Poznaję Świat. Gra Edukacyjna

Opis:

Joanna Kietlińska

Gry planszowe są świetną alternatywą dla gier komputerowych, które ostatnimi czasy pochłaniają aż zanadto zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. W erze laptopów, smartfonów czy tabletów często zapominamy niestety o prostej rozmowie, wpadamy w otchłań świata wirtualnego. Oczywiście na rynku jest wiele ciekawych propozycji gier komputerowych, zasługujących na szczerą uwagę! Jednak często wolimy klasyczne propozycje, które dają dużo radości i korzyści z chwil spędzonych w gronie przyjaciół czy rodziny - planszówki pozwalają nam na czas spędzony naprawdę wspólnie! Któż nie pamięta Piotrusia czy najprostszego chińczyka i wieczorów spędzonych wspólnie z rodzicami?! Zwykle skojarzenia są jak najbardziej pozytywne, dzieciaki lubią bowiem rywalizację, choć nie zawsze potrafią przegrywać. Dlatego właśnie rodzice, którzy pragną wychować dziecko w pewnej równowadze, ograniczają nieco dostęp swych pociech do sprzętów elektronicznych i proponują alternatywne rozwiązania! A co na to dzieciaki??? Okazuje się, że często bardzo chętnie z nich korzystają!

 

Oczywiście planszówka dopasowana do wieku, to już połowa sukcesu! Doskonale, jeśli jest ciekawa i wciągająca! A takie warunki spełnia propozycja: Poznaję Świat! Jest to gra edukacyjna dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Myślę jednak, że śmiało można rozpocząć próby z dzieckiem nieco młodszym, nawet pięcioletnim. Wydana przez Zieloną Sowę, jak zresztą większość gier tego Wydawnictwa, ma za zadanie nie tylko bawić ale także i uczyć!

 

Gra posiada dwustronną planszę i zdecydowanie zachęca swoją grafiką, jest bowiem kolorowa i bardzo ciekawie prezentuje się na półce. W zależności od nastroju możemy skorzystać z dwóch propozycji! W zestawie mamy bowiem dwa rodzaje gier, pierwsza to właśnie Poznaję Świat, natomiast druga, to nieco prostsza gra zatytułowana: Węże i drabiny.

 

Poznaję Świat składa się z kolorowej planszy i przeznaczona jest dla maksymalnie czterech osób, piąta może czytać pytania – do gry dołączonych jest bowiem 50 kart z pytaniami sprawdzającymi wiedzę głównie z zakresu geografii. Pytania nie są skomplikowane, a jednak żeby na nie odpowiedzieć, trzeba wcześniej nieco z dzieckiem o świecie rozmawiać. Starsi nie powinni mieć problemu z udzielaniem prawidłowych odpowiedzi, aczkolwiek czasem mogą się zawahać...
Przykładowe zapytania to np. Jak nazywa się najdłuższa rzeka na świecie? i proponowane odp. a) Nil, b) Amazonka c) Wołga czy Którego kontynentu nie zamieszkują ludzie? proponowane odp. a) Australii b) Antarktydy c) Azji. Jeśli nachodzą nas pewne wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z zamieszczonych w instrukcji Odpowiedzi na pytania! Nieco kłopotów możemy napotkać przy próbach wejścia do swojego tzw. „domu” (np. do igla, gdzie po drodze możemy spotkać niedźwiedzia polarnego, albo do oazy na pustyni, tam może nas zaskoczyć pustynna burza). Musimy wyrzucić bowiem dokładną ilość oczek by ruszyć „do domu”. Zawsze jednak można umówić się wspólnie na ilość okrążeń i zakończyć grę w mniej więcej wcześniej ustalonym czasie!
Zdecydowanie gra Poznaję świat należy do tych edukacyjnych, a dzięki częstemu z niej korzystaniu, dzieci zapamiętują informacje oraz nazwy: krain geograficznych, gór, rzek czy kontynentów! Dzięki rodzicom czy starszym współgraczom oraz dyskusji nad odpowiedziami, poznają również i inne informacje o świecie!

 

Kiedy zakończymy tę absorbującą grę, możemy przejść do drugiej, prostszej nieco propozycji pt. Węże i drabiny. Korzystamy tutaj z załączonej kostki do gry i pionków, i kolejno rzucamy kostką, by dotrzeć do mety! Po drodze czekają na nas jednak węże, które niestety sprowadzają nas na niższe poziomy oraz drabiny, dzięki którym możemy wspiąć się nieco wyżej. Gra jest świetną rozrywką ale także uczy młodsze dzieci m.in. liczenia, pilnowania swojej kolejki czy po prostu zdrowej rywalizacji! Skierowana jest do 2 - 4 osób i jak zwykle wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety!

 

Zielona Sowa dobrze wie, co lubią dzieci i dorośli! Wspólnie spędzony czas zawsze procentuje – choćby piątkami z geografii naszych pociech czy też najzwyklejszą silną więzią z rodzicem!
Polecam dla osób, które pragną zgłębiać wiedzę ale również dobrze się zabawić!

Opis Wydawcy

Poznaję Świat - Gra Edukacyjna to zestaw gier, ktore uczą i bawią! W grze Dookoła Świata gracze podróżują odpowiadając na pytania znajdujące się na dociąganych kartach i starając się jak najszybciej dotrzeć do mety. Gra Węże i Drabiny to beztroska zabawa dostarczająca wielu emocji całej rodzinie.

Gry pomagają:
-utrwalać wiedzę i poznawać ciekawostki o naszej planecie,
-ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość,
-świetnie się bawić w rodzinnym gronie!

 

Zawartość pudełka:
-podwójna plansza
-kostka
-instrukcja
-karty
-pionki

Podziel się!

Okładka gry:

Poznaję Świat. Gra Edukacyjna

Dodatkowe informacje:

 • Tytuł Oryginału: Poznaję Świat. Gra Edukacyjna
 • Wydawca: Zielona Sowa
 • Premiera Polska: 2016
 • Gatunek: Gry Planszowe
 • Format: 229x257mm
 • Liczba Graczy: 2 - 4 osoby
 • Czas Gry: ok. 20 - 40 minut
 • Przedział Wiekowy: od 6 lat
 • Ocena: 5/6
 • ISBN: 5901761115505

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!