Sherlook

Opis:

Uleczkaa38

Ech... - któż z nas nie marzył choć raz o wcieleniu się w rolę policyjnego detektywa, rozwiązującego skomplikowane, tajemnicze i wielce intrygujące kryminalne zagadki... Cóż - ponieważ dla wielu z nas zmiana zawodu na policjanta nie wchodzi już w grę, zaś dla innych jest jeszcze za wcześnie na wcielenie w życie takowych decyzji..., pozostaje nam jak zawsze niezawodna kultura i jej bogata oferta! Oferta chociażby w postaci fascynującej i przezabawnej gry towarzyskiej pt. "Sherlook", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Trefl!

 

Ten, jak i również wiele innych znakomite tytułów gier, znajdziecie TUTAJ: https://www.trefl.krakow.pl/prodcut-category/gry/

 

Zgodnie z powyższym wstępem, jak i samym tytułem tej pozycji, gra ta zaprasza nas sobą do świata detektywistycznej spostrzegawczości, podzielności uwagi i umiejętności dostrzegania tego, czego nie widzą inni. Niczym najprawdziwszy policyjny detektyw, będzie nam dane rozwikłać kryminalne zagadki, poczuć adrenalinę docierania do prawdy i smak triumfu dobra, nad złem. A że jest to pozycja ze wszech miar bezpieczna, wypełniona ciepłymi emocjami i dostosowana do możliwości najmłodszych uczestników, stanowi ona sobą także idealną propozycję dla całej rodziny, która przy tej rozgrywce uświadczy moc pięknych, radosnych i niezapomnianych przeżyć!

 

Zanim o bardzo prostych i zarazem ekscytujących zasadach gry..., przyjrzyjmy się temu, co oferuje nam sobą to piękne, zielone i wielce klimatyczne pudełko z grą. I tak oto znajdziemy tam: zestaw 40 dwustronnych, na pozór identycznych kart/zdjęć, kolejno 10 tabliczek z numerami od 1 do 10, następnie 30 żetonów z punktami, jak i wreszcie przejrzystą i czytelną instrukcję. To niezbędne narzędzia do tego, byśmy mogli zacząć naszą detektywistyczną zabawę, w której to zgodnie z opisem gry może brać udział od 2 do 6 osób w wieku powyżej ósmego roku życia, choć moim zdaniem granicę tę można spokojnie obniżyć o dwa lata. Czas jednej partii (obejmującej 10 rund gry) oscyluje zaś wokół 30 minut, co jest oczywiście zależne od ilości graczy, ich spostrzegawczości i liczebności ataków śmiechu, jakie wybuchną podczas gry;)

 

Cóż, przejdźmy zatem do zasad rozgrywki, jakie tu obowiązują. A te mówiąc najogólniej, wiążą się z naszą spostrzegawczością i umiejętnością dostrzegania najmniejszych różnic na kartach, a w zasadzie zdjęciach, jakie to zostały wykonane na miejscu zbrodni... I tak oto najpierw rozkładamy w dostępnym dla wszystkich miejscu 10 tabliczek z cyframi od 1 do 10, a następnie dwie losowo wybrane karty/fotografie, po czym np. na słowo "start", zaczyna się pierwsza z rund. Zadaniem graczy jest przyjrzenie się owym dwóm kartom, dostrzeżenie liczby różnic pomiędzy nimi, a następnie wybraniu jednej z karty z liczbami jako tej, która trafnie oddaje ilość owych różnić - np. karta z 5, jako tą symbolizująca naszym zdaniem 5 różnic pomiędzy obiema kartami/zdjęciami.

 

Dużym utrudnieniem jest tutaj jednak także i to, iż po rozłożone karty z cyframi sięgamy na zasadzie - kto pierwszy, ten lepszy! Tym samym też należy wykazać się nie tylko skupieniem podczas porównywania obu zdjęć, ale też i wielkim refleksem. Nie można jednak wybierać "na chybił/trafił", gdyż za błędne szacunki, otrzymujemy mniejszą ilość punktów, a tym samym zmniejszamy swoje szanse na ostateczny triumf:) Co do punktacji, to trafne wskazanie liczby różnic pomiędzy oboma zdjęcia daje nam 3 punkty w postaci zielonego żetonu, niedoszacowanie - 2 punkty za sprawą przyznania żetonu w żółtej barwie, zaś jedynie 1 punkt za przeholowanie z naszymi szacunkami, czyli żeton o barwie różowej. Całą grę wgrywa ten z uczestników, który po 10 rundach zbierze największa liczbę punktów:)

 

Jaki sami doskonale widzicie, gra ta nie stanowi sobą wielce skomplikowanej i wymagającej rozgrywki, lecz jak najbardziej lekką, łatwą i przyjemną formę rywalizacji w rodzinnym gronie. I właśnie to wydaje się też być jej największym plusem, czyli owa przystępność dla każdego gracza, który niezależnie od tego czy liczy sobie lat 6, czy też 76 - będzie świetnie się przy niej bawił. Sama rozgrywka upływa nam w bardzo szybkim tempie, przy potężnej dawce uśmiechu i dobrego humoru, ale też i cennej nutce rywalizacji - tak na spostrzegawczość, jak i na szybkość. Wielką zaletą tej gry jest również to, iż nie ma tu miejsca na jakiekolwiek dowolne interpretacje zasad, gdyż wszystko zostało tu ujęte i wyjaśnione w bardzo czytelny sposób w instrukcji gry, co zawsze należy zapisać na duży plus.

 

Na słowa uznania zasługuje także piękne, efektowne i bardzo praktyczne wydanie tej gry przez Wydawnictwo Trefl. Począwszy od spektakularnego w swej formie i przyciągającego wzrok pudełka z grą, poprzez kolorowe, klimatyczne i również przyjemne dla oka karty i żetony, a na ich solidności wykonania z trwałych materiałów skończywszy - wszystko to sprzyja jeszcze większej przyjemności z obcowania z tą pozycją, jak i też chociażby temu, by gra ta mogła posłużyć jako trafiony prezent dla miłośników tej formy rozgrywki.

 

Gra towarzyska "Sherlook", to idealna propozycja dla tych miłośników gier, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym kulturalnym świecie, bądź też po prostu preferują proste, łatwe i przystępne formy tej rozrywki. Oczywiście, również i doświadczeni gracze mogą sięgnąć po tę pozycję, traktując ją jako swoisty oddech do bardziej wymagających tytułów. Cóż tu więcej dodać - przednia zabawa, masa uśmiechu, piękne emocje i ekscytująca nuta rywalizacji - oto, co znajdziemy w tej grze, do której to poznania gorąco każdego zachęcam!

Opis Wydawcy

Na komisariacie był legendą. Nic nie mogło ukryć się przed jego sokolim wzrokiem. Nazywali go więc „Sherlook”. Był to detektyw z niezwykła zdolnością obserwacji. Czy dasz radę mu dorównać?

 

Praca detektywa nie należy do łatwych. Wykonałeś zdjęcia miejsca zbrodni. Odszedłeś na chwilę by porozmawiać z porucznikiem, a gdy wróciłeś – katastrofa! Nowy rekrut narobił bałaganu! Czy będziesz w stanie dostrzec różnice pomiędzy dwoma zdjęciami?

 

Zasady gry

Gra polega na tym, że każda para fotografii miejsca zbrodni jest prawie identyczna. Zdjęcia różnią się bowiem kilkoma malutkimi szczegółami, które są pokazane na odwrocie kart. Twoim zadaniem jest znalezienie liczby różnic pomiędzy dwoma obrazkami miejsca zbrodni.

 

Zawartość opakowania:

-40 dwustronnych pozornie identycznych kart;
-10 tabliczek z numerami,
-30 żetonów punktów,
-zwięzła instrukcja z zasadami gry

Podziel się!

Okładka gry:

Sherlook

Dodatkowe informacje:

 • Tytuł Oryginału: Sherlook
 • Wydawca: Trefl
 • Gatunek: Gry Towarzyskie
 • Format: 240x240x70mm
 • Liczba Graczy: 2-6
 • Czas Gry: 15-30 min.
 • Przedział Wiekowy: +14 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 5904262950521

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!