Cardline: Zwierzęta

Opis:

Uleczkaa38

Zwierzęta... - wspaniali, niezwykle ważni i jakże bardzo czyniący nasz świat piękniejszym i lepszym, mieszkańcy Ziemi... Zachwycamy się ich naturą, zwyczajami, wyglądem i pięknem..., ale czy aby na pewno wiemy wszystko na ich temat? Doskonałą okazją ku uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie niech będzie spotkanie ze znakomitą grą towarzyską dla całej rodziny pt. "Cardline: Zwierzęta", która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Rebel Polska! Poznajmy zatem tę pozycję i frajdę, jaką ona nam sobą niesie:)

 

WSTĘPU SŁÓW KILKA I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 

Niniejsza, karciana gra sprawdzi się doskonale zarówno jako propozycja dla dzieci, jak i też całej rodziny, która pragnie spędzić w ten sposób mile, wspólny czas. To gra oparta tyleż na naszej wiedzy na temat zwierząt, jak i też umiejętności odpowiedniego szacowania rozmaitych cech tychże stworzeń - od ich wagi i wzrostu począwszy, a kończąc na długowieczności ich życia. I tym samym też oto mamy raz jeszcze przyjemność łączenia przyjemnego z pożytecznym, czyli przedniej zabawy i ekscytującej rywalizacji, z nauką na temat naszych zwierzęcych braci!

 

W pięknym, klimatycznym i metalowym pudełku z tą pozycji, znajdziemy pokaźny zestaw 110 kart gry (awers zawiera zdjęcie danego zwierzęcia, rewers zdjęcie + jego charakterystykę) oraz bardzo przejrzystą i czytelną instrukcję. W zabawnie tej zaś może uczestniczyć od 2 do 8 osób powyżej 7 roku życia (w mej ocenie mogą grać w tę grę śmiało nawet i pięciolatki), zaś czas rozegrania pełnej rundy gry oscyluje wokół kwadransa. Nie przedłużając zatem - zaczynamy!

 

PRZYGOTOWANIE DO GRY I JEJ PRZEBIEG:

 

Głównym celem rozgrywki jest pozbycie się w jak najszybszym czasie wszystkich swoich kart ,a jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy zagramy nimi poprzez poprawne wytypowanie podstawowych cech danego zwierzęcia. Zanim jednak przejdziemy do samej rywalizacji, musimy potasować karty gry i rozdać cztery z nich każdemu graczowi, tak by ci położyli je przed sobą w rzędzie, awersami do góry. Z pozostałych kart formuje się stosik na środku stołu (także awersami do góry), a następnie bierze pierwszą z nich i kładzie obok rewersem do góry, otwierając tym samym rząd gry.

 

UWAGA: Pozostaje nam jeszcze wspólne zadecydowanie, która charakterystyka będzie brana pod uwagę w grze - długość, waga, czy też czas życia zwierząt.

 

Właściwa rozgrywka rozpoczyna się wówczas, gdy demokratycznie wybrany gracz numer jeden zagrywa jedną ze swoich czterech kart, kładąc ją obok wybranej wcześniej karty, otwierającej rząd gry. I jeśli uważa, że widniejące na jego karcie zwierzę ma cechę większą, aniżeli opisana na karcie początkowej gry, to kładzie ją po prawej stronie karty początkowej, a gdy uważa, że mniejszą - po lewej. Następnie karta zostaje odkryta w celu sprawdzenia charakterystyk. I jeśli została zagrana trafnie, to karta zostaje na swoim miejscu rewersem do góry, jeśli zaś błędnie, to zostaje odłożona na stosik odrzuconych kart, a taki gracz musi dobrać kolejną kartę do swojej początkowej puli.

 

Kolejny uczestnik (siedzący po lewej stronie od gracza nr.1), zagrywa swoją dowolną kartę z puli, kładąc ją obok jednej z dwóch obecnych na stole kart lub pomiędzy nimi (taki przypadek ma miejsce, gdy gracz numer 1 trafnie zagrał swoją kartę, jeśli zaś błędnie, to graczowi numer 2 zostają tylko dwa wybory - po lewej lub prawej stronie od karty początkowej). I dalsze zasady są podobne, jak w przypadku pierwszego uczestnika gry, a kolejni gracze mają coraz to więcej możliwości wyboru odpowiedniego miejsca do położenia swoich kart z puli.

 

Zwycięzcą gry zostaje ten uczestnik, który jako jedyny pozbędzie się wszystkich swoich kart w ostatnim rozdaniu. Jeśli takich osób jest więcej - np. 2, to wówczas dobierają oni po jednej karcie gry i grają tak długo, aż któryś z nich (po wielu dobieraniach), pozbędzie się w ostatniej rundzie wszystkich kart ze swej puli.

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

Gra "Cardline: Zwierzęta", to niezwykle ciekawa, pomysłowa w swojej formie i zarazem oparta na prostych zasadach, propozycja dla dzieci i całych rodzin. Rozgrywkę tę cechuje bardzo duża dynamika, jak i też wielkie emocje, gdy oto z jednej strony staramy się wykazać swoją wiedzą na temat zwierzęcego świata, a z drugiej - nie oszukujmy się, często ryzykujemy swoimi typami, mając nadzieję, że intuicja i szczęście nam dopisze. Ważne jest to, że zasady i reguły tej gry są banalnie proste, dzięki czemu już nawet kilkuletnie dziecko bez trudu odnajdzie się w tej grze, a i opisane w instrukcji wyjaśnienia nie pozostawiają miejsca na jakiekolwiek wątpliwości.

 

Nie sposób nie docenić walorów edukacyjnych tej gry, które to odnoszą się do poznawania wielu faktów, informacji i ciekawostek na temat zwierząt. I mam tu na myśli nie tylko długość, wagę i wiek zwierząt, ale też i chociażby podane na kartach ich naukowe nazwy, rodziny gatunkowe, czy też stopnia zagrożenia wyginięciem. To wiedza, która potrafi zaskoczyć nie tylko dzieci, ale też i dorosłych. I jest w tym cenna lekcja biologii i przyrody, jak i również niezwykle ważna lekcja szacunki i miłości do zwierząt, co w kontekście współczesnego nam świata, wydaje się bardzo ważne.

 

Na koniec warto docenić także piękne i efektowne wydanie tej pozycji, na które to składa się już chociażby samo metalowe i ładne dla oka pudełko, jak i przede wszystkim cudowne karty ze zwierzętami. Karty, opatrzone wspaniałymi, kolorowymi i bardzo realistycznymi grafikami rozmaitych zwierząt - od ptaków, poprzez ssaki, a na rybach skończywszy. To także solidne wykonanie tych elementów, które może sprawić, iż tytuł ten będzie bawił nas przez długie lata.

 

PODSUMOWANIE:

Rodzinna gra karciana "Cardline: Zwierzęta", nie ma słabych stron! Nie ma z uwag na to, że zarówno jej grywalność, wykonanie, jak i też oferta na polu emocji i lekcji przyrody, zasługują tylko i wyłącznie na wielkie słowa uznania. To znakomita propozycja dla każdego dziecka i każdej rodziny, która połączy sobą przyjemne z pożytecznym, zapewni wspaniałą zabawę, jak i wreszcie sprawi, że każde dziecko pokocha zwierzęta. Dlatego też ze swej strony gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł!

Opis Wydawcy

Które zwierzę jest większe, puszczyk czy indyk? A które cięższe - krowa czy rekin? A które dłużej żyje? Pies czy wieloryb?

 

Rozdajcie karty i ustalcie czy gracie "na wagę", "na czas życia" czy "na wielkość". Następnie każdy otrzymuje kilka kart, kładąc je przed sobą tak, że widzą tylko nazwę karty, ale nie wartości wymienionych cech.

 

Teraz na środku stołu kładziecie losowe zwierzę, ale tak, by widzieć wartość wybranej cechy. Każdy z graczy po kolei wybiera jedno ze swoich zwierząt i stara się prawidłowo odgadnąć, czy jest ono większe / cięższe / żyjące dłużej od tego na stole (kładzie je po prawej stronie karty), czy nie (umieszcza swoją kartę po lewej stronie karty na stole). Jeśli jednak się pomyli, gracz odrzuca użytą kartę i ciągnie nową.

 

Każdy następny gracz musi zdecydować między jakimi kartami umieścić swoje zwierzę - im dalej, tym zadanie trudniejsze, bo jest już coraz więcej kart na stole!

 

Aby bawić się w Cardline - Zwierzęta, nie musicie znać szczegółowych informacji dotyczących zwierząt, a jedynie kierować się przeczuciem i własnymi podejrzeniami!

 

To idealna gra na lekkie popołudnie z rodziną czy znajomymi, a przy tym mająca znaczący walor edukacyjny, będąca świetnym narzędziem do wykorzystania w szkole.

 

Zawartość pudełka:

-110 kart w metalowym pudełku
-instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Cardline: Zwierzęta

Dodatkowe informacje:

 • Tytuł Oryginału: Cardline: Animals
 • Ilustracje: Lannurien Gaël
 • Wydawca: Rebel
 • Wydawca Oryginału: Asmodee
 • Premiera Świat: 2012
 • Premiera Polska: 2014
 • Gatunek: Gry KarcianeGry Familijne
 • Format: 75x150x150mm
 • Liczba Graczy: 2 - 8 osób
 • Czas Gry: ok. 15 minut
 • Przedział Wiekowy: od 7 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 3558380024040
 • Projektant: Henry Frédéric

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto