Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Honeycombs - Plastry Miodu

Opis:

Uleczkaa38

Miód jest smaczny, słodki i niezwykle zdrowy dla naszego organizmu! O tym wszyscy doskonale wiemy, ale zapewne niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że miód może nieść sobą także przednią i znamienitą zabawę! Tak, tak - a dokładniej rzecz biorąc "Plaster miodu", czyli świetna gra rodzinna od Wydawnictwa Piatnik, która to kryje się pod tym tytułem:) Poznajmy ją zatem nieco bliżej i skupmy się na emocjach, jakie ona sobą niesie!

 

Zanim o samej grze, jej zasadach i przebiegu, poświęćmy słów kilka niezwykłemu wyglądowi tej pozycji. Otóż otrzymujemy tu piękny, gustowny i budzący ciepłe odczucia worek w pszczelich: żółto-czarnych barwach. W jego wnętrzu znajdziemy zaś 52 żetony/płytki, na powierzchni których znajduje się 6 symboli związanych w bezpośredni sposób z życiem pszczół i miodem. Do worka dołączona jest także oczywiście bardzo przystępna i prosta w odbiorze instrukcja, która oferuje nam trzy możliwe warianty gry. W grze może uczestniczyć zaś od 1 do 8 graczy w wieku powyżej 8 roku życia, zaś jedna pełna rozgrywka oscyluj wokół 15 minut.

 

Skoro już wiemy "czym", to dowiedzmy się teraz "jak", należy grać w tę miodową grę:) Otóż głównym celem rozgrywki jest skonstruowanie tytułowego plastra miodu, co jest możliwe poprzez przykładanie do siebie kolejnych płytek, które wspólnie utworzą wielki plaster. Przy tym trudność polega na tym, iż nie możemy układać ich w dowolnej formie, ale jedynie poprzez dopasowanie odpowiadających sobie symboli narysowanych na krawędziach płytek (sześć krawędzi i sześć symboli), tj. m.in. misia do misia, kwiatki do kwiatków, itd... Wyjątek stanowi wizerunek pszczółki, która jako swoisty "Joker", może być połączony z każdym innym symbolem:)

 

Podstawowy wariant gry - "Pracowita pszczoła", polega na podzieleniu pomiędzy graczy (mogą to być także np., dwu osobowe zespoły) wszystkich żetonów. Ci układają je obrazkami do dołu, a następnie na komendę "Start", starają się dopasować jak najwięcej i jak najszybciej swoje płytki, pamiętając o zasadzie łączenia tylko podobnych symboli, jak i też o tym, iż tylko jeden z naszych żetonów mieć jedno połączenie, gdyż wszystkie pozostałe muszą zostać "oblepione" płytkami z każdej strony. Wygrywa ten z graczy, który pierwszy upora się ze wszystkimi swoimi płytkami, krzycząc wtedy hasło "Pasieka". Wtedy też zgodnie z instrukcją podliczamy punkty, zaś cała gra liczy sobie 3 takie rundy, po rozegraniu których poznajemy ostatecznego zwycięzcę!

 

Drugi wariant - tzw. "Wielki plaster miodu", oferuje nam możliwość wspólnej gry wszystkich uczestników, gdzie to punktem wyjścia jest położeniu jednej płytki (startowej) na środku stołu, a zadaniem graczy jest kolejne dokładanie do niego pozostałych żetonów, podczas przypadającego na każdego z graczy jego ruchu. Co ważne, każdy uczestnik otrzymuje 3 losowe żetony na rękę, spośród których to wykonuje swój ruch, uzupełniając swą pulę ponownie do 3 żetonów, gdy już je ułoży. Tutaj zasada układania jest taka sama, jak w pierwszym wariancie gry, tyle tylko, że tym razem inaczej liczymy punkty - oprócz 1 punktu za każde połączenie, otrzymujemy także bonusowe za umieszczenie tzw. "centrum" plastra miodu, czyli centralnej płytki w środku, która jest otoczona zewsząd innymi. Ponadto niektóre z płytek posiadają specjalny symbol dodatkowej akcji - m.in. w postaci możliwości kradzieży kolejki innego gracza, podwojenia punktów za ruch, czy też jednorazowe użycie dowolnego z żetonów, jako Jokera.

 

I wreszcie trzeci z wariantów gry - "Puzzle". Tu, jak sama nazwa wskazuje, naszym wspólnym zadaniem jest ułożenie wielkiego plastra miodu, tak by nie miał on żadnych wolnych luk. Nie liczymy tu punktów, nie rywalizujemy z innymi, a jedynie wspólnie bawimy się naszym układaniem. Ten wariant wydaje się być idealnym dla najmłodszych uczestników gry, którzy w tym wypadku będą się z pewnością znakomicie bawić!

 

Sama rozgrywka - oczywiście w zależności od danego wariantu, przebiega szybciej lub wolniej, lecz za każdym razem niezwykle interesująco. To proste zasady, duża dynamika, jak i też niezwykłe emocje, towarzyszące nam przy dopasowywaniu poszczególnych żetonów, tworzących następnie miodowe plastry. Tu każdy z uczestników bawi się świetnie, może wykazać się swoją spostrzegawczością i umiejętnością szybkiego myślenia, jak i wreszcie nie musi liczyć na los i szczęście, a jedynie na siebie samego. Dużą wartością tego tytułu jest także rozmaitość oferty - czyli trzech różnych wariantów gry, z których to każdy jawi się równie fascynująco, a przy tym daje nam duże pole do własnego wyboru. Myślę, że gra ta sprawdzi się doskonale w gronie rodzinnym, gdy to dzieci, rodzice, a być może i dziadkowie, będą mogli zasiąść do wspólnej zabawy.

 

Nie sposób nie wyrazić także słów uznania dla całości efektu wizualnego, jaki niesie sobą ta gra. To piękny, niezwykle klimatyczny i efektowny płócienny worek, a w nim równie ładne żetony, które charakteryzują nie tylko piękne kolory grafik, ale też i solidność wykonania. Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z tak niecodzienną formą "opakowania" gry, którą to można zawiesić na dołączanym do woreczka czarnym sznureczku, tak by wisząc w naszym pokoju, faktycznie przypominała sobą gniazdo pszczół:) I tym samym też jestem przekonana w pełni co do tego, że gra ta zachwyci swoim wyglądem każde dziecko, które będzie nią po prostu oczarowane!

 

"Plaster miodu" to bardzo ciekawa, niecodzienna, świetnie skonstruowana pod względem mechaniki gry, jak i też po prostu piękna gra, która bardzo wyróżnia się spośród innych pozycji. Gra, oferująca sobą świetną zabawę, moc emocji i niezwykłych wrażeń w rodzinnym gronie. Całościowo oceniam tę pozycją bardzo wysoko, jak i też polecam z pełnym przekonaniem każdemu miłośnikowi ciekawych gier - tak dla najmłodszych, jak i dla całej rodziny!

Opis Wydawcy

W pokaźnym, ważącym niespełna kilogram worku znajdują się 52 żetony z obrazkami. Gra polega na łączeniu płytek poprzez dopasowywanie symboli. Im więcej symboli dopasujesz, tym więcej punktów zdobywasz. Jeżeli symbole do siebie nie pasują, płytka nie może być położona. Jedyny wyjątek stanowi symbol pszczoły, który pełni rolę jokera i pasuje do wszystkich symboli. Do każdej płytki można dopasować inne z sześciu stron.

 

Przebieg gry:
1. Podziel 52 sześciokątne płytki równo między graczy.
2. Ścigaj się z innymi graczami, starając się jako pierwszy połączyć swoje płytki dopasowując narysowane na nich symbole.
3. Dopasuj jak najwięcej symboli, aby wygrać.

 

To tylko jeden, najszybszy z trzech wariantów gry. Możliwa jest także spokojniejsza gra turowa, gdzie gracze po kolei dokładają płytki do wspólnego plastra miodu oraz Miodowe Puzzle. Grę urozmaicają pszczoły-jokery oraz płytki specjalne.

Podziel się!

Okładka gry:

Honeycombs - Plastry Miodu

Additional Info:

 • Autor: Holly Clarke, Dave Clarke
 • Tytuł Oryginału: Honeycombs
 • Wydawca: Piatnik
 • Wydawca Oryginału: 4 Sisters Games
 • Premiera Świat: 2016
 • Gatunek: Gry PlanszowePuzzle
 • Format: 120x190x120mm
 • Liczba Graczy: od 1 do 8 graczy
 • Czas Gry: 15-30 min.
 • Przedział Wiekowy: od 6 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 798190005805

Image Gallery:

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial