To Ja Go Tnę!

Opis:

Uleczkaa38

Każdy z nas marzył choć raz o byciu super bohaterem, dzielnym herosem, wspaniałym wojownikiem i łowcą przygód, który zawsze i wszędzie walczy ze złem - prawda...? Cóż, wyszło jak wyszło..., ale na szczęście nie wszystko stracone, gdyż możemy poczuć ów moc za sprawą znakomitej propozycji od Wydawnictwa Rebel Polska - karcianej gry pt. "To ja go tnę!". To właśnie ten tytuł pozwolić wcielić się nam w super bohatera, który zbiera i dowodzi drużyną śmiałków w wyprawie ku epickiej przygodzie!

 

WSTĘPU SŁÓW KILKA I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 Jako słowo się rzekło, w rozgrywce tej wcielamy się w przywódcę drużyny bohaterów i wojowników w jednym, którzy staną na przeciwko groźnych potworów, jak i też naszych konkurentów w tej zabawie. By ów sukces mógł się powieść, niezbędnym jest wyposażenie naszej grupy w najlepszą broń, najlepsze magiczne zaklęcia, najlepsze umiejętności oraz bezcenne modyfikacje kart, które pozwolą nam być niepokonanymi! 

 

 W zabawie tej może uczestniczyć od 2 do 6 graczy powyżej dziesiątego roku życia, zaś czas rozgrywanie pełnej partii gry oscyluje w obszarze od 30 do 60 minut. Zaś w pięknym, klimatycznym i jakże efektownym pudełku z grą znajduje się:

*115 kart talii głównej

*6 kart przywódców drużyn 

*15 kart potworów 

*6 kart pomocy 

*2 kości k6 

*instrukcja 

 

PRZYGOTOWANIE DO GRY I JEJ PRZEBIEG:

 Zanim zaczniemy właściwą rozgrywkę, musimy najpierw podzielić karty według kategorii, następnie przydzielić drogą wyboru po jednej karcie przywódcy drużyn (to będzie nasza główna karta), kolejno po 1 losowo wybranej karcie pomocy, jak i wreszcie po 5 losowo wybranych kart standardowych. Pozostałe karty standardowe tworzą stosik gry na środku stołu. Przed startem musimy jeszcze tylko przetasować karty potworów, umieścić trzy z nich wierzchem na środku stołu, a z pozostałych ułożyć zakryty stosik obok.

 

 Grę rozpoczyna losowo wybrana osoba (kolejny tury następują według ruchu wskazówek zegara), która może wykonać działania, odpowiadające utracie konkretnych punktów akcji: 

* 1 PUNKT - dobranie karty, zagranie kartą bohatera, magii lub przedmiotu oraz rzut kośćmi, który aktywuje moc naszego bohatera

* 2 PUNKTY - zaatakowanie karty potwora

* 3 PUNKTY - odrzucenie wszystkich kart z ręki i zamiana na 5 nowych z talii głównej.

 Powyższe czynności wykonuje każdy kolejny gracz, a sama rozgrywka kończy się w chwili, gdy któremuś z uczestników uda się pokonać 3 karty potworów, bądź też na koniec rundy zbierze on na rękę karty symbolizujące 5 różnych klas bohaterów. 

 

 Oczywiście, niezbędnym jest w tym miejscu wyjaśnienie kwestii podziału na owe klasy, jak i też rodzajów poszczególnych kart, które de facto decydują o naszym zwycięstwie, lub porażce. 

 Zacznijmy od KLAS BOHATERÓW, czyli kart postaci, które symbolizują dane umiejętności - wojownik, strażnik, łowca, złodziej, czarodziej oraz bard. To właśnie oni umożliwiają nam szybsze pokonanie potworów, przechytrzenie innych graczy, jak i też zwycięstwo poprzez stworzenie zróżnicowanej drużyny.

 

 KARTY PRZEDMIOTÓW, MAGII I MODYFIKATORÓW - to ważne karty, które mogą nam tyleż pomagać (m.in. w walce z potworami, przy modyfikacji rzutów kostki, czy też podkradać bohaterów z talii innych graczy), ale też mogą i szkodzić - np. ograniczać naszą moc i siłę działania, a wtedy warto podrzucić je innym uczestnikom gry.

 I wreszcie KARTY WYZWAŃ, czyli karta pozwalająca rzucić wyzwanie innemu graczowi, gdy ten chce zagrać swoją kartę. Wówczas rzucamy kośćmi - kto wylosuje wyższą liczbę oczek, wygrywa, a przeciwnik nie może zagrać swoją kartą.

 

WRAŻENIA Z GRY:

 Wbrew pozorom reguły i zasady tej rozgrywki nie są wcale skomplikowane, gdyż tak naprawdę wszystko to, co musimy wiedzieć - jest opisane na każdej z kart (co możemy nią zrobić, jaką daje nam moc, czy warto ją zatrzymać, czy też wymienić, itd.). Dlatego też sama rozgrywka staje się niezwykle płynną i żywą już po upływie kilku minut. Oprócz prostych zasad tytuł ten cechuje perfekcyjne połączenie losowości z naszym wpływem na wynik gry, gdzie to nawet niekorzystny wybór kart lub brak szczęścia w rzutach kośćmi możemy łatwo zamienić w sukces, gdy tylko odpowiednio pokierujemy swoimi kolejnymi ruchami. 

 

 Wielką wartością tej gry jest również jej duża interaktywność, gdyż tutaj nie ma czasu  na żadne przestoje, ponieważ nawet oczekując na swój ruch i przyglądając się poczynaniom innym graczy, zawsze możemy zareagować - choćby poprzez rzucenie karty wyzwania. Niezwykłym jest również to, że czas tej gry (najczęściej oscylujący wokół 40 minut) upływa nam w iście błyskawicznym tempie, gdyż jak już wspomniałam, nieustannie coś się tu dzieje, sytuacja na stole gry zmienia się niczym w kalejdoskopie, jak i też do końca nie możemy być pewni tego, kto wygra. Oczywiście, o tym że bawimy się świetnie i śmiech graczy nie ma końca, nawet nie muszę wspominać.

 

 Koniecznie trzeba docenić także efektowność wydania tej gry - od samego pudełka z tym tytułem począwszy, poprzez bardzo kolorowe, bajkowe i przepiękne w swe postaci karty, a kończąc wreszcie na równie okazałych kościach do gry. Do tego warto wspomnieć o solidności materiałów, z jakich wykonane są te elementy, co z kolei zapewnia długą żywotność tej gry. Co więcej, tak ładne wydanie tej pozycji czyni z niej również znakomity pomysł na prezent dla miłośników tej formy rozrywki.

 

PODSUMOWANIE:

 Gra karciana "To ja go tnę!", nie ma słabych stron. Nie ma, gdyż zarówno sam pomysł na tę rozgrywkę, jej mechanika, proste i przystępne zasady oraz samo wykonanie, przedstawia się iście znakomicie, intrygująco i porywająco. To wspaniała propozycja dla młodszych i starszych miłośników karcianych gier, którą cechuje niezwykły klimat, moc humoru oraz wielkie emocje. Myślę, że sięgając po ten tytuł będziecie w pełni usatysfakcjonowani jego ofertą, a radości z zabawy z niego płynącej będzie naprawdę wiele. Polecam!

 

Podziel się!

Okładka gry:

To Ja Go Tnę!

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Ramy Badie
  • Ilustracje: Ramy Badie
  • Wydawca: Rebel
  • Gatunek: Gry Planszowe
  • Liczba Graczy: 2 - 6 osób
  • Czas Gry: 30 - 60 minut
  • Przedział Wiekowy: od 10 lat
  • Ocena: 6/6

Galeria:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial