Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Zestaw Archeologiczny T-Rex

Opis:

Aneta Sawicka

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które lubi zabawy kreatywne, to mam dziś dla Ciebie propozycję zestawu, który je zachwyci. Sama jestem mamą dwóch chłopców w wieku 7 i 5 lat, którzy nie przepadają za tradycyjnymi zabawkami typu samochody czy roboty, za to kochają tworzyć i budować. I choć na co dzień nie interesują się zbytnio tematyką dinozaurów, to na propozycję zabawy w paleontologów z zestawem archeologicznym przystali z wielką ochotą. Nie jest to bowiem zwykła zabawka, a zestaw, który wymaga dużego zaangażowania, cierpliwości i zdolności manualnych. Zabawka rekomendowana jest dla dzieci powyżej 7 roku życia, ale mój pięciolatek przy pomocy starszego brata również doskonale sobie radził.

 

Zestaw archeologiczny Tyranozaur Rex to zabawka, w której trzeba wydobyć szkielet dinozaura z gipsowego bloku. Kości po wydobyciu należy oczyścić i złożyć według instrukcji. W zestawie znajdują się następujące elementy:
• blok gipsowy z ukrytymi częściami szkieletu
• młotek
• dłutko
• gąbeczka
• instrukcja

 

Aby przystąpić do zabawy należy blok gipsowy zmoczyć przy pomocy gąbki, aby gips zmiękł, a następnie używając dołączonych narzędzi delikatnie go rozkruszać, żeby dostać się do kości. Jak się okazało to wcale nie jest takie łatwe. Trzeba tutaj sporo precyzji i odpowiedniej taktyki. Czasem trzeba używać dłutka, czasem trzeba sobie pomóc młoteczkiem. Największe emocje zaczynają się, kiedy zaczyna być widać ukryte kości. Moje dzieci tak to przeżywały, jakby wydobywały prawdziwy szkielet. Radość była ogromna. Każdą kość należy delikatnie wydobyć, oczyścić z resztek gipsu i umyć pod wodą. Po wydobyciu wszystkich elementów należy złożyć szkielet według instrukcji i umieścić go na dołączonej podstawce. Jednak najlepsze jest to, że szkielet świeci w ciemności, trzeba go tylko najpierw dobrze naświetlić.

 

Wydobywanie szkieletu to zabawa wymagająca umiejętności manualnych. Zdecydowanie jest to zestaw dla dzieci, które mają już opanowane takie precyzyjne czynności i nie zrobią sobie krzywdy. Trzeba jednak pamiętać o środkach ostrożności, trzymaniu się instrukcji i uważnym używaniu narzędzi, gdyż są one dość ostre. Najlepiej, kiedy dziecko bawi się pod czujnym okiem rodzica.

 

Trzeba również mieć na uwadze, że jest to zabawa, przy której powstaje spory bałagan. Tego rozkruszonego gipsu jest sporo, dlatego warto dobrze przygotować miejsce zabawy. Moi chłopcy początkowo wydobywali szkielet na stole, na którym rozścieliłam gazetę. Jednak odłamki gipsu spadały i brudziły krzesła i dywan, więc przenieśliśmy się na podłogę, a zestaw umieściliśmy w misce. To okazało się dużo lepszym wyjściem, bo gips nie brudził już wszystkiego wokół.

 

Zestaw archeologiczny to zdecydowanie zabawka, którą warto kupić. Jest to ciekawe doświadczenie dla dzieci, świetne ćwiczenie rączek, a przede wszystkim nauka cierpliwości i precyzji. Emocje przy zabawie były u nas bardzo duże, a samo wydobywanie szkieletu trwało naprawdę sporo czasu. Przy okazji dzieci mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat dinozaurów i pracy archeologa- trochę ciekawostek jest zamieszczonych w instrukcji. Zestaw archeologiczny dostarczył moim dzieciom naprawdę dużo radości. Bardzo podobało im się wydobywanie elementów z gipsu i odczuwali ogromną satysfakcję, kiedy udało im się wydobyć wszystko i złożyć szkielet w jedną całość. Warto taki eksperyment przeprowadzić ze swoim dzieckiem i pozwolić mu poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Dobra zabawa gwarantowana.

Opis Wydawcy

Wykop i złóż szkielet tyranozaura jak prawdziwy archeolog. Poznaj jego historię i wkrocz w fascynujący świat dinozaurów!

 

Dzięki temu zestawowi możecie zostać odkrywcami prehistorycznych zwierząt, czyli paleontologami. Przy użyciu zawartych w zestawie narzędzie będziecie mogli wydobyć i zmontować szkielet tyranozaura, czyli najbardziej znanego przedstawiciela dinozaurów, który dodatkowo świeci w ciemnościach.

 

W skład zestawu wchodzą:
- blok gipsowy z ukrytymi częściami szkieletu
- młotek
- dłuto
- gąbka
- kolorowa instrukcja w języku polskim i niemieckim

 

Pudełko w języku niemieckim

Podziel się!

Okładka gry:

Zestaw Archeologiczny T-Rex

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: Tyranno - Saurus Rex Nachtleuchtend: Giganten Der Urzeit Ausgrabung
  • Wydawca: Piatnik
  • Premiera Polska: 2020
  • Gatunek: Zabawki
  • Format: 210x130x55 mm
  • Przedział Wiekowy: od 7 lat
  • Ocena: 6/6
  • ISBN: 4002051630409

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial