Dog Pile

Opis:

Uleczkaa38

Jeśli kochacie zwierzęta, a w szczególności psy..., i do tego uwielbiacie wszelkie umysłowe szarady, łamigłówki i zagadki, to mam dla was coś wyjątkowego! Tym czymś jest wspaniała gra pt. "Dog Pile (edycja polska)" od Wydawnictwa Rebel! Gra, która w prosty, niezwykle zabawny i do tego naprawdę ekscytujący sposób, zapewni wam z jednej strony wspaniałą rozrywkę , z drugiej zaś jakże zawsze ważną i potrzebną, "gimnastykę" szarych komórek!

 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA Z GRĄ I PODSTAWOWE WYTYCZNE:

 

Grę tę możemy określić mianem..., łamigłówkowej układanki dla najmłodszych, ale też i starszych miłośników rozrywki, która w jakimś sensie przypomina sobą tradycyjne puzzle, a po części także i zabawę klockami. W jakimś, gdyż nie do końca na tej samej zasadzie, ale o tym opowiem więcej za chwilę. Teraz warto bowiem przyjrzeć się bliżej zawartości klimatycznego opakowania z tą grą, jak i też jej podstawowym wymogom. I tak oto niezwykle kolorowe i opatrzone wizerunkiem psa pudełko z grą, kryje w sobie 12 figurek różnokolorowych i wielowymiarowych psów, 48 kart układanek, 48 kart rozwiązań tychże, jak i też przystępną instrukcję. W grze tej może uczestniczyć zaś od jednej do nieograniczonej liczby graczy powyżej 7 roku życia, zaś czas jednej rozgrywki zależy tylko i wyłącznie od nas samych i przebiegu zabawy.

 

PRZEBIEG GRY:

 

Rozgrywa ta opiera się na bardzo prostych zasadach - wylosuj daną kartę układanki, spójrz na widniejące na niej zadanie, a następnie ułóż na wyznaczanym na karcie polu figurki psów w taki sposób, by te zmieściły się na nim! Otóż dana karta mówi nam z ilu figurek psów i ilu warstw, musimy ułożyć nasz finalny obraz - np. 3 konkretne psy (narysowane na karcie) i jedna warstwa, bądź też w wersji trudniejszej - np. 5 psów i dwa warstwy, czyli układamy wówczas figurki psiaków tak, by do siebie pasowały i razem utworzyły jednolity obraz, tyle że tym razem w dwóch warstwach. Samo układanie figurek psów, odbywa się na zasadzie zabawy w puzzle lub też klocki, czyli główkowaniu w taki sposób, by te figurki po prostu pasowały do siebie pod względem swoich kształtów.

 

Twórcy gry przewidzieli tu oczywiście także zadania dla bardziej wprawionych uczestników gry, które to stawiają przed nimi za cel ułożenie figurek psów w taki sposób, by te składały się np. z kilkunastu elementów figurek i kilku poziomów, gdzie tu układamy ów figurki nie tylko w poziomie, ale także i w pionie. To oczywiście znacznie trudniejsze zadanie, ale z czasem można dojść także i do tej wprawy. Naturalnie, o tym, czy dokonaliśmy naszych ułożeń we właściwy sposób, informują nas karty rozwiązań!

 

Zwycięzcą gry zostaje ta osoba, bądź ten zespół (można grać zespołowo), który ułoży najwięcej poprawnych układów figurek psów. Oczywiście, można narzucić tu sobie także ograniczenia czasowe, aczkolwiek w mej ocenie na początku, nie będzie to konieczne. Jeśli zaś uczestniczymy w tej grze w trybie jednoosobowym, to wówczas naszym zwycięstwem jest satysfakcja i duma, że oto udało się nam poukładać figurki psów dokładnie tak, jak było to wykazanie na kartach zadań.

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

"Dog Pile (edycja polska)", to bardo ciekawa gra logiczno-manualna dla dzieci. Gra, która zgodnie z powyższymi słowami, rozwija wyobraźnię dziecka, jego zdolności manualne, jak i też umiejętność logicznego myślenia na polu wielowymiarowości, co wiąże się z koniecznością łączenia ze sobą figurek psów w poziomie i pionie. To przede wszystkim także bardzo proste, jasne i jak najbardziej przystępne zasady, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do przebiegu tej zabawy. Celowo użyłam pojęcia "zabawa", gdyż w tym przypadku to właśnie radosna i emocjonująca zabawa wydaje się ważniejszą, aniżeli rywalizacja z innymi uczestnikami gry.

 

Na duże słowa uznania zasługuje również format i samo wykonanie tej gry, czyli nieduże pudełko, które możemy zabrać ze sobą absolutnie wszędzie, jak i też piękne, klimatyczne, a do tego wykonanie z dobrych materiałów, poszczególne elementy gry - na czele z pięknymi i zabawnymi figurkami psów. To wszystko sprawia, że zabawa przy tym tytule jest jeszcze przyjemniejszą, a i sama gra może okazać się znakomitym prezentem dla każdego dziecka.

 

PODSUMOWANIE:

 

"Dog Pile (edycja polska)", to znakomita, oparta na ciekawym pomyśle i fachowo wykonana gra familijna dla dzieci, ale też i całej rodziny. Gra, która niesie sobą nie tylko wspaniałą rozrywkę, zapewnia przednią zabawę, gwarantuje wielkie emocje, ale też i wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka. To pozycja, którą mogę śmiało polecić tak najmłodszym miłośnikom gier, jak i ich rodzicom, którzy to zapewnią swym pociechom to co przyjemne, jak i też wielce pożyteczne. Dlatego też gorąco zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł, który według mnie ma absolutne same zalety!

NAZWA WYŚWIETLANA

Jak to działa?

 

Zasady Dog Pile są banalnie proste i można je zamknąć w trzech krokach:

Wybierz układankę.
Przygotuj psy.
Rozwiąż zagadkę w taki sposób, żeby elementy zmieściły się na określonej przestrzeni.

 

W pudełku znajduje się aż 48 łamigłówek wraz z odpowiedziami, zapewniających świetną, intelektualną zabawę.

Podziel się!

Okładka gry:

Dog Pile

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Bob Ferron
 • Tytuł Oryginału: Dog Pile
 • Wydawca: Rebel
 • Premiera Polska: 2020
 • Gatunek: Gry Logiczne
 • Format: 169 x 92 x 40
 • Liczba Graczy: 1 - bez ograniczeń
 • Przedział Wiekowy: od 7 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5902650613843

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!