Dino Eggs (Jajo Dinozaura)

Opis:

Uleczkaa38

Zestaw archeologiczny "Dino egg (Jajo dinozaura)"

 

Nakładem Wydawnictwa Piatnik ukazała się właśnie kolejna, znakomita i niezwykle pomysłowa zabawka dla dzieci, która wchodzi w cykl "archeologicznej serii". Zabawka ta nosi tytuł "Dino egg" i zgodnie ze swym anglojęzycznym tytułem, przyjmuje postać jaja dinozaura. Dziś mam przyjemność opowiedzieć wam o pojedynczym modelu tej zabawki, która ukazała się w wariancie różnych, dwunastu sztuk, które to dziecięcy użytkownik może zbierać i kolekcjonować! Nie przedłużając zatem, zaczynajmy!

 

Oto dostajemy w swoje ręce jajo, ale nie byle jakie jajo! Pod jego gipsową skorupką kryje się bowiem najprawdziwszy, mały dinozaur, który czeka na uwolnienie! Zadaniem dziecka jest wydostanie go na wolność, a by tego dokonać, musi on precyzyjnie rozłupać gipsową skorupę, delikatnie dotrzeć na ukrytego pod nią dinozaura, wydostać go i umyć z pyłu! Wtedy też może dołączyć go do swojej kolekcji, która łącznie może liczyć aż 12 różnych, małych dinozaurów!

 

Zabawka ta jest oparta na bardzo prostym, ale przy tym świetnie działającym, pomyśle. To coś na wzór słynnych, czekoladowych jajek z niespodzianką w środku, tyle że w tym przypadku słodką obudowę zastępuje pięknie ubarwiony, klimatyczny gips, jak i też wiemy, że w środku kryje się przedstawiciel prehistorycznych władców naszej planety. Prostym jest także sam proces wydostania dinozaura na powierzchnię, gdzie to wedle zapisów w szczegółowej instrukcji, dziecko musi najpierw namoczyć jajo w wodzie (np. poprzez włożenie do szklanki) na odpowiedni czas, by gips mógł zmięknąć, a następnie rozpocząć rozłupywanie owego jajka za pomocą dołączonego tutaj drewnianego dłuta. Oczywiście nie muszę nawet wspominać, że frajda podczas tej czynności jest przeogromna, podobnie zresztą jak i przyjemnym jest widok stopniowo ukazującej się nam figurki małego dinozaura!

 

Zabawka ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej piątego roku życia, i to wydaje się być idealnym progiem wiekowym. Dziecko w tym wieku bez trudu poradzi sobie bowiem z samą czynnością rozłupywania gipsowego jaja i wydobywania w ten sposób figurki dinozaura z jego wnętrza. W zamian otrzymuje ono wspaniałą zabawę, ale też i bardzo cenną lekcją o samych dinozaurach - ich wyglądzie, budowie, kolorystyce, nazewnictwie..., jak i też nie mniej ważną lekcję rozwijana manualnych umiejętności, jakie są potrzebne podczas spotkania z tą zabawką. I można tym samym powiedzieć o tym tytule to, że łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, czyli przednią zabawę z nauką i rozwojem!

 

Bardzo wysoko oceniam również wykonanie tego zestawu, a dokładniej poszczególnych jego elementów. Mam tu na myśli zarówno samo gipsowe jajko, które w swojej brązowej kolorystyce prezentuje się naprawdę piękne, jak i też chociażby dołączone tutaj malutkie dłuto. Na osobnie słowa uznania zasługuje sama figurka małego dinozaura, która przyjmuje bardzo bajkową, kolorową, przyjemną dla oka, ale też i realistyczną na polu odzwierciedlenia prawdziwego wyglądu dinozaurów, formę. Do tego mamy oczywiście przejrzystą i prostą instrukcję!

 

Miałam przyjemność poznać tylko jedno jaja dinozaura, a jak już wspominałam powyżej, jest ich aż dwanaście. To również wydaje się świetnym pomysłem wydawcy, gdyż obok samej zabawy tym produktem, każde dziecko będzie mogło wcielić się także w kolekcjonera figurek dinozaurów, a tym samym np. wymieniać z rówieśnikami na te modele, których mu brakuje. To także ważny walor tej zabawy, który rozwija pasję u dziecka.

 

Rzecz całą podsumowując - zabawka pt. "Dino egg (Jajo dinozaura)", to bardzo pomysłowa, ciekawa i świetnie wykonana pozycja. Każde dziecko, zarówno te, które interesują się od dawna dinozaurami, jak i te, które dopiero odkrywa ich fascynujący świat, będzie bawić się znakomicie przy tym produkcie, który w mej ocenie nie ma żadnych słabych punktów. Tym samym pozostaje mi już tylko polecić i zachęcić was do sięgnięcia po owe jajo dinozaura, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

ODKRYŁEM DINOZAURA! Każde z tych intrygujących jaj zawiera w sobie jednego miniaturowego dinozaura. Musisz tylko używając ostrożnie dołączonego dłuta, wykopać go z prehistorycznej gliny! Bądź odkrywcą wymarłego świata wyjątkowych gadów! Zbierz całą kolekcję 12-stu dinozaurów i naucz się ich rozpoznawać!

Podziel się!

Okładka gry:

Dino Eggs (Jajo Dinozaura)

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: Dino Eggs
  • Wydawca: Piatnik
  • Premiera Polska: 2020
  • Gatunek: Zabawki
  • Format: 170 x 330 x 110 mm
  • Przedział Wiekowy: od 5 lat
  • Ocena: 6/6
  • ISBN: 4002051616021

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial