Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

BrainBox - Poznaję Liczby

Opis:

Niegrzeczne literki

 Jeden, dwa, trzy... Stop. Jeszcze raz. Jeden, dwa, trzy…

 

Ile razy zdarzyło się Wam powtarzać w kółko tę kwestię, marząc o tym, aby Wasza pociecha chciała odliczać razem z Wami? Niestety, prawdą jest, że maluchy szybko się nudzą i uciekają do zabawek., które przekonują je do siebie swoim kolorem i możliwością zabawy. Co jednak by się stało, gdybyśmy połączyli obie te rzeczy i stworzyli barwną grę, której zadaniem byłoby nauczenie dziecka liczenia? Otóż powstałaby kolejna niesamowita część BrainBox, wspomagająca nauczanie przedszkolne.

 

Wydawnictwo Rebel po raz kolejny oddaje w nasze ręce cudo, które wciągnie nasze maluchy w niesamowity świat zabawy Tylko ostrzegam! „BraiBox. Poznaję liczby” ma pewien skutek uboczny - NAUKĘ!

 

W zestawie 24 kart odnajdziemy poukładane kategoriami przedmioty, zawierające w zbiorach od 1 do 3 pozycji. Zadaniem dziecka jest policzenie ich, a następnie zapamiętanie ilości przedmiotów. Na odwrocie karty znajdziemy bowiem te same przedmioty, jednak w pojedynczych egzemplarzach. Czy uda Wam się zapamiętać ile sztuk zawierał każdy z nich?

 

Ponad to niektóre karty zamiast rosnącej ilości przedmiotów, zawierają oznaczenia cyfrowe. Tu dziecko musi zapamiętać kolejność kolorów, występujących na danej karcie. Przy nauce numerów, maluch ma możliwość poznawania zapisu cyfrowego oraz dodatkowo stymuluje swoją pamięć.

 

Całość nie jest skomplikowana i muszę przyznać, że brakowało mi rozszerzenia ilości liczebników do 10. Ograniczenie ich do 3, dość mocno zawęża nam grono odbiorów tej gry.

 

Choć wydawca wskazuje, że jest to gra dla dzieci od 4 roku życia, to przedszkolak w tym wieku szybko znudzi się zakresem wymaganych liczb. Czy przez to przestanie grać? Nie w naszym przypadku. Postanowiliśmy w pełni wykorzystać potencjał gry i zaczęliśmy zgadywać wyniki, a następnie sprawdzaliśmy kto był najbliżej. Niestety i tym razem przedszkolak szybko złamał klucz i znudził się zabawą.

 

Inna sytuacja miała miejsce w przypadku trzylatki, która była oczarowana możliwością takiej nauki. Tu liczenie do trzech zostało zapamiętane już przy trzeciej karcie, a reszta posłużyła do utrwalenia sobie wiadomości. Dziecko z dumą liczyło, dodatkowo podając nazwę przedmiotu i określając jego kolor.

 

Karty są wielkości 8,5 cm x 8,5 cm i zostały wykonane z grubej tektury, co uniemożliwia połknięcie przedmiotu, a także przedłuża jego żywotność. Całość została zamknięta w niewielkim, solidnie wykonanym pudełku, które pozwala dziecku a łatwy dostęp, dzięki magnetycznemu zamykaniu. Produkt został wykonany w minimum 70% z materiału recyklingowego, robiąc krok w kierunku ekologii. Jego barwna kolorystyka przyciąga zainteresowanie dzieci, wpływając na ich koncentrację.

 

          Po raz kolejny możemy się przekonać, że odpowiednio dobrany wiek odbiorcy ma ogromne znaczenie w ocenie produktu. Choć wykonanie produktu ma u mnie mocną szóstkę, to ograniczenie cyfr silnie zaniża moją ocenę produktu. Dziecięcy mózg jest jak gąbka. Chłonie otaczający nas świat, wciąż chcąc poznawać coraz więcej. Kiedy na jego drodze postawimy przeszkodę, którą spokojnie będzie w stanie ominąć, uniemożliwimy mu dalszy rozwój. Myślę, że ta gra została dobrze obmyślana, jednak zabrakło wyżej postawionej poprzeczki. Wydawnictwo Rebel rozwija się prężnie, co raz zaskakując nas nowymi propozycjami gier z serii BrainBox. Mam nadzieję, że nie powiedziało swojego ostatniego słowa, jeśli chodzi o naukę cyfr dla przedszkolaków. Z chęcią sięgnęłabym po kolejny box, który poszerzyłby matematyczne horyzonty moich podopiecznych.

Podziel się!

Okładka gry:

BrainBox - Poznaję Liczby

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Praca Zbiorowa
  • Wydawca: Rebel
  • Premiera Polska: 2022
  • Gatunek: Gry KarcianeGry EdukacyjneDla Dzieci
  • Liczba Graczy: 1 - bez ograniczeń
  • Czas Gry: 10 minut
  • Przedział Wiekowy: +4
  • Wersja Językowa: Polska
  • Ocena: 3/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial