Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

100 Pics: Kraje

Opis:

Aneta Sawicka

  "Kraje" to kolejna propozycja gry quizowej należącej do serii "100 Pics". Gry te wydawane są przez wydawnictwo Rebel i charakteryzują się kompaktową formą, ciekawą konstrukcją i edukacyjną treścią. Są to gry wyjątkowe, bowiem z powodzeniem można z nich korzystać w pojedynkę, co jest niezwykle wygodne. Sprawia to, że produkty te doskonale sprawdzają się na przykład w podróży, kiedy chcemy zająć dziecko. Oczywiście są to gry doskonałe również do zabawy w domu, a nawet w szkole.

 

"Kraje" to gra, którą można nazwać nauką geografii w bardzo ciekawej, niestandardowej formie. Produkt umieszczony jest w kolorowym pudełku, w którym kryje się plastikowa kasetka. Umieszczonych jest w niej 50 kart. Kasetka posiada otwierane okienka, pod którymi możemy zobaczyć obrazki zamieszczone na kartach oraz przesuwaną roletkę, pod którą ukryte jest rozwiązanie.

 

Na czym polega zabawa?

 

Na kartach mamy umieszczone obrazki z konturem jakiegoś kraju. Nasze zadanie polega na odgadnięciu jaki kraj jest przedstawiony na karcie. Aby nieco ułatwić nam zadanie, pod każdym obrazkiem umieszczona jest rozsypanka literowa, z której możemy utworzyć poprawne rozwiązanie. Kiedy już odgadniemy jaka powinna być odpowiedź, lub też kiedy nie jesteśmy w stanie odgadnąć zagadki możemy odsłonić roletkę, pod którą znajduje się prawidłowe rozwiązanie. Teraz wystarczy otworzyć górę kasetki i wymienić kartę na kolejną. Warto zaznaczyć, że karty są dwustronne mamy więc tutaj aż 100 zagadek.

 

Jeśli chodzi o poziom trudności tej gry, to trzeba przyznać, że wcale nie jest ona łatwa. Ciężko jest odgadnąć nazwę kraju patrząc tylko na jego kształt, a i rozsypanki wyrazowe czasem wcale nie dają oczywistej odpowiedzi. Dzięki temu nad rozwiązaniami trzeba się nieco pogłowić, co jest oczywiście dobrą formą poćwiczenia naszych szarych komórek. Ze względu na poziom trudności gra rekomendowana jest dla dzieci powyżej 6 roku życia. Ja powiedziałabym nawet, że warto ją zaproponować dzieciom dużo starszym. Nie ukrywam również, że i dorośli będą mieli frajdę z tej zabawy.

 

Gry z serii "100 Pics" z powodzeniem można określić mianem zabawek edukacyjnych. Tym razem użytkownicy mają okazję rozwijać swoją wiedzę geograficzną i sprawdzić się ze znajomości mapy świata. Warto jednak wiedzieć, że w serii można znaleźć również inne tytuły, m.in. "Zwierzęta", "Flagi" czy "Iluzje optyczne". Te gry to naprawdę ciekawe produkty, które warto poznać. Są solidnie wykonane i mają niestandardową, interesującą formę, która sprawia, że dzieci chętnie po nie sięgają. Dużym plusem jest naprawdę niewielki rozmiar produktu- gra zmieści się nawet w malutkim dziecięcym plecaczku dzięki czemu może być ratunkiem w chwili nudy czy konieczności czekania np. w kolejce.

 

Bardzo lubię gry i zabawki, które łączą w sobie naukę z dobrą zabawą. Serii "100 Pics" zdecydowanie nie można odmówić walorów edukacyjnych. To wciągająca zabawa, która jest jednocześnie skuteczną nauką i możliwością rozwijania wiedzy. To gra w formie quizu, przygotowana w nowoczesnej, choć nadal analogowej formie, będąca doskonałą alternatywą dla telefonu czy tabletu. Moje dzieci (chłopcy w wieku 7 i 10 lat) bardzo polubili gry z serii "100 pics" i z dużą przyjemnością po nie sięgają. Wierzę więc, że innym dzieciom te produkty również przypadną do gustu. Jestem również przekonana, że spodobają się one także rodzicom, którzy docenią edukacyjne walory zabawki i niewielką ilość zajmowanego przez nie miejsca.

Podziel się!

Okładka gry:

100 Pics: Kraje

Additional Info:

 • Tytuł Oryginału: 100 Pics: Countries
 • Wydawca: Rebel
 • Premiera Polska: 2023
 • Gatunek: Gry EdukacyjneGry Karciane
 • Format: Karty, Obudowa Pudełka
 • Liczba Graczy: Nieograniczona
 • Czas Gry: Dowolony
 • Przedział Wiekowy: +6
 • Wersja Językowa: Polska
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5902650618015

Image Gallery:

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial