The Mind

Opis:

Uleczkaa38

THE MIND - czyli umysł... Taki oto intrygujący tytuł nosi najnowsza gra karciana od Wydawnictwa Fox Games, której to głównym celem jest przebrnięcie przez kolejne poziomy rozgrywki, wykorzystując przy tym współpracę z innymi uczestnikami gry... To intrygująca, niezwykle pomysłowa i w pewnym sensie wychodząca poza standardowe myślenie o karcianych grach pozycja, która z pewnością zasługuje na szczególne zauważenie i docenienie!

 

Tytuł ten stanowi propozycję kooperacyjnej rozgrywki dla całej rodziny lub też grona dobrych znajomych, którzy będą się przy niej świetnie bawić, jak i też oddawać mentalnym doznaniom... W grę tę może grać od 2 do 4 uczestników powyżej ósmego roku życia, zaś czas jednej partii oscyluje wokół 20 minut. I jak nie trudno się domyślić, wnętrze tego efektownego pudełka z grą kryje w sobie zestaw pięknych 120 kart do gry, jak i oczywiście przejrzystą i czytelną instrukcję. Co do zestawu kart, to składa się na nie: 100 kart z numerami, 12 kart poziomów gry, 5 kart życia oraz 3 karty gwiazdek. Zanim zaczniemy grę, warto zauważyć, iż w zależności od liczby uczestników gry, wykorzystujemy różną liczbę kart.

 

Główna zasada gry jest prosta - pozbycie się w jak najszybszym czasie wszystkich kart przez uczestników gry, wykładanych od kart z najmniejszą wartością, do najwyższej. Tyle tylko, że by tego dokonać, musimy ze sobą współpracować i czynić to dokładnie w tym samym momencie - licząc na szczęście, zgranie w zespole, bądź też siły umysłu... Na początek jednak należy potasować karty numeryczne, rozdać je każdemu z uczestników (poziom pierwszy - po jednej karcie, poziom drugi - po dwie karty, itd.), odkładając pozostałe karty na stosik dobierania. Uwaga: podczas gry nie możemy porozumiewać się ze sobą, co stanowi najważniejszą z zasad, jak i też pokazywać naszych kart innym uczestnikom gry.

 

Gdy każdy z uczestników jest gotowy, daje temu wyraz kładąc dłoń na stół. Od tej chwili każdy z uczestników może położyć na stół swoją najniższą z kart (cyfrą do góry) w dowolnym momencie, może zrobić to jedna po drugiej, bądź też kilka na raz, tak by kładzione przez graczy karty, tworzyły wspólnie rosnący stosik danego poziomu gry. Początki są łatwe (poziom pierwszy - po jednej karcie), ale z każdym kolejnym poziomem gra staje się coraz trudniejsza. Jeśli któryś z graczy położy kartę wyższą od posiadanej przez innego (np. 8, gdy inny gracz ma wciąż na ręce kartę z nr. 7), wówczas cały zespół traci jedną ze wspólnych kart życia - utrata pięciu kart życia, wiąże się z porażką! Gdy uda się pokonać wspólnie jeden poziom, przechodzimy od kolejnego poziomu gry... Dla ułatwienia zespół może wykorzystać podczas gry także jedną z kart gwiazdek, która automatycznie pozwala odłożyć karty z najmniejszą wartością każdemu z graczy.

 

Ktoś powie - jak przebrnąć przez tę grę? Otóż za pomocą intuicji, a dokładniej rzecz biorąc, wspólnego odliczania po cichu liczb od 1 do 100, a tym samym kładzeniu na stosik tę z kart, której liczba zostaje właśnie przez nas wypowiadana w myślach! Kłopot w tym, że przecież każdy z nas liczy w innym tempie;) I w tym tkwi cały urok, klimat i magia tej wyjątkowej gry... Co ciekawe, wydawca przewidział także wariant rozgrywki dla wytrawnych uczestników, który opiera się na tej oto zasadzie, iż uczestnicy wykładają karty na stosik danego poziomu, cyframi do dołu. W ten sposób dopiero po wyłożeniu wszystkich kart dowiadujemy się, czy nam się udało, czy też ktoś zbyt szybko wyłożył niskie numery...;)

 

Gra w "The Mind" jest z pewnością... - wyjątkową i bardzo specyficzną, ale przy tym też i naprawdę porywającą! To wielkie emocje, niezwykła doza ekscytacji i poczucie uczestnictwa w znakomitej i tak bardzo różnej od innych, karcianej zabawie. Sama mechanika gry, jej zasady i przebieg są bardzo proste i nie dopuszczające do żadnych nadużyć, a przy tym dające każdemu z graczy równe szanse na sukces, gdyż tym razem nie liczy się nasze zwycięstwo, ale triumf całej grupy. Tym samym też zabawa to rozwija w świetny sposób umiejętność współpracy, co zawsze należy zaliczyć na plus. Czy to łatwa gra...? Hmm, myślę że wbrew pozorom nie koniecznie, gdyż odczytanie zamysłów i toku myślenia naszych współtowarzyszy, wymaga wielkiego skupienia i także potężnej dawki szczęścia. Dzięki temu jednak zabawa ta, jest jeszcze lepszą!

 

Warto wspomnieć także o stronie wizualnej wydania tej gry, która to naprawdę może nas sobą zachwycić. Mam tu na myśli piękne, niezwykle klimatyczne, utrzymane w ciemnych barwach z refleksem jasności w tle karty, które mają w sobie dozę wyjątkowej metafizyki... Patrząc na nie wiemy, że dotykamy niezwykłych rzeczy, które wiążą się z intuicją, inteligencją i mentalnością... To także solidność wykonania tych elementów, które dzięki temu będą mogły służyć na swoją zabawą przez długie lata. I wreszcie rzecz prozaiczna, ale i wielce istotna - rozmiar opakowania gry, która przybiera tu formę talii kart, którą możemy zabrać w każdą podróż:)

 

Gra karciana "The Mind", to znakomita propozycja zarówno dla doświadczonych miłośników gier, jak i też początkujących fanów tego typu rozrywki. Propozycja, oferującą moc ekscytacji, niezapomnianych wrażeń i emocji, jak i też innego, świeżego, a po części też odkrywczego spojrzenia na ten rodzaj gier. Z swej strony polecam jak najbardziej sięgniecie po tę pozycję, która niesie sobą wielka frajdę i gwarantuje znakomicie spędzony czas w gronie bliskich nam osób!

Opis Wydawcy

The Mind to karciana gra kooperacyjna, w której gracze muszą dotrzeć do 12 poziomu, żeby wygrać. Na każdym z nich, każdy z graczy otrzymuje liczbę kart zgodną z aktualnym etapem. Na „trzy cztery” rozpoczynają zagrywanie kart, które muszą padać na stół jedna po drugiej, w kolejności rosnącej. Ale, ale… Nie możemy się przy tym porozumiewać w żaden sposób, czy to werbalny czy niewerbalny. Jak więc wygrać? W tym kryje się cała magia!

Podziel się!

Okładka gry:

The Mind

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Wolfgang Warsch
 • Tytuł Oryginału: The Mind
 • Ilustracje: Oliver Freudenreich
 • Wydawca: FoxGames
 • Premiera Świat: 2018
 • Gatunek: Gry Karciane
 • Liczba Graczy: 2 - 4 osoby
 • Czas Gry: ok. 15 minut
 • Przedział Wiekowy: od 8 lat
 • Ocena: 5.5/6
 • ISBN: 5907078168944

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!