Dwalambury

Opis:

Uleczkaa38

KALAMBURY - wszyscy znany, kochamy i uwielbiamy tę popularną i prostą grę towarzyską, która polega na pokazywaniu za pomocą gestów lub rysunków haseł, jakie to mają odgadnąć pozostali uczestnicy zabawy. Tymczasem oto Wydawnictwo Fox Games proponuje nam bardzo intrygującą wariację na temat tej prostej zabawy - grę pt. "Dwalambury"! Grę, w której wszystkiego jest więcej, gdyż w podwójnej postaci!

 

Jako słowo się rzekło, tytuł ten oferuje nam sposobność spotkanie z kalamburami w wersji podwójnej, czyli z dwoma odgadywanymi hasłami, dwoma uczestnikami je pokazującymi, jak i dwiema rywalizującymi ze sobą drużynami! Zanim jednak o samych zasadach gry i emocjach z niej płynących, dowiedzmy się tego, co kryje w sobie opakowanie z tą pozycją. Otóż wnętrze bardzo klimatycznego i malowniczego pudełka wypełnia zestaw 55 niebieskich kart z łatwiejszymi hasłami, zestaw 55 czerwonych kart z trudniejszymi hasłami, jak i też bardzo prosta i przejrzysta instrukcja gry. Ponadto wedle wskazówek wydawcy, w zabawie tej może uczestniczyć jednorazowo od 4 do 18 osób w wieku powyżej 10 lat, zaś czas jednej rozgrywki oscyluje wokół 25 minut.

 

Gra ta opiera się na bardzo prostych regułach i zasadach, które sprowadzają się oczywiście do jak najszybszego zgadywania przedstawianych za pomocą gestów i mimiki twarzy haseł. Tyle tylko, że zgodnie w powyższym wstępem, hasła (różne) są dwa, pokazują je dwie osoby, a starają się je odgadnąć dwie przeciwne drużyny, bacząc przy tym na to, by przypadkiem nie wypowiedzieć hasła odgadywanego przez przeciwników. Co jest niezbędne do rozpoczęcia gry...? Otóż podzielnie graczy na dwa równe zespoły i dobry humor:)

 

Każda z drużyn wybiera po jednym przedstawicielu, z których to każdy będzie pokazywał hasło dla swojego zespołu. Po wyborze, czy gramy pulą łatwiejszych, czy też trudniejszych kart, obaj gracze podchodzą do potasowanej talii kart, wybierają pierwszą z góry, a następnie przystępują do pokazywania haseł w jednoczesnym czasie. Ponieważ na karcie widnieją zawsze dwa hasło, to przyjmuje się zasadę, że drużyna z lewej strony podejmuje się odgadnięcia pierwszego hasła, zaś drużyna po prawej - drugiego. I tu przychodzi czas na pomysłowość pokazujących, którzy za pomocą gestów, mimiki twarzy, potakiwania i zaprzeczania głową muszą przekazać swojemu zespołu hasło, jakie trzeba odgadnąć. Uwaga - muszą oni robić to jednak w taki sposób, by ich drużyna nie wypowiedziała przypadkiem hasła przeciwników!

 

Runda kończy się w chwili, gdy któraś z drużyn odgadnie swoje hasło, bądź też przypadkowo wypowie hasło przeciwników. W obu przypadkach punkt zdobywa ta z ekip, której hasło zostało odgadnięte. Wówczas z zespołu wybiera się kolejnego pokazującego i cała zabawa zaczyna się od nowa. Najlepiej jest ustalić miedzy sobą wcześniej, że gramy tyle rund, ilu jest uczestników, choć można równie dobrze umówić się np. na 5, bądź też 6 rund. Po rozegraniu wszystkich rund następuje podliczenie zdobytych przez oba zespoły punktów. Ta z ekip, która ma ich więcej na swoim koncie, ta wgrywa całą grę!

 

Spotkanie z tym tytułem oferuje nam sobą wielkie emocje, znakomitą rozrywkę i pokaźnaą porcję przednie zabawy. Zabawy wypełnionej śmiechem, dobrymi emocjami, naprawdę gorącymi chwilami rywalizacji i świetnie spędzanym czasem w gronie znajomych. Dzieje się tak za sprawą prostych i przejrzystych zasad z jednej strony, z drugiej zaś tchnięciem swoistego powiewu świeżości w klasyczną grę kalambury, który za sprawą swojego "podwojenia", zyskała tu zupełnie inny wymiar. W zasadzie nie można mieć tu żadnych uwag, gdyż każdy element, każda chwila i każdy fragment tej rozgrywki, przedstawia się po prostu znakomicie!

 

Pozytywnej i jakże przychylnej oceny tej gry, dopełnia także efektowne i solidne jej wydanie. To piękne i bardzo malownicze opakowanie, jak i też równie świetnie się prezentujące karty z pytaniami, które przyczyniają się do jeszcze lepszej zabawy przy tej pozycji. I można pokusić się tu o stwierdzenie, że dobra gra karciana nie musi składać się z mnóstwa i nie wiadomo jak wymyślnych elementów, by oferować nam wspaniałą rozrywkę na najwyższym poziomie. Co więcej, tak przyjemne wydanie tej gry sprawia, że może ona stanowić także i znamienity prezent dla miłośników tego typu formy spędzania wolnego czasu w gronie dobrych przyjaciół!

 

Gra karciana "Dwalambury", to znakomity wybór na spotkanie w gronie znajomych, którzy uwielbiają aktywną formę spędzania wspólnego czasu. Tytuł ten to nam gwarantuje, oferując ciekawą i pomysłową wariację na temat klasycznych kalamburów. Proste zasady, przejrzyste reguły, rozwijanie kreatywności, czy też potężna dawka śmiechu i dobrego humoru - to tylko kilka z zalet tego tytułu, które przemawiają za tym, by po niego sięgnąć. Ze swej strony jak najbardziej polecam tę grę, która niesie sobą wszystko to, czego tylko od dobrej "karcianki" byśmy mogli oczekiwać!

Opis Wydawcy

Dwalambury to wariacja na temat popularnej gry towarzyskiej Kalambury.

 

Na kartach widnieją dwa podobne hasła. Dwóch prezentujących - każdy z innej drużyny - stara się w tym samym czasie zaprezentować swoje hasło tak, aby odgadła je jego drużyna, a przy okazji nie trafiła ona przez przypadek na hasło przeciwników.

Podziel się!

Okładka gry:

Dwalambury

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski
 • Tytuł Oryginału: Dwalambury
 • Ilustracje: Monika Mucha
 • Wydawca: Fox Games
 • Gatunek: Gry Karciane
 • Format: Pudełko, 40x130x180mm
 • Liczba Graczy: 4 - 18 osób
 • Czas Gry: ok. 25 minut
 • Przedział Wiekowy: od 10 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5907078168791

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!