak liczby 6 kart na ręce.

 

Teraz przychodzi czas na zagranie kolejnej osoby, siedzącej po lewej stronie gracza rozpoczynającego rozgrywkę.

 

I tak też trwają zagrywania kart przez graczy i przesuwanie jaj po planszy przez kolejnych uczestników gry..., aż do chwili, gdy któryś z nich zdobędzie pięć kart Złotego Jaja.

 

ZWYCIĘZCĄ CAŁEJ GRY ZOSTAJE OSOBA, KTÓRA ZDOBĘDZIE JAKO PIERWSZA 5 KART ZŁOTEGO JAJA!

 

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

„Magajaja Unicorns”, to znakomita gra dla całej rodziny, w której to bez najmniejszych problemów odnajdą się najmłodsi, ich rodzice, czy też dziadkowie. To dynamiczna gra planszowa, która opiera się na niezwykle prostych zasadach, która zapewnia znakomitą zabawę i która to prezentuje się wizualnie po prostu przepięknie!

 

 Mechanika gry jest niezwykle płynną, gdy oto zarówno zagrywania kart jak i następnie przesuwanie jaja po planszy odbywa się w sposób płynny, kompatybilny, nie wymagający dłuższych przerw i przestojów. Znakomite jest także to, że ruch jednego gracza zajmuje naprawdę chwilę, dzięki czemu pozostali uczestnicy zabawy nie muszą długo wyczekiwać na swoją kolejkę.

 

 Reguły rozgrywki cechuje również wielka prostota, gdyż zarówno zagrywanie kart odpowiadających danej drodze na planszy oraz samo przesuwanie jaja jest ze wszech miar prostą czynnością. Nieco bardzie wymagającym krokiem może być konieczność wyminięcia danego pola, na którym znajduje się już inne jajo, ale i to jest rzeczą naprawdę prostą w wykonaniu.

 

 Bardzo właściwymi wydają się również wytyczne wydawcy względem minimalnego wieku graczy - sześć lat to idealny wymóg, by z jednej strony poradzić sobie z regułami i zapisami w instrukcji, zaś z drugiej by móc docenić w pełni ten jakże bajkowy charakter tej gry. Oczywiście i dorośli mogą to zrobić, ale jednak dzieci w tej kwestii wiedzą i czują jakby więcej;)

 

 Nie można nie docenić tu również poza stricte rozrywkowych walorów tej pozycji, gdy oto dziecięcy uczestnik rozwija swoją spostrzegawczość, koncentrację, jak i wreszcie pamięć. Bo bardzo przydatnym w tej zabawie jest to, by zapamiętać kolor świecącego jajka na danym polu - to pomoże nam w doborze właściwych kart. 

 

 Na koniec pozostawiam jakość wydania. Otóż tu wszystko jest piękne, bajkowe, baśniowe - począwszy od jakże klimatycznej planszy do gry, poprzez opatrzone pięknymi grafikami karty, jak i kończąc na znakomitych, świecących jajach, które za sprawą zamieszczonych w nich baterii mienią się iście magicznie. I tak - można się zakochać w prezencji tej gry od pierwszego wejrzenia!

 

Rzecz całą reasumując – gra „Magajaja Unicorns”, to absolutny strzał w dziesiątkę! To znakomita propozycja dla całej rodziny, która gwarantuje wielkie emocje, przyjemnie spędzony czas i dużo uśmiechu. To proste reguły, duża płynność i dynamika rozgrywki, idealnie dostosowany stopień trudności oraz piękno wydania. Dlatego też z tych wszystkich powodów gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Podziel się!

Okładka gry:

Magajaja Unicorns

Additional Info:

Image Gallery:

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial