Zestaw Archeologiczny Pterozaur

Opis:

Uleczkaa38

ZESTAW ARCHELOGICZNY - "KOSMOS. PTEROZAUR ŚWIĘCĄCY W CIEMNOŚCI".

 

DINOZAURY... - wspaniałe, intrygujące i budzące niezmiennie nasz zachwyt stworzenia, które kiedyś były królami naszej planety. Dziś możemy zachwycać się ich obrazem, życiem i zwyczajami tylko na ekranach kin i kartach literatury, podziwiając fantastyczne lub też bardziej realistyczne, o nich relacje. Oto jednak pojawia się niebywała okazja na stworzenie swojego własnego, pięknego i do tego święcącego w ciemności, szkieletu dinozaura! Okazja, którą daje nam wspaniały Zestaw archeologiczny "KOSMOS. PTEROZAUR ŚWIĘCĄCY W CIEMNOŚCI", który ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Piatnik Polska!

 

Ta przeznaczona dla dziecięcych odkrywców wspaniała pozycja, pozwala wcielić się im w rolę najprawdziwszych archeologów, którzy mają okazję wykopać szkielet tytułowego pterozaura, następnie złożyć go w całość, by wreszcie cieszyć się jego widokiem, który dodatkowo świeci w ciemności! To jeszcze nie koniec atrakcji niniejszej pozycji, gdyż obok samej figurki dinozaura i przedniej zabawy z jej udziałem, znajdziemy tu także masę ciekawostek, informacji i wiadomości na temat historii jego gatunku, jego zwyczajów i życia w prehistorycznym świecie. Prawda, że brzmi to bardzo kusząco...?

 

Niezwykle intrygująco przedstawia się sam koncept na zabawę niniejszą pozycją, która polega na wydobywaniu kolejnych kości dinozaura ze specjalnego, gipsowego bloku, pod którego powierzchnią kryją się elementy szkieletu gada. Dziecko, samodzielnie lub przy wsparciu rodziców, odkrywa kolejne warstwy gipsu i wydobywa z nich kości pterozaura, po odpowiednim, wcześniejszym nawilżeniu gipsu i użyciu załączonego do zestawu, dłuta. Zaś po wydobyciu ostatniego elementu (możemy sprawdzić ich liczbę na załączanej grafice), pozostaje oczyścić kości szkieletu i dokładnie je wysuszyć.

 

Kolejny etap zabawy skupia się już na łączeniu poszczególnych elementów szkieletu w jedną całość, co jest procesem tyleż intrygującym, co i bardzo prostym. Prostym z uwagi na załączoną szczegółową instrukcję działania, które sprowadza się do łączenia właściwych części poprzez dociśnięcie danego elementu we właściwą szczelinę, z czym poradzi sobie bez trudu każde dziecko. Efektem jest całościowy szkielet pterozaura, który z uwagi na specjalny materiał, świeci w ciemności!

 

Na końcu mamy zaś wspaniałą lekcję historii o dinozaurach, która obejmuje sobą szczegółowy opis szkieletu pterozaura, możliwość porównania go ze szkieletami współczesnych zwierząt, informacje o jego życiu, umiejętności latania, długości życia, zwyczajach żywieniowych, ale też i chociażby szereg faktów o życiu innych dinozaurów, obrazie Ziemi tamtej epoki, czy też przyczynie wyginięcia dinozaurów. Znajdziemy tu również wiedzę na temat archeologicznych wykopalisk, skamieniałości szkieletów dinozaurów, czy też o tym, co możemy z nich wyczytać!

 

Jak mogę ocenić niniejszą pozycję...? Oczywiście tylko i wyłącznie pozytywnie! Dostajemy tu bowiem do naszych rąk wspaniałą zabawkę edukacyjną, która z jednej strony zapewnia świetną rozrywkę, rozbudza wyobraźnię dziecka i gwarantuje sobą wielkie emocje..., z drugiej zaś niesie ogromną porcję wiedzy na temu życia dinozaurów. Ponadto spotkanie z tym zestawem rozwija zdolności manualne dziecka, potęguje jego ciekawość świata oraz sprawia, że z pewnością zechce rozwinąć ono swoją wiedzę na temat tych prehistorycznych zwierząt. A sam model szkieletu dinozaura prezentuje się iście majestatycznie, gdy oto zdobi nasz pokój za dnia, jak i rozświetla go w ciemności!

 

Duże słowa uznania należą się autorom tego zestawu także pod względem solidności wykonania jego poszczególnych części - na czele z częściami szkieletu, gipsową płytką oraz narzędziami do wykonania tego modelu, ale też i z piękną, kolorową i przejrzystą instrukcją. To również bardzo udana i przystosowana do możliwości dziecka powyżej 6 roku życia, mechanika łączenia poszczególnych elementów szkieletu pterozaura, który to proces jest banalnie prosty. Jakby nie patrzeć, same plusy i zalety!

 

Produkt ten stanowi pozycję przeznaczoną dla dziecka w wieku od lat 7, aczkolwiek w mej ocenie mogą bawić się nim także i nieco młodsze dzieci, np. przy współudziale rodziców lub starszego rodzeństwa. Oczywiście, osobną kwestią pozostaje to, że także i dorośli będą czerpać wielką frajdę ze spotkania z tym tytułem, który pozwala przypomnieć sobą czas beztroskiego dzieciństwa. Z łatwością też mogę wyobrazić sobie wykorzystanie tego zestawu na szkolnych lekcjach historii i techniki, które wówczas staną się jeszcze ciekawszym i bardziej porywającymi.

 

Słowem podsumowania - "Zestaw archeologiczny KOSMOS. PTEROZAUR ŚWIĘCĄCY W CIEMNOŚCI", to znakomita pozycja dla wszystkich dziecięcych miłośników dinozaurów i dobrej zabawy, która podczas spotkania z tą pozycją, jest pewną! Przyjemność, rozwijanie poszczególnych umiejętności dziecka i potężna porcja wiedzy - oto, co niesie sobą ten produkt, który z pewnością oczaruje i zachwyci sobą każde polskie dziecko!

Opis Wydawcy

Wykop i złóż szkielet pterozaura jak prawdziwy archeolog. Poznaj jego historię i wkrocz w fascynujący świat dinozaurów!

 

Dzięki temu zestawowi możecie zostać odkrywcami prehistorycznych zwierząt, czyli paleontologami. Przy użyciu zawartych w zestawie narzędzi będziecie mogli wydobyć i zmontować szkielet pterozaura, pierwszego na świecie latającego kręgowca, który dodatkowo świeci w ciemnościach.

 

W skład zestawu wchodzą:
- blok gipsowy z ukrytymi częściami szkieletu
- młotek
- dłuto
- gąbka
- czarna podstawka
- kolorowa instrukcja w języku polskim i niemieckim

 

Pudełko w języku niemieckim

Ć

Podziel się!

Okładka gry:

Zestaw Archeologiczny Pterozaur

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: Flugsaurier Nachtleuchtend - Ausgrabung Giganten Der Urzeit
  • Producent: Piatnik
  • Wydawca Oryginału: Kosmos
  • Premiera Polska: 2020
  • Gatunek: Zabawki
  • Format: 130x210mm
  • Przedział Wiekowy: od 7 lat
  • Ocena: 6/6
  • ISBN: 4002051630485

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial