Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

NUNA - Jeż Robot

Opis:

Uleczkaa38

 Święta tuż, tuż, a co za tym idzie i najwyższy czas pomyśleć o prezentach! I o ile z dorosłymi jest łatwiej - kosmetyki, ubrania, coś do domu..., o tyle z dziećmi pojawia się kłopot wyboru podarunku z ogromnej oferty wspaniałych zabawek, jakie możemy dziś spotkać w polskich sklepach. I tu właśnie mam dla was znakomitą propozycję - oryginalną w swej postaci zabawkę „Nuna. Robot jeż”, która z pewnością zachwyci i zaskoczy obdarowywanego dziecko.

 

Wedle opisu na opakowaniu, zabawka ta jest przeznaczoną dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat, aczkolwiek w mej ocenie górna granica nie ma tak naprawdę znaczenia, gdyż będą się tu świetni bawić także i dorośli.

 

 Jeż Nuna - wspaniała, niezwykle sympatyczna, mechaniczna zabawka o wyglądzie pięknego jeżyka o czarnych kolcach, który będzie nie tylko chodził i reagował na nasze klaskanie, ale nawet i podnosił swoje kolce oraz wykonywał najprawdziwsze fikołki! Zanim jednak obdarowane dziecko będzie mogło cieszyć się zabawą z Nuną, musimy złożyć naszego jeżowego zwierzaczka z dostępnych w opakowaniu elementów!

 

 I tu niezbędną jest pomoc rodziców lub starszego rodzeństwa, gdyż sam proces składania jeża - przypominający składanie samolotowych modelów, nie jest być może bardzo skomplikowany, ale z pewnością dosyć długotrwały i wymagający tyleż czasu, co i pewnej porcji skupienia oraz cierpliwości.

 

 Najogólniej rzecz ujmując, mamy tu prostokątne płytki z zawartymi na nich plastikowymi elementami naszej zabawki, które musimy najpierw wyłamać, następnie posegregować, jak i wreszcie połączyć je ze sobą (m.in. za pomocą dołączonego śrubokręcika) według dołączonej do opakowania instrukcji. I tu jest jeden, w mej ocenie dość poważny minus, gdyż ta jest w języku niemieckim. Oczywiście są i bardzo pomocne ilustracje, które krok po kroku prowadzą nas przez proces tworzenia jeża, aczkolwiek po polsku było by z pewnością łatwiej i szybciej.

 

 I gdy oto już mamy naszego gotowego jeża, który nota bene prezentuje się przepięknie, to wówczas nadchodzi czas poznawania możliwych zachowań Nuny, która niejako budzi się ze snu poprzez naciśnięcie przycisku umiejscowionego nad jej oczkami. Oczywiście działa ona na baterie, gdyż nawet jeże potrzebują w dzisiejszych czasach nieco energii;)

 

 I tak też po naciśnięciu przycisku ożywa nam pięknie nasz jeżyk, który reaguje na dźwięk klaskania! Wtedy też może wykonywać on następujące czynności:

 

* chodzić do przodu i do tyłu

 

* najeżać się (czyli podnosić swoje piękne, kruczoczarne kolce)

 

* zwijać w kulkę

 

* wykonywać urocze fikołki

 

 I nasza Nuna będzie w ruchu tak długo, jak długo nie ustawimy trybu spoczynku poprzez ponowne, dłuższe naciśnięcie wyżej wskazanego przycisku.

 

 Jak sami widzicie, zabawa tym mechanicznym jeżem jest po prostu iście znakomitą, gdy oto Nuna chodzi po podłodze, najeża się, zwija w kulkę i wykonuje przewroty, ciesząc oczy, uszy i serca bawiących się nią dzieci. Z pewnością jest to również dla nas coś nowego, innego i zaskakującego na polu dostępnych powszechnie dziś zabawek.

 

 Wielką zaletą tej zabawki jest również to, że de facto powstaje ona na naszych oczach, gdy oto składamy jej wiele drobnych elementów z całość, podziwiając to, jak rodzi się z nich piękny jeż. A jest to naprawdę satysfakcjonujące uczucie, gdy obserwujemy nasze konstrukcyjne postępy krok po kroku…

 

Znakomitą jest również zastosowana tu technologia LED, która objawia się w błyszczących oczach jeżyka..., podobnie jak i technologia czujników dźwięków, która pozwala reagować zabawce na nasze klaskanie.

 

 W mej ocenie zabawka ta oferuje dwie odrębne atrakcje, dla dwóch odrębnych grup odbiorców:

 

- pierwszą jest składanie modelu jeża, które zachwyci dorosłych miłośników modelarstwa i zarazem zaskoczy tym, że będzie wymagać od nich sporego skupienia i uwagi

 

- drugą jest prosta i porywająca zabawa dziecka jeżem Nuną, która wymaga od niego tak naprawdę jedynie wciśnięcia guzika i klaskania, a w zamian otrzymuje ono wielkie emocje, śmiech i pięknie spędzony czas.

 

 Nie mogę nie docenić jakości wykonania tej zabawki, gdzie każdy z jej plastikowych (i nie tylko) elementów idealnie pasuje do kolejnych, tworząc tym samym finalną postać Nuny. To również jakość zastosowanych wskazanych powyżej technologii, które sprawiają że nasz jeżyk rusza się i wykonuje wiele zabawnych czynności. Wreszcie rzecz niezwykle istotna - zabawka ta jest w pełni bezpieczną dla dziecka, gdyż jej kształt gwarantuje to, że nic ono sobie nie zrobi naszym plastikowym jeżem.

 

 Rzecz całą reasumując - zabawka „Nuna. Robot jeż”, to rzecz niezwykle interesująca, pomysłowa i przede wszystkim zapewniająca świetną rozrywkę dla każdego – tak dzieci, jak i dorosłych. I oczywiście sprawdzi się ona znakomicie jako świąteczny i zarazem wielce efektowny prezent pod choinkę, który będzie bawił nasze dzieci w iście wyborny sposób. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten produkt – naprawdę warto to zrobić!

Podziel się!

Okładka gry:

NUNA - Jeż Robot

Additional Info:

  • Tytuł Oryginału: Nuna - Dein Igel-Roboter
  • Producent: Piatnik
  • Wydawca: KOSMOSPiatnik
  • Premiera Polska: 2022
  • Gatunek: Zabawki
  • Przedział Wiekowy: +8
  • Wersja Językowa: Brak
  • Ocena: 6/6

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial