Monstermania

Opis:

Uleczkaa38

   Mam dziś przyjemność opowiedzieć wam o kolejnej, znakomitej grze dla najmłodszych. Grze, która zapewnia wspaniałą zabawę, gwarantuje moc uśmiechu, a i przy okazji rozwija spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia u dziecka. Tytułem tym jest gra "Monstermania", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Piatnik Polska.

 

 Jak nie trudno się domyślić po tytule tej pozycji, jej głównymi bohaterami są potwory - przesympatyczne, kolorowe i ładne potwory, które uwielbiają wspólną zabawę. A ta jest możliwa za sprawą ich wzajemnego kontaktu, który jednak okazuje się o tyleż trudniejszy, iż wymaga on połączenia ich mackami w takich samych kolorach! I tu pojawia się nasze zadanie - umożliwienie im tego za sprawą odpowiedniego doboru układu kart.

 

 Piękne, bajkowe i kolorowe pudełko z grą kryje w sobie zestaw równie pięknych 40 kart z potworami, jeden pionek do gry, jak i przejrzystą instrukcję. W zabawie tej może uczestniczyć od 2 do 5 graczy powyżej piątego roku życia, zaś czas rozegrania pełnej tury nie powinien przekroczyć 20 minut.

 

 Sama rozgrywka opiera się na bardzo prostych zasadach, które z łatwością opanują już pięciolatki. Zanim jednak rozpocznie się sama gra, musimy najpierw ułożyć stosik z zakrytych kart z potworami na środku stołu, a następnie wybrać pierwszą z nich i ułożyć ją w widocznym dla wszystkich miejscu. Ta karta staje się tzw. "aktywnym potworem", na którym kładzie się pionek gry. Teraz pozostaje już tylko rozdać każdemu z graczy po 5 kart potworów, które ci układają odkryte przed sobą w rzędzie. 

 

 I tak też zaczyna się właściwa rozgrywka, gdzie to grę zaczyna ta osoba, której karciane potwory posiadają najwięcej niebieskich macek (w razie remisu, można użyć np. rzutu monetą). Ta osoba stara się dopasować jedną ze swych kart do "aktywnego potwora" według następujących zasad:

* potwory mogą stykać się tylko mackami w tym samym kolorze,

* każdy dołożony potwór musi łączyć się przynajmniej jedna macką z "aktywnym potworem".

 Co ważne, pionek gry oznaczający "aktywnego potwora" zawsze jest stawiany na ostatniej dołożonej karcie.

 

 UWAGA: Jeśli nie uda się połączyć żadnego potwora z kartą "aktywnego potwora", to taki gracz musi dobrać jedną kartę ze stosiku. Jeśli uda się dokonać tego za pomocą dwóch macek, to nie dobiera żadnej karty. Zaś jeśli połączy kartę trzema lub więcej mackami, to może odłożyć jedną ze swych kart na spód głównego stosu.

 

 Po wykonaniu łączenia, kolejka przechodzi na osobę siedzącą po lewej stronie gracza. I tak też trwają próby łączenia potworów do chwili, gdy któryś z graczy pozbędzie się swoich wszystkich kart. On też zostaje zwycięzcą!

 

 Karciana gra "Monstermania", to przykład idealnej pozycji dla najmłodszych miłośników gier. Idealnej z uwagi na prostotę zasad i reguł, dużą mechanikę rozgrywki, gdzie to nieustannie się coś dzieje, jak i wreszcie bajkowy klimat i charakter tej rozrywki, która wywołuje uśmiech, ciepłe emocje i gwarantuje wspaniale spędzony czas w gronie rówieśników. 

 

 Nie można nie docenić również walorów edukacyjnych i rozwojowych tej pozycji, która wpływa na rozwój koncentracji, zdolność logicznego myślenia i obierania właściwej strategii, czy też wreszcie na spostrzegawczość dziecka. Do tego warto wspomnieć również o samej zabawie w grupie rówieśników, co zawsze wpływa korzystnie na każde dziecko i jego zdolność do współpracy, adaptacji i otwartości na innych. Oczywiście najważniejsza jest tu frajda i zabawa, ale jeśli idzie za tym również coś ważnego na polu edukacji i rozwoju, to tym tylko lepiej.

 

 Wielkie słowa uznania należą się także pod kątem wydania tej pozycji, gdzie to zachwyca nas wspominane już samo bajkowe opakowanie z grą, jak i też jej główne elementy - karty. To właśnie one cieszą nas ilustracjami przesympatycznych potworów, bogatą kolorystyką, baśniowym klimatem i jakością materiału, z jakiego zostały wykonane. To uczta dla oczu, która oczaruje sobą każdego dziecięcego gracza.

 

 Rzecz całą reasumując - gra dla dzieci pt. "Monstermania", to pozycja ze wszech miar udana, interesująca i gwarantująca wspaniałą zabawę. Przesądza o tym pomysł na tę rozgrywkę, proste i przystępne zasady oraz płynna mechanika gry, która nie pozostawia miejsca na choćby chwilę przestoju. Z tych wszystkich względów oceniam tę grę na „6”, jak i też gorąco zachęcam was do tego, byście po nią sięgnęli. Polecam – naprawdę warto!

Podziel się!

Okładka gry:

Monstermania

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Praca Zbiorowa
  • Wydawca: Piatnik
  • Gatunek: Gry Planszowe
  • Format: 170x170 mm
  • Liczba Graczy: od 2 do 5 graczy
  • Czas Gry: 20 min
  • Przedział Wiekowy: od 5 lat
  • Ocena: 6/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial