Basia W Zoo

Opis:

Uleczkaa38

Wydawnictwo Egmont Polska oferuje nam od dobrych kilku lat wspaniałe, bajkowe i przezabawne książeczki dla dzieci z serii "Basia", które poprzez przygody tytułowej dziewczynki odkrywają przed czytelnikami piękno literatury i otaczającego nas świata. Dziś przyszedł czas na kolejne spotkanie z Basią, tyleż że tym razem w postaci znakomitej, planszowej gry dla dzieci pt. "Basia w Zoo"! Jako że mam już je za sobą, to zapraszam was do poznania recenzji tego tytułu!

 

  Jak wskazuje sam tytuł, nasza Basia wybiera się do Zoo. O tym informuje nas zabawne, klimatyczne i ciekawie opowiadanie, jakie zostało dołączone do instrukcji z grą. A skoro tak, to wiadomo powszechnie że w Zoo wszyscy zwiedzający robią zdjęcia pięknych zwierząt, jakie mają okazję tam zobaczyć. I do tego sprowadza się niniejsza rozgrywka, która opiera się na zapamiętywaniu i spostrzegawczości podczas odkrywania kolejnych puzzli rozłożonych na stole - w taki sposób, by nie trafić na podobne wizerunki zwierząt. Za chwilę opowiem więcej o samym przebiegu gry, zaś teraz dodam, że klimatyczne i bajkowe opakowanie z tą pozycją kryje w sobie 36 kafelków gry i 8 żetonów postaci - z Basią, na czele. W zabawie mogą brać zaś udział dzieci powyżej czwartego roku życia, w liczbie od 2 do 4.

 

 Sama rozgrywa bazuje na niezwykle prostych regułach, gdzie to każdy z uczestników otrzymuje po jednym z żetonów postaci, zaś wszystkie 36 kafelków gry zostaje przetasowanych i następnie wyłożonych na środku stołu lub podłogi napisem "Basia", do góry. Po tych czynnościach każdy uczestnik odkrywa kolejne kafelki ze zwierzątkami, chcąc zebrać jak najwięcej ich fotografii. Co ciekawe, może on odkrywać dowolną liczbę kafli, ale uwaga - drugi kafel nie może zawierać takiego samego zwierzęcia, jak i też trzy kolejne kafle nie mogą mieć tła w takim samym kolorze. Jeśli któryż z tych przypadków zachodzi, to wówczas zakrywamy odkryte kafle i następuje ruch kolejnego z graczy. Jeśli zaś mamy szczęściami i nie dublujemy kafli, to nasze zdobycze odkładami przy naszym żetonie postaci.

 

 Ważne jest to, że każdy uczestnik sam decyduje o podjętym ryzyku - może on np. poprzestać na jednym kaflu, dwóch, albo dalej szukać szczęścia, co wiąże się automatycznie z większym prawdopodobieństwem trafienia na takie same zwierzę lub trzy kafle z jednakowym tłem. By było jeszcze ciekawiej, dany gracz nie może dobrać do swojej kolekcji kafla ze zwierzęciem, które już jest w jego zbiorze, obok żetonu postaci. Gra kończy się w chwili, gdy znikną wszystkie kafle zwierząt ze środka stołu, zaś zwycięzcą zostaje ten, kto ma w swej kolekcji najwięcej zdobytych kafli/fotografii zwierząt z Zoo.

 

 Dla bardziej zaprawionych graczy przewidziano także wariant gry, w którym możemy rezerwować interesujący nas kafel, kładąc na nim nasz żeton postaci i czekając na swoją kolejkę - wówczas nikt nie może go odkryć i podebrać. To ciekawe i w mej ocenie urozmaicające całą rozgrywkę, dobre posunięcie twórcy gry.

 

 Niniejsza pozycja stanowi bardzo udaną, ciekawą, niezwykle grywalną i prostą zabawę dla najmłodszych, choć oczywiście może uczestniczyć w niej także cała rodzina. To koncept oparty na znanym nam wszystkim cyklu gier "Memory", gdzie to liczy się pamięć uczestników, aczkolwiek tym razem w kontekście tego, by unikać takich samych puzzli. To prostota i zarazem sprawdzony przepis na dynamiczną, zabawną i absolutnie przystępną dla każdego, planszową zabawę.

 

 Bardzo ładnie i efektownie przedstawia się całe wydanie niniejszego tytułu, gdzie to mamy kolorowe i klimatyczne opakowanie, które możemy zabrać absolutnie wszędzie dzięki niewielkiemu rozmiarowi, jak i też piękne, bajkowe kafle z ilustracjami zwierząt oraz równie ładne dla oka żetony postaci. To wszystko sprawia, że każde dziecko będzie oczarowane tą pozycją, która sprawdzi się także jako świetny prezent.

 

  "Basia w Zoo" to wspaniała, planszowa gra dzieci, jak i również pomysłowe uzupełnienie literackiej serii o rezolutnej Basi. Cechują ją proste i niebudzące żadnych wątpliwości zasady, dynamiczna mechanika gry, zabawny charakter, duża interakcja pomiędzy uczestnikami i niezwykle pozytywny, bajkowy klimat. Z tego też względu oceniam ten tytuł bardzo wysoko, jak i też gorąco zachęcam was do sięgnięcia po niego.

Podziel się!

Okładka gry:

Basia W Zoo

Dodatkowe informacje:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial