Ekspresłówka

Opis:

Uleczkaa38

Świata, emocji, liter i słów... trzeba się nauczyć, prawda? Każde dziecko krok po kroku pogłębia swój zasób słownictwa, którym może wyrażać zachwyć nad pięknem życia. I oczywiście nie ma lepszego pomysłu na ów naukę, aniżeli poprzez zabawę! Dlatego też z tym większą przyjemnością pragnę zaprosić was do poznania recenzji znakomitej gry karcianej dla dzieci pt. "Ekspresłówka", która to wzbogaca zakres dziecięcego słownictwa! Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Rebel.

 

WSTĘPU SŁÓW KILKA I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 

Ta niezwykle dynamiczna, pomysłowa i zarazem prosta w swych zasadach gra, sprowadza się do głównego celu - jak najszybszego wymyślenia słowa na daną literę, które przypada do konkretnej kategorii. Tym samym liczy się tu zarówno refleks, jak i pomysłowość dziecięcych uczestników, którzy mogą wykazać się swoim zasobem słownictwa, jak i też nieograniczoną wyobraźnią. A w pięknym, poręcznym i solidnym metalowym pudełku z grą, kryje się zestaw 60 różnokolorowych, okrągłych kart z literami, karta kategorii oraz bardzo przejrzysta i czytelna instrukcja. Na koniec warto dodać jeszcze, iż w rozgrywce tej może brać udział od 2 do 6 osób powyżej szóstego roku życia, zaś rozegranie jednej partii nie powinno zająć więcej, aniżeli 10 minut.

 

PRZYGOTOWANIE DO GRY I JEJ PRZEBIEG:

 

Rozgrywka ta opiera się na bardzo prostych i zrozumiałych zasadach, dzięki czemu mogą uczestniczyć niej także i najmłodsi. Na początku musimy umieścić talię okrągłych kart na środku stołu, kategoriami do góry (a są to m.in. imię, zawód, roślina, przedmiot, państwo), tak by każdy uczestnik miał ją na widoku. Następnie rozpoczynający grę uczestnik (może być wybrany droga losowania, albo z uwagi na najmłodszy wiek) odkrywa pierwszą z kart owej talii, a następnie kładzie ją obok niej, tak by widniejące na niej 3 różnokolorowej literki znajdowały się na górze. I wtedy rozpoczyna się właściwa zabawa....

 

Zabawa, czyli prześciganie się w podaniu słowa na jedną z tych 3 liter, której kolor odpowiada kolorowi odkrytej karty kategorii. Tu zasada jest prosta - kto szybszy, ten lepszy. I ten z graczy, który poda dane słowo (np. państwo na literę K = Korea), zgarnia do swojej puli ową kartę. W przypadku, gdy żaden z graczy nie jest w stanie podać właściwego słowa, to owa karta zostaje na stole, a losuje się kolejną z nowymi literkami. I ten z uczestników, który poda wówczas poprawne słowo, to zgarnia obie karty - tę obecną, jak i tę leżącą pod nią.

 

Rozgrywka trwa do chwili, gdy w wyjściowej talii pozostanie tylko jednak karta, która to jednak - po odgadnięciu słowa, nie zalicza się już do liczby wygranych kart. Wówczas kończy się gra, a jej zwycięzcą zostaje ten uczestnik, który zebrał najwięcej wygranych kart.

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

"Ekspresłówka", to bardzo ciekawa, niezwykle dynamiczna w swej mechanice i zarazem zadziwiająco prosta gra dla dzieci. Gra, która łączy sobą przyjemne z pożytecznym, oferując znakomitą zabawę, przednią rozrywkę, moc śmiechu i nutkę rywalizacji..., a z drugiej strony także i cenne walory edukacyjne na polu słowotwórstwa i rozwijania wyobraźni. Czyż z perspektywy rodzica, można wyobrazić sobie lepsze połączenie?:)

 

Sama gra nie ma słabych punktów, gdyż daje nam ona wielkie emocje, opiera się na prostych i zrozumiałych zasadach, a do tego potrafi porwać sobą bez reszty tak dzieci, jak i całą rodzinę. Ważne jest to, że może bawić się przy niej naprawdę każdy - tak doświadczony miłośnik tego rodzaju rozrywki, jak i absolutnie początkujący gracz.

 

To również bardzo efektowne i ładne wydanie tego tytułu, co ma zawsze duże znaczenie w przypadku propozycji dla dziecka. Mam tu na myśli kolorowe i wykonane z trwałego materiału opakowanie, które możemy zabrać w absolutnie każde miejsce i każdą podróż, jak i też same piękne, bajkowe karty, przy których to zabawa ta jest jeszcze lepszą i przyjemniejszą.

 

PODSUMOWANIE:

 

Karciana gra dla dzieci pt. "Ekspresłówka", to absolutnie idealny wybór dla każdego rodzica. Wybór, gwarantujący jego pociechom wspaniałą zabawę, moc uśmiechu i niezwykłą lekcję polszczyzny, co zawsze zaprocentuje na przyszłość. To w mej ocenie jedna z najlepszych i najbardziej przystępnych gier karcianych dla dzieci, które przy tym tytule spędzą długie godziny wspaniałej zabawy. Nie pozostaje mi zatem już nic innego, aniżeli gorąco zachęcić was do sięgnięcia po tę grę, która sprawdzi się zarówno teraz - w jakże trudnym dla nas wszystkich czasie kwarantanny, jak i w okresie nadchodzących wakacji. Polecam - naprawdę warto!

Opis Wydawcy

Dynamiczna gra karciana, która świetnie sprawdzi się zarówno do rozwijania dziecięcego słownictwa, jak i na imprezy! Naszym zadaniem jest najszybsze wymyślanie słów spełniających dwa kryteria: pierwszą literę oraz kategorię.

 

Na czym to polega?

 

W swojej turze gracz odkrywa wierzchnią kartę z talii i kładzie ją obok stroną z literami do góry.

 

Każda z liter ma inny kolor. Jedna nich jest tego samego koloru co karta kategorii na wierzchu talii.

 

Gracz, który jako pierwszy głośno wypowie słowo rozpoczynające się na wskazaną literę i należące do wskazanej kategorii, wygrywa rundę i zdobywa kartę. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej kart.

 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 

Jako jedna z niewielu gier słownych, Ekspresłówka operują wyłączynie podstawowymi kategoriami jak zwierzęta, rośliny czy przedmioty. - Dzięki temu możemy zaprosić do stołu młodszych graczy.
- Dzieki dynamicznemu sposobowi rozgrywki rozgrywki, Ekspresłówka doskonale rozwijają nasz refleks! Są również świetną grą imprezową.
- Poręczne i odporne pudełko - metalowa puszka - pozwala zabrać tę grę absoutnie wszędzie. Do samej zabawy również nie potrzeba wiele miejsca, wystarczy niewielka płaska przestrzeń do odkładania kart.

 

Zawartość pudełka:

-60 okrągłych kart
-karta wyjaśniająca kategorie
-instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Ekspresłówka

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Treo Game Designers
 • Tytuł Oryginału: Speedy Words
 • Ilustracje: Albertine Blass
 • Wydawca: Rebel
 • Premiera Świat: 2014
 • Premiera Polska: 2020
 • Gatunek: Gry Karciane
 • Format: 134 x 77 x 138mm
 • Liczba Graczy: 2 - 8 osób
 • Czas Gry: ok. 10 minut
 • Przedział Wiekowy: od 6 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5902650613799

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!