Atlantica

Opis:

Uleczkaa38

Morze, promienia słońca, szum wody i my w rolach poszukiwaczy skarbów - prawda, że brzmi wspaniale?! Ten oto sen pomoże nam ziścić świeżutka propozycja od Wydawnictwa Piatnik - gra pt. "Atlantica"! Otóż za jej sprawą będzie dane wcielić się nam w nurkujących poszukiwaczy skarbów, których zadaniem jest wydobycie na powierzchnię i przewiezienie w bezpieczne miejsce pozostałości po zatopionej przed wielu laty wyspie...

 

Jako słowo się rzekło, gra ta opiera się na zadaniu poszukiwania skarbów zatopionej wyspy. Zadaniu, w którym naszą rolą jest zorganizowanie całej ów ekspedycji, tj. zatrudnienie nurków, wynajęcie okrętów, czy też chociażby umożliwienie przeprowadzenie badań, które są pomocne w samych poszukiwaniach, jak i w oszacowaniu wartości wydobytych skarbów! Oczywiście, nie może być za łatwo, gdyż naturalną koleją rzeczy przychodzi nam tutaj rywalizować z innymi poszukiwaczami - czyli pozostałymi uczestnikami rozgrywki, którym także marzy się wielkie bogactwo! Jedno jest pewne emocji, śmiechu oraz ekscytującej rywalizacji, z pewnością tu nie zabraknie!

 

Zanim o zasadach i samym przebiegu gry, przyjrzyjmy się najpierw zawartości pięknego, bajkowego i niezwykle klimatycznego pudełka z tym tytułem. Otóż znajdziemy w nim: imponujących rozmiarów planszę gry, 78 kart nurków, 57 kart skarbów, 1 kartę huraganu, 24 karty statków, 30 kart badań oraz prostą i bardzo przejrzystą instrukcję. Ponadto wedle informacji na pudełku, w grze tej może uczestniczyć od 2 do 5 graczy powyżej ósmego roku życia, zaś czas jednej partii oscyluje wokół 35 minut. Teraz pozostaje nam już tylko rozłożyć planszę gry na stole, umieścić na niej wedle instrukcji karty skarbów, statków, badań i nurków (ilości kart wg. instrukcji) w odpowiednich miejscach, a następnie losowo rozdzielić każdemu z uczestników po 5 kart nurków! Cóż... - zaczynajmy zatem grę!

 

Gramy według ruchu wskazówek zegara, gdzie to każdy z graczy może wykonać jedną z 4 operacji, używając ku temu swoich kart nurków z ręki. I tak oto możemy zatrudnić kolejnych nurków, zakupić większy i lepszy statek, przeprowadzić ważniejsze badania, jak i wreszcie wyruszyć po skarby ukryte na dnie Oceanu. By to wszystko osiągnąć, zagrywamy naszymi kartami - pojedynczą, lub w kombinacjach, które wymieniamy na wykazane wyżej dobra, bądź też skarby. Co ważne, każda z kart nurków ma inny kolor i to właśnie ich barwy decydują w dużej mierze o tym, co uda nam się za nie zdobyć... Naturalnie, najbardziej kuszącą akcją wydaje się samo wydobycie skarbu..., aczkolwiek by móc to zrobić szybko i skutecznie, niezbędne są na pozostałe środki - od jak największej liczb nurków począwszy, poprzez statki, a na badaniach przynoszących punkty, skończywszy...

 

Co decyduje o punktacji i bogactwie? Otóż uzyskiwane przez nas karty skarbów, jak i też co ciekawe - wspominane powyżej karty badań. O ich liczbie decydują cyfry umieszczone na każdej z nich, a tak naprawdę użyte przez nas karty nurków, które wyłożone w odpowiednio dużej ilości na stół - np. 3 lub 4, dają nam najcenniejsze skarby i karty badań! Co istotne, tu także obowiązuje zasada zagrywania całymi kombinacjami kart w zależności od ich kolorów, czyli gdy wyłożymy ich więcej w odpowiednich konfiguracjach barw, tym możemy zebrać większą ilość kart skarbów. Gdy zostaną już zdobyte wszystkie karty skarbów z planszy, wówczas zastępujemy je drugą pulą kart, ułożoną wcześniej w potasowany stosik. I tu ważna rzecz - w tej drugiej puli znajduje się karta burzy, której zdobycie wiąże się z końcem rozgrywki gracza.

 

I jeśli wykorzystamy już także drugą partię kart skarbów, wówczas musimy je przewieść naszymi statkami - jeśli skarby mieszczą się na nie w zgodzie z ich ładownością, to jest wspaniale. Jeśli jednak nie, to ta karta lub karty skarbów, przepadają... Wtedy też nadchodzi czas liczenia punktów i wskazania zwycięzcy. A o ich ilości informują nas cyfry umieszczone na kartach skarbów i kartach badań, których to zdobyta suma wyłania zwycięzcę całej gry!

 

Wrażenia ze spotkania z tą grą są bardzo pozytywne, gdy oto dane jest nam zaznać świetnej zabawy i wielkich emocji. Wpływa na to zarówno dynamika rozgrywki, jak i też jej proste zasady, które już po kilku pierwszych minutach stają się dla nas w pełni klarowne i zrozumiałe. Gra przebiega bardzo szybko, nieustannie coś tutaj się dzieje, zaś o triumfie - bądź też porażce, decydują tak naprawdę szczęście, jak i też nasza zdolność logicznego myślenie i swoistego "kombinowania", czyli de facto to, za co kochamy wszyscy planszówki. Oprócz samego przebiegu gry, zachwyca nas tu także jej wydanie, niezwykły klimat morskich poszukiwań, jak i też przystępność dla każdego gracza - zarówno tych mających za sobą długie lata spotkań z tego typu rozrywką, jak i także początkujących miłośników rodzinnej gry planszowej!

 

Nie sposób nie wyrazić tu uznania względem wydania tej gry - naprawdę zjawiskowego! Mam tu na myśli przede wszystkim bajkowe, plażowe i zachwycające kolory, które wypełniają ilustracje planszy, jak i też poszczególnych kart. Rysunki nurków, statków, skarbów, czy też choćby samej morskiej zatoki, oczarowują nas od pierwszego wejrzenia... Tak wspaniałego efektu dopełnia tu także solidność wykonania poszczególnych elementów tej gry, których to materiał gwarantuje nam sobą bardzo długą trwałość i żywotność na całe lata. I mogę chyba pokusić się tu o stwierdzenie, że swoją wizualną stroną gra ta oczaruje tak dzieci, jak i dorosłych graczy!

 

Gra "Atlantica", to idealny wybór dla całej rodziny, która pragnie spędzić ze sobą wspólnie wesoły i ekscytujący czas zabawy. A ten takim właśnie będzie, dzięki intrygującej koncepcji rozgrywki, prostym zasadom, wspaniałemu efektowi wizualnemu, jak i wreszcie mocy ekscytacji i śmiechu, jaki się tu pojawia. Z tego też względu myślę, że tytuł ten będzie święcił triumfy popularności przez najbliższe wiosenne i letnie miesiące, które upłyną nam w duchu i klimacie poszukiwań morskich skarbów...:) Polecam - świetna zabawa gwarantowana!

Opis Wydawcy

Ekipy badaczy starają się wydobyć na światło dzienne tajemnice zatopionej przed laty wyspy. Muszą wynajmować ekipy nurków i statki do transportu skarbów. I robić to na tyle szybko, by zdążyć przed nadciągającym huraganem. Kto załaduje na statki najcenniejsze skarby, zwycięży.

Podziel się!

Okładka gry:

Atlantica

Dodatkowe informacje:

Galeria:

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!