Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Bubbles

Opis:

Uleczkaa38

   Nakładem Wydawnictwa Piatnik Polska ukazała się właśnie kolejna, znakomita gra dla najmłodszych - "Bubbles"! To wspaniała propozycja dla dzieci i całej rodziny, która gwarantuje sobą nie tylko świetną zabawę i moc uśmiechu, ale również zapewnia ważny rozwój na polu koncentracji i spostrzegawczości dziecka. Zapraszam do poznania recenzji tego tytułu, który mogłam otrzymać za sprawą Portalu Sztukater.pl

 

 Na pozycję tę składa się zestaw czterech różnokolorowych kostek, 1 arkusz z nalepkami na kostki, zestaw 24 kart gry, jak i również przejrzysta instrukcja. To właśnie te elementy posłużą nam w grze, która opiera się na niezwykle prostej, ale i zarazem interesującej zasadzie - jak najszybszym odnalezieniu karty z bąbelkami, która będzie odpowiadać kombinacji liczb i kolorów wyrzuconych kostek. Zanim o samym przebiegu gry, powiem tylko, że w zabawie tej może uczestniczyć od 2 do 4 graczy powyżej szóstego roku życia.

 

 Zatem zacznijmy grę... A ta wymaga od nas oklejenia kostek odpowiednimi naklejkami pod względem kolorów, a następnie zdecydowania się na jeden z dwóch wariantów - łatwiejszego, gdzie bąbelki na kartach są ułożone według wielkości, bądź trudniejszego, gdzie ich ułożenie jest przypadkowe. W przypadku naszych początków z tą grą, polecam wybór pierwszego z owych wariantów. Na koniec musimy rozłożyć wszystkie 24 karty na stole oraz przygotować 4 kostki do gry.

 

 I gdy już to zrobimy, to wówczas zaczyna się właściwa rozgrywka, tj. rzut 4 kostkami przez najstarszego z uczestników. Po nim każdy z graczy stara się odnaleźć w jak najszybszy sposób kartę, której układ baniek odpowiada wynikowi rzutu kostkami (odpowiednie kolory i wielkość). Ten z graczy, któremu udaje się odnaleźć taką kartę, zakrywa ją jak najszybciej dłonią. Gdy inni gracze zrobią to samo z innymi kartami lub uznają, że właściwa karta została już przez kogoś zakryta, następuje koniec ruchu i sprawdzanie wyników. Ten, kto zakrył dłonią właściwa kartę, ten zabiera ją do siebie.

 

 Kolejny rzut kośćmi przypada osobie siedzącej po lewej stronie poprzedniego rzucającego, według tych samych zasad. Gra kończy się zaś wtedy, gdy któryś z uczestników zdobędzie cztery karty.

 

 Wolfgang Dirscherl - twórca niniejszej gry, oddał w nasze ręce niezwykle ciekawą i porywającą pozycję, którą cechują banalnie proste zasady, wielka dynamika, jak i również gwarancja udanej zabawy. Przede wszystkim jest to prosta gra, w której bez trudu odnajdą się najmłodsi miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu. Po drugie rozgrywkę tę cechuje wielka dynamika, gdyż nieustannie tutaj się coś dzieje, a dzięki temu nie ma mowy o jakichkolwiek przestojach i nudzie. I wreszcie jest to znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli przedniej zabawy z bezcennym rozwijaniem spostrzegawczości i koncentracji u dziecka.

 

 Świetnym pomysłem wydaje się również to, że autor przygotował dwa warianty gry, gdzie to pierwszy jest o wiele prostszym i idealnie nadającym się na zapoznanie nas z tą pozycją, jak i drugi, który stawia przed nami już nieco trudniejsze wyzwania, ale dzięki temu też i zabawa przy tym tytule może okazać się jeszcze bardziej ekscytującą, nieprzewidywalną i dłuższą.

 

 Nie można nie docenić również okazałego i jakże pięknego dla oka wydania tej gry, gdzie to mamy niewielkie, kolorowe i budzące ciekawość opakowanie z piękną grafiką, jak i też poszczególne elementy - kolorowe i zgrabne kostki, trwałe naklejki oraz karty, które również jawią się iście magicznie. To wszystko sprawia, że zabawa z tą grą jest jeszcze przyjemniejszą, a każde dziecko będzie oczarowane tym barwnym zestawem.

 

 Rzecz całą reasumując - gra dla dzieci i całej rodziny pt. "Bubbles", to wspaniała, świetnie wykonana i oparta na prostych regułach, pozycja. To gwarancja wielkich emocji, uśmiechu i sympatycznie spędzonego czasu. Tytuł ten sprawdzi się tym samym świetnie zarówno w domowym zaciszu, jak i też chociażby podczas przedszkolnych i szkolnych zajęć. Tym samym pozostaje mi już tylko gorąco zachęcić was do sięgnięcia po ten tytuł, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

Podziel się!

Okładka gry:

Bubbles

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Praca Zbiorowa
  • Wydawca: Piatnik
  • Gatunek: Gry Planszowe
  • Liczba Graczy: od 2 do 4 graczy
  • Czas Gry: 15 min
  • Przedział Wiekowy: od 6 lat
  • Ocena: 6/6

Galeria:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial