Rakieta Imprezowa

Opis:

Uleczkaa38

Sposobów i pomysłów na udaną imprezę w gronie znajomych, jest wiele... Począwszy od dobrej muzyki, poprzez smaczne menu, a na ciekawych grach i zabawach towarzyskich, skończywszy. I to właśnie tej ostatniej z opcji chciałabym poświęcić tę oto recenzję, gdyż w moje ręce trafiła wspaniała gra towarzyska pt. "Rakieta imprezowa", która rozkręci i rozrusza każde towarzyskie spotkanie! Chcecie więcej szczegółów...? Proszę bardzo, oto i one:)

 

Jako słowo się rzekło, mamy tu do czynienia z grą towarzyską od Wydawnictwa Fox Games, której to autorami są: Wojciech Grajkowski, Michał Gołębiowski, Łukasz Zep, Hubert Młodzianowski. Tych troje twórców zaoferowało nam bardzo ciekawą, emocjonującą, a przy tym i niezwykle prostą w swych zasadach rozgrywkę, której główna idea sprowadza się umiejętności trafnych skojarzeń z hasłem przewodnim! By jednak nie było aż tak całkiem prosto i łatwo, niezbędne w osiągnięciu w tym przypadku sukcesu jest także to, by nasze skojarzenia pokrywały się w jak największym stopniu ze skojarzeniami innych graczy!

 

Zanim o samych zasadach gry, warto przyjrzeć się zawartości bardzo pięknego, kolorowego i niezwykle efektownego pudełka. Otóż znajdziemy w nim dwie najważniejsze rzeczy, tj. pokaźny bloczek kart z tabelkami odpowiedzi, jak i też zestaw 55 kart kategorii haseł (po dwie kategorie na kartę, czyli łącznie 110 haseł). Wedle opisu gry w zabawie tej może brać udział od 3 do aż 15 uczestników powyżej 10 roku życia, zaś przewidywany czas całej pełnej partii, oscyluje wokół 25 minut. I tak oto do rozpoczęcia gry musimy jeszcze tylko rozdać każdemu z graczy po jednej karcie z tabelami odpowiedzi, przetasować karty haseł, a następnie wyłożyć je w postaci stosiku kart na widocznym dla wszystkich miejscu!

 

Czas na grę! Oto jeden z graczy bierze pierwszą z kart ze stosika, czyta na głos widniejące tak hasło, a następnie każdy z uczestników gry zapisuje na swojej karcie tabel cztery skojarzenie z nim związane - np. na hasło "cecha człowieka sukcesu", wpisujemy kolejno zdecydowanie, stanowczość, ryzykanctwo oraz skuteczność. Przy tym trzy pierwsze skojarzenia wpisujemy obok cyfr 1, 2, 3, zaś czwarte przy symbolu tytułowej rakiety. To ważne, gdyż to właśnie za wspólne "rakietowe skojarzenia", możemy otrzymywać najwięcej punktów!

 

Skoro o punktacji mowa, to jeśli u żadnego z graczy nie powtarzają się te same hasła, to wówczas punktów nie otrzymuje nikt. Natomiast, jeśli przy polach 1, 2, lub 3 takie się znajdują, to wówczas każdy z tych graczy otrzymuje po 1 punkcie. Inaczej ma się rzecz z tymi samymi trafieniami przy symbolach rakiety, gdyż wtedy ci z nich, którzy mają te same skojarzenia, zgarniają aż po 2 punkty! Każda runda, to możliwość zdobycia maksymalnie 5 punktów, cała gra liczy sobie zaś rund pięć, a ostatecznym zwycięzcą rozgrywki zostaje oczywiście ten z uczestników, których zgromadził ich na swojej karcie najwięcej!

 

"Rakieta imprezowa", to bardzo intrygująca, pomysłowa, bazująca na prostych i przystępnych zasadach, a przy tym gwarantująca sobą moc świetnej zabawy w gronie znajomych! Jej siłą jest bardzo duża dynamika gry, przystępność dla każdego chętnego, jak i wreszcie raz jeszcze wspominana prostota. To swoista wariacja na temat klasycznych kalamburów, tyle że w wydaniu skojarzeniowo-słownym, które w tym przypadku nie tylko świetnie się sprawdza, ale też i daje nam sobą moc ekscytacji, nutkę rywalizacji i wielkie pokłady śmiechu, zwłaszcza gdy czasami przychodzą nam na myśl bardzo, ale to bardzo przedziwne skojarzenia...:)

 

Nie mogę nie wspomnieć tu również o stronie wizualnej tej gry, czyli przede wszystkim pięknej, imprezowej i bardzo kolorowej szacie graficznej opakowania gry, zwartych w niej kart z hasłami, jak i też stonowanych w swej białej barwie kartach tabel punktacji. Te elementy budzą sobą nasza przyjemność, ciekawość oraz tym większe zaintrygowanie i zainteresowanie samą grą. Co więcej, elementy nie tylko pięknie i efektownie wyglądają, ale też i sprawiają wrażenie bardzo solidnych przedmiotów, dzięki czemu też nasza przygoda z tym tytułem może trwać naprawdę bardzo długo...

 

Reasumując - gra pt. "Rakieta imprezowa", to doskonała propozycja na towarzyską zabawę, która gwarantuje sobą moc emocji, niezwykłych wrażeń i uśmiechu. Prosta, logiczna, nieprzewidywalna i szybka rozgrywka, która porwie sobą nawet największych mruków i ponuraków. I chyba można pokusić się o stwierdzenie, że to nowocześniejsza, ciekawsza i lepsza odmiana klasycznej gry "Państwa, miasta...", która tym razem ma szansę skraść sobą serca także i młodszych pokoleń!

Podziel się!

Okładka gry:

Rakieta Imprezowa

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski, Łukasz Zep, Hubert Młodzianowski
 • Tytuł Oryginału: Rakieta Imprezowa
 • Ilustracje: Monika Mucha
 • Wydawca: Fox Games
 • Premiera Polska: 2019
 • Gatunek: Gry Planszowe
 • Liczba Graczy: 3-15
 • Czas Gry: 25 min.
 • Przedział Wiekowy: 10 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5907078169170

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!