Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Time's Up! Harry Potter

Opis:

Uleczkaa38

   Miłośników legendarnej serii fantasy o przygodach Harry'ego Pottera jest w naszym kraju wielu! Wielu z nich uwielbia również wszelkiego rodzaju towarzyskie gry i zabawy, które zapewniają przyjemnie spędzony czas. I to właśnie dla tej grupy odbiorców powstała znakomita gra kalamburowa pt. „Time's Up! Harry Potter”, w której to zadaniem uczestników jest odgadywanie haseł powiązanych ze światem Uniwersum Harry'ego Pottera!

 

WSTĘPU SŁÓW KILKA I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 Jako słowo się rzekło, mamy tu do czynienia z kalamburami - czyli pokazywaniem i opisywaniem minimalną ilością słów haseł, które musi odgadnąć nasza drużyna. Hasła te nawiązują oczywiście do świata Harry'ego Pottera, czyli bohaterów tego cyklu, występujących tam miejsc oraz zdarzeń, którymi zachwycaliśmy się podczas czytania książek i oglądania filmów o młodym czarodzieju. Oczywiście goni nas czas, druga drużyna pragnie zwycięstwa równie mocno, a do tego okazuje się nie raz, że umknął nam dany szczegół z opowieści o Harrym Potterze...

 Piękne, klimatyczne i opatrzone zdjęciami filmowych postaci pudełko z grą kryje w sobie:

*220 kart zadań

*instrukcję

*klepsydrę

*woreczek

*notes do zapisywania wyników

 W zabawie tej może wziąć udział od 4 do 12 osób powyżej ósmego roku życia, zaś całość rozgrywania jednej partii nie powinna przekroczyć 30 minut.

 

PRZYGOTOWANIE DO GRY I JEJ PRZEBIEG:

 Pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać, to ustalenie co najmniej dwuosobowych drużyn, które będą ze sobą rywalizować. Kolejnym krokiem jest wybór, czy będziemy grać białą stroną kart, czy też czarną (obie są równie ciekawe w swej zagadkowej ofercie). I wreszcie rzecz ostatnia, czyli losowe wybranie 30 kart z zadaniami i włożenie ich do wspólnego worka. UWAGA: instrukcja sugeruje wcześniejsze rozdaniem kart wszystkim graczom, by ci mogli indywidualnie się z nimi zapoznać, ale w mej ocenie ten krok psuje przyjemność zaskoczenia zadaniami.

 

 Właściwa rozgrywka dzieli się na trzy główne rundy:

*Runda pierwsza - opis słowny: w tej rundzie każda z drużyn gra kolejno po sobie, gdzie to jeden członek danej ekipy losuje kartę z worka, a następnie za pomocą słów (inne niż na karcie) naprowadza współtowarzyszy na dane hasło. Oczywiście jest tu przedział czasu wyznaczany przez klepsydrę, w którym należy odgadnąć jak najwięcej haseł z kart. I gdy uda się tego dokonać, to dana drużyna zdobywa punkty, które należy zapisać w notesie. Gdy zaś minie czas klepsydry, wszystkie nieodgadnione karty są wkładanie ponownie do talii, ta jest tasowana i przekazywana kolejnej drużynie, która zaczyna swoją rundę.

 

*Runda druga - wystarczy słowo: w tej fazie gry posługujemy się przetasowaną talią kart z poprzedniej rundy. Tym razem jednak osoba, która wylosuje daną kartę z worka, może użyć tylko jednego, naprowadzającego słowa ku temu, by koledzy z ekipy je odgadli. Co ważne, drużyna ma także tylko jedną próbę udzielenia właściwej odpowiedzi. Punktacja zdobytych właściwych odpowiedzi opiera się na tej samej zasadzie, jak w poprzedniej rundzie, jak i również odgadywanie odbywa się w wyznaczonym klepsydrą czasie.

 

*Runda trzecia - pantomima: jak wskazuje nazwa tej tury, w tym przypadku dany gracz musi pokazać wylosowane hasło za pomocą ruchów rąk, całego ciała oraz wydawanych dźwięków, które nie mogą być jednak słowami. Zasady odmierzania czasu i punktacji są takie same, jak w poprzednich rundach.

 

 Po rozegraniu wszystkich trzech rund, następuje zliczanie punktacji każdej z drużyn. Zwycięską ekipą zostaje ta, która po prostu zdobyła łącznie najwięcej punktów, czyli odgadniętych haseł. 

 

WRAŻENIA Z GRY:

 To znakomita, kalamburowa karcianka, która bazuje na niezwykle prostych, zrozumiałych i łatwych do zapamiętania zasadach, jak i również w którą mogą się bawić absolutnie wszyscy - tak wprawieni gracze, jak i osoby nie mające na co dzień do czynienia z tą formą rozrywki. To również ciekawe i pomysłowe urozmaicenie kalamburów, gdzie to możemy się wykazać słowotwórstwem, zdecydowaniem oraz umiejętnościami godnymi zawodowego mima.

 

 Niezwykłą jest z pewnością tematyka tej gry, gdzie to mamy piękne, klimatyczne i jakże sentymentalne spojrzenie na świat Harry'ego Pottera, fabułę tej opowieści oraz szereg związanych z nią miejsc, postaci z drugiego planu, czy też zaklęć. Znakomite jest także to, że karty z pytaniami reprezentują sobą trzy zróżnicowane poziomy trudności, czyli znajdzie się w nich coś zarówno dla zwykłych sympatyków tego Uniwersum, jak i dla absolutnych fanów, którzy o tym literackim i filmowym świecie wiedzą wszystko.

 

 Całości pozytywnego efektu dopełnia piękne dla oka wydanie tej gry, gdzie to mamy już samo klimatyczne opakowanie ze zdjęciami filmowych bohaterów serii, ale też i naprawdę ładne dla oka karty zadań, czy też worek i notes do zapisywania punktacji. To jakość, solidność materiałów oraz dbałość o każdy detal i szczegół, dzięki czemu grając w tę grę czujemy ducha, magię i klimat opowieści o Harrym Potterze.

 

PODSUMOWANIE:

  Gra pt. „Time's Up! Harry Potter”, to bez wątpienia pozycja ciekawa, oparta na świetnym pomyśle oraz wykonana w imponującym stylu. Przede wszystkim jest to świetna gra w kalambury, która nieco modyfikuje znane nam zasady tej rozrywki, a przy tym przenosi ją na pole Uniwersum Harry’ego Pottera. Efektem jest znakomita rozgrywka, która bawi, rozśmiesza i funduje jakże zdrową nutkę rywalizacji. Ze swej strony oczywiście gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, który sprawdzi się idealnie w czasie nadchodzącego karnawału. Polecam!

Podziel się!

Okładka gry:

Time's Up! Harry Potter

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Praca Zbiorowa
  • Wydawca: Rebel
  • Gatunek: Gry Planszowe
  • Liczba Graczy: 4 - 12 osób
  • Czas Gry: ok. 30 minut
  • Przedział Wiekowy: od 8 lat
  • Ocena: 6/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial