Cortex Niegrzeczny

Opis:

Uleczkaa38

Gry imprezowe mogą przybierać rozmaite formy i grona odbiorców - od zabawy dla najmłodszych, poprzez rozrywkę dla całych rodzin, a na grupie znajomych, skończywszy. Gry te mogą oferować sobą znakomitą zabawę także i dla... - bardzo dorosłych! Tak, tak - oto mam właśnie przyjemność przedstawić wam znakomitą propozycję od Wydawnictwa Rebel - towarzyską grę dla dorosłych pt. "Cortex. Niegrzeczny", która rozpali zmysły każdej pary, ale i też i singlów. A oto recenzja tego tytułu, która mam nadzieję, przekona was do sięgnięcia po ów grę!

 

WSTĘPU SŁÓW KILKA I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 

Niniejsza pozycja stanowi sobą "dorosłą" wersję gry "Cortex", w której chodzi o rozwiązywanie poszczególnych zadań związanych z różnymi sferami naszego mózgu, które to z kolei pozwalają zdobywać nam poszczególne części układanki. Tyle tylko, że w tej oto wersji zadania te wiążą się częstą z bardzo odważną, bo miłosno-erotyczną, sferą życia człowieka. Prawda, że brzmi to bardzo intrygująco...?

 

Zanim jednak przejdziemy do samych zasad gry i płynących z niej wrażeń, przyjrzyjmy się zawartości niezwykle kolorowego i klimatycznego opakowania tej pozycji. Otóż znajdziemy w nim 90 kart gry (w tym karty testów, wyzwań i faktur ze specjalnymi wytłoczeniami), 6 układanek z obrazem mózgu, jak i wreszcie prostą i przystępną instrukcję. W grze tej może uczestniczyć od 2 do 6 pełnoletnich osób, zaś czas jednej rozgrywki oscyluje wokół 15 minut.

 

PRZYGOTOWANIE DO GRY I JEJ PRZEBIEG:

 

Wykonuj zadania, rozwiązuj testy i zdobywaj części układanek, które należy ułożyć w jak najszybszym czasie - oto główny cel te gry. Zanim jednak zaczniemy naszą zabawę, musimy wyłożyć na środku stołu 10 kart faktur, które to mogą być oglądane i dotykane przez wszystkich uczestników gry przez ok. pół minuty, po czym zostają one odłożone na bok. Następnie należy potasować ze sobą wszystkie karty testów i wyzwań, formując z nich stosik, który kładziemy na środku stołu. I tak możemy rozpoczynać grę, którą zaczyna osoba z największym... nosem;)

 

Ten uczestnik odkrywa pierwszą z kart ze stosiku i kładzie ją symbolem testu do góry, tak by każdy uczestnik mógł go przeczytać. Ta osoba, która wpada na poprawną odpowiedź jako pierwsza, ta zakrywa ów kartę swoją dłonią, po czym wygłasza swoją odpowiedź. Jeśli ta okazuje się prawidłową (wszyscy gracze wspólnie to sprawdzają), to uczestnik ten zabiera wygraną kartę i kładzie ją przed sobą. Uwaga: każdy gracz może mieć tylko 4 zdobyte karty, tak więc gdy wygra kolejną, musi odłożyć jedną z wcześniejszych. Jeśli jednak odpowiedź okaże się błędną..., to nie dość że nie zdobywa owej karty, to także nie może brać udziału w kolejnej rundzie. A nową rundę rozpoczyna osoba siedząca po lewej stronie pierwszego uczestnika. Całą grę wygrywa zaś ta osoba, która jako pierwsza jest w stanie ułożyć ze zdobytych kart, swój obrazek mózgu!

 

Cała frajda wiąże się jednak z samymi rodzajami zadań i testów, którą dzielą się na banalnie proste, ale też i niezwykle trudne:

 

* Pamięć - ten test polega na zakryciu dłonią karty i wymienianiu następnie znajdujących się na niej 5 przedmiotów

* Labirynt - w tym przypadku gracz musi wybrać jedną z dróg (oznaczone wieloznacznymi hasłami "ohh", "ahh", yeah" i "mmm"), która doprowadzi go do celu, czyli ust...

*Jedyny - tym razem zadanie polega na zakryciu karty dłonią i podaniu kształtu (fikuśnego) lub koloru, który pojawia się na niej tylko raz

*Niepasujący element - jak nie trudno się domyślić, trzeba tu po zakryciu karty dłonią wskazać niepasujący do reszty element

*Para - w tej karcie chodzi o to, by wskazać jedną pozycję, która powtarza się wśród wielu innych na karcie, a dodam tylko, że mają one erotyczny charakter.

*Częstotliwość - tym razem idzie rzecz o wskazanie elementy, który pojawia się na karcie najczęściej

*Rozumowanie - tutaj zadanie polega na wskazaniu seksualnej pozycji, której odpowiada jeden z kilku elementów

*Wyzwanie - i wreszcie najciekawsza z kart, czyli odkrycie za pomocą dotyku karty, faktury jednego z erotycznych przedmiotów (m.in. koronka, język, sutek, wibrator)

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

"Cortex. Niegrzeczny", to niezwykle ekscytująca, dynamiczna w swojej mechanice gry i niosąca wspaniałą rozrywkę, pozycja. Pozycja idealna na spotkanie w dorosłym gronie dobrych przyjaciół, którzy nie będą odczuwać wstydu względem erotycznego podtekstu poszczególnych zadań. Sama grywalność tego tytułu przedstawia się naprawdę znakomicie, łącząc dozę szczęścia ze spostrzegawczością i szybkością kojarzenia faktów. Tu tak naprawdę wszystko zależy od nas samych i naszego refleksu, a po części też i kombinowania, gdy czasami za szybko położymy swoją dłoń na danej karcie.

 

Samo spotkanie z tym tytułem niesie nam wielką frajdę, moc uśmiechu i nierzadkie zarumienienie na naszych policzkach, co wiąże się oczywiście z erotycznym podtekstem tej gry. Ważne jednak jest przy tym to, że twórcy tego tytułu nie przekroczyli tu żadnej granicy, oferując nam ciekawą, lekko erotyczną, ale też i jak najbardziej przystępną i akceptowalną dla każdego uczestnika, zabawę. I dlatego też może powiedzieć z pełnym przekonaniem, ze gra ta nie ma według mnie absolutnie żadnych słabych stron, a jedynie same plusy!

 

Na plus należy zaliczyć także piękne, klimatyczne i okazałe wydanie tej pozycji, na które to składa się wspominane już powyżej bardzo ładne opakowanie z grą, jak i też już bezpośrednio jej poszczególne elementy - począwszy od kolorowych, wykonanych z trwałego materiału i przyjemnych dla oka kart testów, poprzez miłe w dotyku i solidnie wykonane karty faktur, a kończąc na układankach kolorowego mózgu. I dzięki temu też przyjemność płynąca ze spotkania tym tytułem, jest jeszcze większą.

 

PODSUMOWANIE:

 

Niniejsza gra stanowi sobą znakomitą propozycję na mile spędzony wieczór ze szczyptą pikanterii w tle. To wielkie emocje, niezwykle dynamiczna zabawa i gwarancja uśmiechu, której nie oprze się nawet największy ponurak. Do tego dodajmy proste i zrozumiałe zasady, płynną mechanikę gry oraz niepowtarzalny klimat, co daje nam wspólnie bardzo udaną grę. Dlatego też ze swej strony polecam wam z jak największym przekonaniem sięgnięcie po grę "Cortex. Niegrzeczny", która to pozycja ma nam sobą do zaoferowania naprawdę wiele dobrego!

Podziel się!

Okładka gry:

Cortex Niegrzeczny

Dodatkowe informacje:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!