Memuuu

Opis:

Uleczkaa38

Nie ma chyba lepszego sposobu na naukę i rozwój dziecka, aniżeli poprzez zabawę! Zabawę, wypełniona radością, uśmiechem, niezwykłymi emocjami i przyjemnie spędzanym czasem w gronie kolegów, bądź też najbliższych. I właśnie to wszystko niesie sobą spotkanie ze świetną grą karcianą dla dzieci i całej rodziny pt. "Memuuu", która to ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Rebel! O tym, jak wygląda jej przebieg oraz jaką frajdę sobą niesie, postaram się opowiedzieć nieco więcej w poniższej recenzji:)

 

Pamięć i spostrzegawczość - to wizytówka i zarazem kwintesencja gry w "Memuuu", która sprowadza się do zapamiętywania i odkrywania powtarzających się elementów, oczywiście w jak najszybszym czasie. To główna zasada tej zabawy, która to rozśmieszy i wprawi w dobry nastrój każdego - nawet największego ponuraka;) Zanim jednak o samej grze, warto przyjrzeć się zawartości pięknego, niebieskiego i opatrzonego intrygującym obrazkiem krowy, opakowania. A w nim kryje się zestaw 72 kart Memuuu (na każdej widnieje jedna z 8 grafik, nałożona na jeden z trzech różnych kolorów), 3 karty krów, jak i wreszcie prosta i przejrzysta instrukcja gry. W rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 6 graczy powyżej 7 roku życia, zaś czas jednej gry wynosi ok. 15 minut.

 

Skoro już wiemy czym i w jak szerokim gronie możemy się bawić, przyjrzyjmy się zatem samej mechanice gry. A ta rozpoczyna się od potasowania przed jednego z uczestników wszystkich kart (łącznie 75) i wyłożeniu jednej z nich na środek stołu, zawartą na niej grafiką do góry. Po chwili rozdający czyni to samo z kolejną kartą, kładąc ją na poprzedniej, a tym samym zapoczątkowując budowę stosika kart, tak by każda kolejna zakrywała szczelnie poprzednią. Rozdająca osoba kontynuuje tę czynność do chwili, aż któryś z graczy rozpozna kartę, która już wcześniej została położona na stosik, kładąc wówczas dłoń na stosiku i mówiąc, że oto np. powtórzyła się karta z kaczuszką na niebieskim tle. Pozostali gracze sprawdzają karty odkrywając stosik..., i jeśli ów gracz miał rację, to zgarnia on wszystkie ułożone dotychczas karty na stosiku. Jeśli jednak się myli, to każda z ów kart zostaje rozdzielona pomiędzy graczy, w kolejności wedle ruchu wskazówek zegara.

 

Uwaga - jeśli jednak w którymś momencie pojawi się karta z wizerunkiem krowy, to ten z graczy, który na jej widok zareaguje najszybciej i zakryje stos swoja dłonią, ten zgarnia wszystkie odkryte karty do swojej puli!

 

Gra jednej rudny toczy się do momentu, gdy zostaną odkryte już wszystkie karty i gdy żaden z graczy nie jest już wstanie stwierdzić, czy powtarza się któraś z kart. Rundę wygrywa ten z uczestników, kto zgromadził w swojej puli najwięcej kart. Po tym następuję rozpoczęcie kolejnej rundy gry (karty wykłada ten z graczy, który siedzi po lewej stronie poprzedniego rozdającego) na tych samych zasadach, zaś cała gry liczy tyle rund, ilu jest graczy. Zwycięzcą całej rozgrywki zostaje zaś ten, kto wygrał najwięcej rund gry!

 

Dla wprawionych i doświadczonych uczestników gry, przewidziano także bardziej wymagający tryb ekspercki, którego zasady sprowadzają się do tego, iż każdy z uczestników zakrywa stosik dłonią wtedy, gdy jest w stanie wskazać nie jedną powtarzającą się kartę, ale ich parę - np. marchewka na zielonym tle oraz banan na tle czerwonym. Wyłonienie zwycięzcy odbywa się zaś na tych samych zasadach, jak podstawowy wariant gry.

 

Wielką siłą i plusem - przede wszystkim z uwagi na wiek odbiorców, jest prostota i przejrzystość zasad tej gry, które opanują w jednej chwili nawet najmłodsi z graczów. To przyjemna, niosąca sobą wiele radości i do tego wypełniona ciepłymi emocjami zabawa, która łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Przyjemne, czyli emocjonującą i wypełnioną uśmiechem grę, z pożytecznym - tj. rozwojem spostrzegawczości i ćwiczeniem pamięci uczestników. Trudno o lepszą rekomendacją dla rodziców, którzy oferując swoim pociechom tę grę, mogą być nie tylko spokojni o bezpieczną i przyjazną zabawę dzieci, ale także i o ich rozwój. Sama rozgrywka upływa zaś w błyskawicznym tempie, jak i też porywa nas sobą bez reszty!

 

Nie można nie poświęcić słów kilku także i pod adresem wydania tej gry, która prezentuje się naprawdę okazale i pięknie dla oka. Począwszy od gustownego, praktycznego i bardzo bajkowego w swej szacie graficznej opakowania, aż po równie ładne, kolorowe i budzące ciepłe emocje karty - to naprawdę godne pochwały elementy tej pozycji, które z pewnością oczarują każdego dziecięcego odbiorcę. Również materiały z jakich wykonane są te karty, świadczą o jak największej ich solidności, a tym samym gwarantują ich długowieczność!

 

Gra karciana "Memuuu", to idealnie propozycja dla dzieci i całych rodzin, które to za jej udziałem spędzą świetnie wspólny czas. Przednia zabawa, moc uśmiechu, ciepłe emocje oraz nutka rywalizacji - wszystko to sprawia, iż rozgrywka ta sprawdzi się zawsze i wszędzie. Samą grę, z uwagi na jej wykrywalność, zasady, wykonanie, jak i również zawarte w niej elementy edukacyjne, oceniam bardzo wysoko. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić tę grę wszystkim, którzy uwielbiają tego typu rozrywkę!

Podziel się!

Okładka gry:

Memuuu

Dodatkowe informacje:

 • Tytuł Oryginału: Memuuu
 • Wydawca: Rebel
 • Premiera Świat: 2019
 • Gatunek: Gry Planszowe
 • Format: 130x130x45mm
 • Liczba Graczy: 2 - 6 osób
 • Czas Gry: ok. 15 minut
 • Przedział Wiekowy: od 7 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5902650612488

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!