CARDBLOCKS Klocki Konstrukcyjne. Zestaw Podstawowy

Opis:

Uleczkaa38

KLOCKI - najbardziej popularna, najbardziej lubiana i najstarsza zabawka dla dzieci! Każdy z nas bawił się kiedyś klockami - czy to tymi z drewna, czy też z plastiku, a być może i słynnym produktem pewnej duńskiej firmy na literkę "L"... Klockami bawią się także i dziś nasze dzieci..., i to właśnie z myślą o nich ukazała się oto w Polsce wspaniała seria nowoczesnych i co ważne - ekologicznych klocków "CARDBLOCKS. Tekturowe KLOCKI KONSTRUKCYJNE"! Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont!

 

Jako słowo się rzekło, mamy tu do czynienia z zestawem 50 kartonowych elementów w kształcie prostopadłościanów, które zawierają w sobie odpowiednio wyprofilowane otwory. Otwory, dzięki którym możliwe jest łączenie owych elementów w jedną i w dużej mierze dowolną, całość. To właśnie dzięki tej koncepcji możemy stworzyć rozmaite obiekty, bryły i części większych całości - np. całych budowli średniowiecznych zamków, itd. By było jeszcze ciekawiej, owe kartoniki już po ich złożeniu, możemy łączyć za pomocą mini łączników (małe, kartonowe elementy) - tak w kontekście uzyskania zamkniętej konstrukcji z jednego kartoniku, jak i na polu łączenia jej z innymi bryłami.

 

Sam proces konstrukcji kolejnych elementów - zarówno tych zamieszczonych w postaci przykładowej instrukcji, jak i też wymyślonych tylko i wyłącznie przez nas samych, oceniam na niezwykle prosty. Prosty w zakresie łączenia kartoników w spójną całość oraz konstruowania bardziej zaawansowanych i wieloelementowych, konstrukcji. By było jeszcze łatwiej, do zestawu tego dołączono także instrukcję prezentującą gotowe budowle i projekty, wraz ze specjalnym kodem, który po zeskanowaniu ukazuje na ekranach naszych telefonów proces budowy danego projektu. I w tym miejscu mogę śmiało stwierdzić, że z zabawą tą poradzi sobie świetnie już nawet sześcioletnie dziecko!

 

Nie sposób nie wspomnieć też o rewolucyjnym pomyśle na materiał, z którego wykonane są te klocki. To karton, a dokładniej rzecz ujmując mieszkanka papieru i specjalistycznych włókien roślinnego pochodzenia, którą cechuje nie tylko duża wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ale też i przede wszystkim 100% naturalności - co w kontekście postępującego w drastycznym tempie zanieczyszczania środowiska naszej planety, wydaje się mieć kolosalne znaczenie.

 

Sama zabawa zestawem CARDBLOCKS jest znakomitą i niezwykle przyjemną - tak dla dzieci, jak i dorosłych (wiem to po sobie). Frajda jest olbrzymia, gdy oto tworzymy coraz to bardziej wymyślne i skomplikowane obiekty, wcielając się tym samym w rolę architektów i budowlańców, jednocześnie. Tu o wszystkim decyduje bowiem tak naprawdę nasza wyobraźnia, która może podpowiadać nam nowe rozwiązania. Oczywiście, pewną rolę odgrywają tu siłą rzeczy także prawa fizyki..., ale nawet jeśli któraś z konstrukcji ulegnie na naszych oczach spektakularnemu zawalaniu, to też jest fajnie! Nie bez znaczenia jest również to, że każde dziecko może własnoręcznie przyozdobić już finalną postać gotowej konstrukcji - np. za pomocą kredek lub farbek, co również wiąże się ze świetną zabawą.

 

Jakie korzyści płyną ze spotkania z tym tytułem...? Oczywiście, w pierwszej kolejności wspaniała zabawa, znakomita rozrywka i mile spędzony czas. Jednocześnie jednak nie sposób nie docenić tu także i innych walorów tej pozycji - na czele z rozwijaniem przestrzennej wyobraźni dziecka, jak i też jego zdolności manualnych, gdy oto musi ono połączyć odpowiednie elementy kartonowych bloków, by te stworzyły całościowe bryły, a następnie np. budynki. Dlatego też można w tym miejscu stwierdzić z pełnym przekonaniem, iż podarowanie tych klocków naszym dzieciom, będzie także świetną inwestycją w ich rozwój.

 

Nie sposób nie wspomnieć również o pięknym wydaniu tego tytułu, czyli naprawdę dużym opakowaniu z przepiękną grafiką w postaci kolorowej, wspaniałej budowli. To również piękne wnętrze w postaci podzielonych na kilka grup klocków i dwóch instrukcji. To wszystko wspólnie sprawia, że zabawa z tymi klockami jest jeszcze wspanialsza i przyjemniejsza, a i sam ten zestaw może stanowić okazały i świetny prezent dla każdego dziecka.

 

Słowem podsumowania - "CARDBLOCKS. Tekturowe KLOCKI KONSTRUKCYJNE", to wspaniała, niezwykle pomysłowa i w 100% ekologiczna zabawka dla dzieci. Zabawka, która gwarantuje świetnie spędzony czas, moc uśmiechu, a i przy okazji rozwija dziecięcą wyobraźnię. Tym samym też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten zestaw - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

CARDBLOCKS to połączenie KLOCKA o oryginalnej konstrukcji i specjalnego ŁĄCZNIKA dające niespotykane dotąd możliwości tworzenia. Zbuduj zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje, które podsunie ci wyobraźnia. To świetna zabawa dla osób w każdym wieku, lubiących kreatywne zajęcia.

 

EKOLOGICZNE
Klocki CARDBLOCKS są wykonane z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała.

 

ROZWIJAJĄ WYOBRAŹNIE
CARDBLOCKS działają na wyobraźnię i rozwijają inwencję twórczą. Pobudzają do myślenia o formach przestrzennych – od prostych brył do złożonych konstrukcji. Uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania przestrzeni. Mają otwartą i elastyczną formułę.

 

ŁĄCZĄ POKOLENIA
Bawią i integrują. Zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych. Budowanie konstrukcji z tekturowych klocków daje ogromną satysfakcję rodzicom, dziadkom, jak i samym dzieciom.

 

POLSKI PATENT
CARDBLOCKS to produkt oryginalny, pomysłowy i genialny w swojej prostocie. Twórcą idei jest Pan Piotr Nawracała, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań z tektury. Klocki produkowane są w Polsce z poszanowaniem dla natury.

Podziel się!

Okładka gry:

CARDBLOCKS Klocki Konstrukcyjne. Zestaw Podstawowy

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: CARDBLOCKS
  • Wydawca: Egmont
  • Premiera Polska: 2020
  • Gatunek: Gry Planszowe
  • Format: 39.5x26.8x8.7cm
  • Przedział Wiekowy: 6+
  • Ocena: 6/6
  • ISBN: 5908215008789
  • Liczba Elementów: 50

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto