Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Mini City

Opis:

Uleczkaa38

Jaka jest najbardziej zorganizowana, przemyślna, efektywna i inteligentna struktura społeczna na naszej planecie...? Oczywiście - mrowisko! Tak, tak... - to właśnie siedzibę naszych małych owadów cechuje niezwykły ład, porządek i racjonalizm, gdzie to każdy z jego mieszkańców ma swoją funkcję, rolę i zadanie, które wykonuje ku dobru ogółu! Dowodem na potwierdzenie tych słów niechaj będzie także i znakomita grad od wydawnictwa Piatnik - "Mini City", w której to - a jakże, wcielamy się w mrówkę:)

 

Niniejsze dzieło autorstwa Teodoro Mitidieri i Leo Colovini, zaprasza nas sobą do kolorowego, pięknego i niezwykle bajkowego świata mrowiska. Świata, w którym to przyjdzie nam nie tylko poznać codzienność mrówczego życia, ale też i stać się jednym z jego mieszkańców, którego to zadaniem jest dostarczenie zdobytych smakołyków do odpowiednich miejsc w mrowisku, co wcale nie będzie prostym i łatwym. Po drodze czeka nas bowiem moc przygód, wyzwań i utrudnień, a o zaszczytne miano nowego władcy kolonii mrówek, walczą zaciekle także i pozostali gracze! A tych wedle opisu na opakowaniu może być od 2 do 4 w wieku powyżej 7 roku życia, zaś średni czas pełnej rozgrywki oscyluje wokół 35 minut...

 

Piękne, efektowne i niezwykle kolorowe w swej szacie pudełko z grą, kryje w sobie takie oto skarby, jak: dużych rozmiarów plansza mrowiska, 5 zgrabnych figurek mrówek, 95 kart ruchu, 12 kart przyjaciół, 100 żetonów jedzenia, 3 schowki z listami punktacji, 4 znaczki punktacji, jak i wreszcie oczywiście przejrzysta instrukcja w polskim języku. Te wszystkie elementy będą służyć nam podczas naszej gry, do której to rozpoczęcia niezbędne jest jeszcze tylko wygospodarowanie odpowiednio dużego miejsca na stole bądź podłodze, jak i dobry humor! A ten w zasadzie jest gwarantowany, gdyż zabawa przy tym tytule nie jest możliwa bez uśmiechu, radości i ekscytującej nutki rywalizacji, która porwie sobą tak najmłodszych, jak i starszych miłośników gier:)

 

Co do celu gry, zasada jest prostsza - każdy z graczy dysponuje swoją pulą 5 kart mrówek w różnych kolorach, których zadaniem jest dostarczenie pokarmów do danego miejsca - jednej z 49 spiżarń na planszy mrowiska. Oprócz kart, dysponujemy również 5 znacznikami mrówek, które należy umieścić w specjalnym pomieszczeniu - podzielonej na dwie części skrzyni, będącej naszym swoistym składem zasobów.

 

Tyle o podstawach, gdyż sama rozgrywa polega na poruszaniu się naszymi kartami po polach planszy tworzących korytarze mrowiska, na której to umieszczamy nasze karty z mrówkami. Nasz ruch polega na położeniu karty na ścieżce, dokonaniu jej ruchu (przesunięcia) wedle ustalonych zasad (liczba pól zależy od wartości stawianej karty i karty do niej przylegającej), jak i wreszcie umieszczenia żetonów pożywienia w danej komorze, przy której znajduje się nasza karta mrówki. O tym, ile możemy ich tam umieścić, decyduje zaś miejsce danej komory, jak i co szczególnie ważne - liczba żetonów, jaka znajduje się w mniejszej części naszej skrzyni startowej. Po każdej turze dobieramy losowo oczywiście nową porcję kart, jak i również dokonujemy przesunięć znaczników pokarmu w naszej komorze, tak byśmy mogli je następnie umieszczać na planszy gry.

 

Twórcy gry dokonali tu również licznych urozmaiceń, które przyspieszają rozgrywkę, zwiększają jej atrakcyjność, jak i też w znacznym stopniu utrudniają jej przebieg! A temu służą tu przede wszystkim karty przyjaźni, które możemy zakupić za zgromadzone punkty w zamian za to, iż nie umieszczamy naszych znaczników pożywienia w komorach na planszy gry. Nie umieszczamy choćby z wyboru i czystej kalkulacji, chcąc w ten sposób uzyskać jedną z 12 kart przyjaźni. A gdy je już mamy, to wówczas przysługuje nam m.in. prawo przesuwania i zamieniania miejscami naszych kart na planszy, czy też choćby szybszego uzupełniania naszej skrzyni żetonami pokarmów, które możemy potem wykorzystać. Zwycięzcą całej gry zostaje zaś ten z uczestników, który jako pierwszy umieści wszystkie swoje zasoby w mrowisku!

 

Przebieg gry opiera się na bardzo prostych, w pełni zrozumiałych i logicznych zasadach, które z łatwością pojmą także i najmłodsi gracze. Dokonujemy ruchów naszymi kartami, zamieszczamy znaczniki pożywienia, dokonujemy zakupów karty przyjaźni i korzystamy z ich dobrodziejstw tak, by jak najszybciej pozbyć się całości zdobytego jedzenia! I przyznam szczerze, że wszystkie te czynności naprawdę wciągają, zapewniają sobą moc adrenaliny i niosą niezwykłe emocje - z radością i triumfem z jednej strony, jak i też poczuciem pecha i goryczy porażki, z drugiej! Całość cechuje duża dynamika, brak możliwości nadinterpretacji reguł, jak i wreszcie najczystsza przyjemność z gry, która oczywiście jest tym większa, im większa jest liczba uczestników!

 

Warto poświęcić tu słów kilka także i jakości wydania tej gry, a w szczególności jej elementów składowych. Plansza zachwyca nas swoją kolorystyką, karty imponują bajkowymi malunkami z mrówkami w centralnym punkcie, zaś znaczniki pożywienia cechuje duża solidność wykonania. To wszystko wspólnie sprawia, że gra ta niesie sobą również i przyjemność w ujęciu wizualnym, co w przypadku gier dla młodszego odbiorcy, wydaje się mieć zawsze duże znaczenie. To również wytrzymałość jakości materiałów, która gwarantuje to, że gra ta będzie mogła nam sobą służyć przez bardzo długie lata. Oczywiście o tym, iż tytuł ten sprawdzi się doskonale również jako prezent dla miłośnika planszówek, nawet wspominać nie trzeba!

 

Gra "Mini Citi" to piękna, niezwykle bajkowa w swej formie i niosąca przednią zabawę propozycja wydawnicza. Jej rozgrywka gwarantuje przyjemność, radość, emocje, jak i też w znacznej mierze cenne walory edukacyjne, gdyż za jej sprawą poznajemy życie i codzienność mrówek. To także w pełni bezpieczna propozycja dla najmłodszych graczy, w której nie ma choćby najmniejszych nawiązań do przemocy, czy też grozy, a jest jedynie piękno natury i magia rodzinnej gry we wspólnym gronie. I z tego też względu polecam ten tytuł właśnie przede wszystkim rodzinom, które uwielbiają ten rodzaj rozrywki. Oczywiście, pozycja ta sprawdzi się także świetnie i na polu imprezy z udziałem przyjaciół i znajomych, z których to każdy będzie mógł się wykazać swoją "mrówczą" pracowitością...:)

Opis Wydawcy

W kolonii mrówek trwa gorączkowa krzątanina. Objuczone ciężkimi pakunkami pracowite owady muszą dostarczyć zebrane z trudem smakołyki do odpowiednich magazynów w mrowisku. Ale i na drogach mrówek obowiązują przepisy ruchu! Która mrówka jako pierwsza wyrobi swoją dzienną normę, zostanie nową królową kolonii mrówek.

 

Zawartość pudełka:
-plansza
-5 figurek mrówek
-3 schowki z listwami punktacji
-95 kart ruchu
-12 kart przyjaciół
-100 żetonów jedzenia
-4 czarne znaczniki do listw punktacji
-instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Mini City

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Leo Colovini, Teodoro Mitidieri
 • Tytuł Oryginału: Mini City
 • Ilustracje: Fiore GmbH
 • Wydawca: Piatnik
 • Gatunek: Gry Planszowe
 • Format: 295x295x70mm
 • Liczba Graczy: 2 - 4 osoby
 • Czas Gry: ok. 35 minut
 • Przedział Wiekowy: od 7 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 9001890660597

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial