Podaj Dalej! Bez Cenzury

Opis:

Uleczkaa38

Wszyscy znamy, uwielbiamy i bawimy się świetnie przy udziale znakomitej gry towarzyskiej pt. "Podaj dalej", będącej niekwestionowanym hitem wydawniczym na przestrzeni kilku ostatnich lat. To właśnie ten tytuł, przypominający sobą zabawę w głuchy telefon, porwał i zachwycił miliony graczy na całym świecie. Dziś zaś mamy przyjemność poznać inną wersję tej gry, która jest przeznaczona dla dorosłych! Pozycja ta nosi tytuł "Podaj dalej! Bez cenzury" i ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Rebel Polska!

 

WSTĘPU SŁÓW KILKA I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

Jako słowo się rzekło, tym razem oferowana nam za sprawą tej pozycji zabawa, przybiera nieco bardziej odważny i frywolny charakter. Tym razem zadaniem uczestników będzie szkicowanie i odgadywanie haseł, które kojarzą się jednoznacznie (a być może wręcz przeciwnie) z takimi kwestiami, jak miłość, erotyka, ale też i chociażby wspólne chwile małżeńskiego, codziennego życia. I jedno jest pewne - rumieńce, wypieki na twarzy i podwyższony puls, są gwarantowane!

 

Zanim przejdziemy do zasad i przebiegu gry, przyjrzyjmy się zawartości niezwykle ładnego w swym ciemnoniebieskim ubarwieniu, opakowania z tym tytułem. I tak oto znajdziemy w nim: pokaźny zestaw 100 kart z 1200 hasłami, 8 ścieralnych notatników, 8 zmazywanlnych mazaków, 8 ściereczek, przejrzystą i ładnie wydaną instrukcją oraz... 8 podstawek pod piwo, co stanowi dla nas bardzo miłą niespodziankę! W samej grze może uczestniczyć zaś od 4 do 8 pełnoletnich uczestników, a czas rozgrywania pełnej partii oscyluje wokół 30 minut.

 

PRZYGOTOWANIE DO GRY I JEJ PRZEBIEG:

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku klasycznej wersji gry "Podaj dalej", tak i teraz rozgrywkę tę cechują niezwykle proste, zrozumiałe i przejrzyste zasady. Na początek należy podzielić pomiędzy uczestników mazaki, szkicowniki i ściereczki, tak by każdy dysponował takim zestawem. Następnie umieszczamy na środku stołu stosik kart z hasłami, a nasze szkicowniki podpisujemy imieniem lub pseudonimem.

 

Kolejnym krokiem jest wybór przez każdego gracza liczby, która będzie odpowiadać numerowi hasła na karcie gry (np. numer 3, a przy nim hasło "zaczeska". Wtedy każdy gracz zapisuje swoje hasło na stronie pt. "Sekretne hasło", tak by nikt inny go nie poznał. I teraz ważna rzecz - w przypadku parzystej liczby graczy, pozostawiamy na tę chwilę szkicowniki w naszych rękach, zaś w przypadku nieparzystej liczby, przekazujemy szkicownik osobie siedzącej po naszej lewej stronie.

 

I teraz przychodzi czas na "clou" naszej zabawy, czyli rysowanie i odgadywanie! A odbywa się to tak, iż każdy z graczy przechodzi na stronę szkicownika pt. "Szkicowanie", po czym w ciągu minuty rysuje hasło, jakie wcześnie zapisał. Po tej czynności odwracamy szkicownik na kolejną stronę pt. "Zgadywanie" i podajemy go naszemu sąsiadowi po lewej stronie. Nowi posiadacze szkicowników przewracają go na poprzednią stronę, przyglądają się szkicowi, po czym wpisują hasło, które ich zdaniem ów obraz może przedstawiać. Po tej czynności przewracają szkicownik na kolejną stronę i oddają go osobie siedzącej po lewej stronie.

 

I tak też odbywają się kolejne rundy szkicowania (każdy ma inne hasło wyjściowe z karty), przekazywania szkicowników i odgadywania haseł, aż każdy z nich trafi po pełnej rundzie z powrotem do właściciela szkicownika. Co ważne, podczas szkicowania nie można używać słów i liczb, zaś przekazywanie szkicowników odbywa się zawsze jednocześnie przez wszystkich graczy, np. na hasło "już".

 

I gdy każdy gracz ma już swój szkicownik, wówczas następuje podliczanie punktacji wg. tabeli punktacji, która znajduje się na początku szkicownika. Punkty można przyznawać na dwa sposoby:

*dla przyjaciół (punkty dajemy my sami za stworzenie najciekawszej naszej zdaniem odpowiedzi, narysowanie ulubionego szkicu oraz samemu sobie, gdy ostatnia odpowiedź odpowiada wyjściowemu hasłu)

* według. rywalizacji (punkty przyznajemy za poprawnie odgadnięte hasła, za narysowania hasła, które pomogło odgadującemu udzielić właściwej odpowiedzi oraz samemu sobie, jeśli odpowiedź odpowiada wyjściowemu hasłu).

 

I kto ostatecznie zdobędzie najwięcej punktów wg. danego systemu liczenia, ten wygrywa całą grę!

 

WRAŻENIA Z GRY:

Niniejsza pozycja zapewnia sobą wspaniałą zabawę w gronie dobrych przyjaciół, wobec których nie czujemy zawstydzenia, jak i z którymi możemy podzielić się absolutnie wszystkim. Jeśli jesteśmy w takim gronie, to wówczas mamy moc uśmiechu, adrenaliny, ale też i wielkich emocji. Trudno, by było inaczej, gdy oto uczestniczymy w niezwykle dynamicznej, zabawnej i ciekawej rozgrywce, w której główną rolę odgrywa nasza wyobraźnia, a po części też i zdolności plastyczne. Ważne jest to, że zasady tej zabawy są niezwykle proste, jasne i nie budzące żadnych wątpliwości, dzięki czemu nie ma mowy o jakichkolwiek nieporozumieniach.

 

Na duże uznanie zasługuje także mechanika tej gry, która nie pozwala na choćby chwilę monotonni, gdyż nieustannie coś się tutaj dzieje - a to rysujemy, a to zgadujemy, a to wreszcie przekazujemy nasze szkicowniki kolegom. Na plus należy zaliczyć także dobór haseł, jakie odgadujemy w tej zabawie. Otóż są one bardzo zróżnicowane w zakresie swojego stopnia trudności i odważnej frywolności, gdy czasami trafia się pojęcie związane z anatomią człowieka i seksem, a czasami z zabawną codziennością. Ot - decyduje szczęście!

 

I wreszcie nie sposób nie docenić wydania tej pozycji, które imponuje nam już samym opakowaniem, ale w jeszcze większym stopniu zachwyca wykonaniem poszczególnych elementów - z kartami, szkicownikami, pisakami i ściereczkami, na czele. Świetnym pomysłem jest to, że możemy używać tych elementów wielokrotnie, oszczędzając przy tym chociażby papier, co zawsze warto docenić. Poza tym całościowo produkt ten przedstawia się pięknie i niezwykle klimatycznie.

 

PODSUMOWANIE:

Gra "Podaj dalej! Bez cenzury", to znakomita propozycja dla wszystkich dorosłych miłośników tego typu rozrywki. Spotkanie z tym tytułem zapewnia świetną zabawę, wielkie emocje i bardzo przyjemnie spędzony wieczór w gronie dobrych przyjaciół. A wszystko to jest efektem ciekawego pomysłu, prostych zasad gry, dużej różnorodności tematycznej odgadywanych haseł, jak i wreszcie efektownego wydania tej pozycji. Z tego względu oceniam tę grę jak najwyżej, a i też gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Rysunkowy głuchy telefon w wersji dla dorosłych!

 

Bestsellerowa gra imprezowa powraca, tym razem w wersji dla dorosłych! Tu hasła kojarzą się tylko z jednym i są jeszcze trudniejsze do narysowania. Niezależnie, czy uda się Wam przekazać słowa dalej, czy też po drodze Wasze myślenie skręci w zupełnie nieznane rejony – z pewnością czeka Was mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy!

 

Na czym to polega?

 

Podaj dalej! Bez cenzury to właściwie głuchy telefon, tyle że zamiast szeptać słowa do ucha naszym towarzyszom, będziemy musieli je dla nich narysować! Na początku gry każdy z graczy losuje jedno z haseł i rysuje jego interpretację w swoim notesie. Następnie obrazek ten przekazywany jest kolejnej osobie, która spróbuje odgadnąć, co przedstawia. Swoją odpowiedź zapisuje słownie i podaje notes dalej, a kolejny gracz musi narysować to, co zostało zapisane. I tak w kółko, póki notes do nas nie wróci – wtedy czeka nas zabawa z okrywaniem, gdzie po drodze zniknął pierwotny sens.

 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 

Wbrew pozorom do zabawy w Podaj dalej! Bez cenzury wcale nie potrzeba zdolności plastycznych! Prawdę mówiąc im gorzej rysujecie, tym więcej czeka Was śmiechu i zabawnych pomyłek!

Ta wyjątkowa gra imprezowa pozwala przełamać pierwsze lody i doskonale bawić się również tym, którzy nie przepadają za klasycznymi kalamburami i byciem w centrum uwagi.

Podaj dalej! Bez cenzury to jeszcze bardziej nieoczywiste hasła, a co za tym idzie jeszcze więcej zabawnych pomyłek! Nasza wyobraźnia będzie musiała wejść na najwyższe obroty, żeby odgadnąć, co też narysowali pozostali.

 

ZAWARTOŚĆ:

-100 kart (1200 haseł)
-8 ścieralnych mazaków
-8 ściereczek
-8 zmazywalnych szkicowników
-8 podstawek pod piwo
-instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Podaj Dalej! Bez Cenzury

Dodatkowe informacje:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial