Wild Shots

Opis:

Uleczkaa38

Któż z nas nie pasjonował się wspaniałymi dziełami filmowymi spod znaku westernu, które to przenosiły nas swoją fabułą na rozgrzaną prerię, by tam u boku Johna Wayne'a - bądź innego świetnego aktora, stanąć oko w oko z bandytami, złodziejami i rzezimieszkami spod ciemnej gwiazdy...? Oczywiście, wszyscy bez wyjątku! Dziś oto możemy raz jeszcze poczuć ten wyjątkowy klimat Dzikiego Zachodu, wcielając się nie w rolę biernego widza, ale jak najbardziej aktywnego uczestnika westernowych wydarzeń, za sprawą wspaniałej gry karcianej pt. "Wild Shots", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Piatnik. Zatem - witaj przygodo z rewolwerem w ręku!

 

Zgodnie z powyższym wstępem i tytułem samej gry, przenosi nas ona swoją rozgrywką na klimatyczne tereny Dzikiego Zachodu, gdzie to stajemy się uczestnikiem niezwykle intrygującej, ekscytującej i gwarantującej świetną zabawę gry karcianej, przypominającej nieco swoimi zasadami grę w popularnego "tysiąca". W grze tej może uczestniczyć od 2 do maksymalnie 4 graczy, zaś czas jednej rozgrywki oscyluje wokół 30 minut. Zgodnie z informacją na opakowaniu gry, jest ona przeznaczona dla graczy powyżej ósmego roku życia, ale jak zawsze w przypadku tego typu pozycji, tak naprawdę dolnej granicy nie ma, o ile tylko gracz potrafi zrozumieć jej zasady i pragnie przy tym świetnie się bawić:)

 

Zacznijmy jednak od zawartości opakowania - niezwykle efektownego w swej szacie graficznej opakowania, które kryje te oto elementy: 55 kart gry i bardzo czytelnie napisana instrukcja. Karty zostały podzielone tu na 44 karty Wild Shots (widnieją na nich klasyczne cyfry i małe ikonki westernowych symboli), 14 kart symboli (widnieją na nich duże symbole w postaci rewolweru, gwiazdy szeryfa, kapelusza, bądź listu gończego) i 1 kartę informacyjną (widnieje na niej rozpiska, jakie karty będą pechowe, a jakie szczęśliwe w danej turze gry).

 

I tak oto po odkryciu niezbędnych nam narzędzi, możemy przejść do właściwej rozgrywki, której zasady są bardzo proste i czytelne. Otóż najpierw każdy z graczy otrzymuje po 10 kart Wild Shots z przetasowanej uprzednio talii, następnie również tasujemy karty symboli i kładziemy je na jednym stosiku na stole, tak by ich grafiki były skierowane ku dołowi, wreszcie kartę informacyjną kładziemy obok owego stosu. Losowo wybrany gracz odkrywa pierwszą z kart symboli ze stosika, która w tej partii będzie oznaczać pechowy symbol, np. rewolwer. Następnie kładzie jedną ze swoich kart gry Wild Shots w taki sposób, by było wiadomo że to jego karta (zasada ta dotyczy kolejnych ruchów każdego z graczy), zaś jej kolor wyznacza kolor gry dla następnych uczestników gry. Ci, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wykładają po jednej ze swych kart w tym samym kolorze, zaś jeśli takową nie dysponują, mogą wyłożyć kartę w innym kolorze. Wyłożone karty z każdego z 10 kolejnych starć, które łącznie przypadają na jedną z 4 rund gry, zabiera ten z graczy którego wyłożona karta zawiera najwyższą cyfrę. Podobnie ma się rzecz, gdy dany gracz wyłoży kartę zawierającą malutki symbol "pechowego symbolu gry", wyłożonego na początku starcia i wówczas również musi zabrać on karty z danego starcia na swoją kupkę.

 

I tak oto po rozegraniu każdej kolejnej z 4 rund, następuje liczenie zebranych przez każdego z graczy punktów, a czynimy to na podstawie karty informacyjnej, która zawiera wykaz pechowych symboli dla danej rozgrywki. Jeśli ktoś zebrał najwięcej kart z owymi symbolami, to otrzymuje największą ilość ujemnych punktów, a tym samym - przegrywa daną partię. Cała gra kończy się zaś po rozegraniu wszystkich 4 rund, zaś jej zwycięzcą, a tym samym nowym szeryfem, zostaje ten z graczy który zebrał łącznie najmniejszą liczbę ujemnych punktów. Oczywiście absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by w ramach rewanżu raz jeszcze przetasować karty i zasiąść wspólnie do kolejnej, czterorundowej gry pełnej świetnej zabawy i uśmiechu;)

 

Sama gra przebiega niezwykle szybko, ciekawie i intrygująco, co jest zasługą tak jej scenariusza, jak i emocji i wrażeń, jakie się przy niej udzielają. To oczywiście gra stricte losowa i tak naprawdę szczęście decyduje o tym, kto zostanie zwycięskim szeryfem, a kto przegranym złoczyńcą..., ale tak naprawdę to właśnie tego typu gry fundują nam największą ekscytację i najlepszą zabawę! Dużym plusem tej rozgrywki jest z pewnością łatwość zasad, jakie w niej obowiązują, gdyż są one proste, czytelne i przejrzyste dla każdego, także i dla dzieci, co również ma wielkie znaczenie. I jeśli tylko ktoś jest miłośnikiem karcianych gier towarzyskich, to z pewnością będzie w pełni oczarowany tą pozycją!

 

Słów kilka warto poświęcić także wydaniu tej gry, które jak zawsze w przypadku Wydawnictwa Piatnik, prezentuje się wybornie! Począwszy od klimatycznej i pięknej grafiki na okładce pudełka, poprzez równie ładne, efektowne pod względem kolorystycznym karty gry, a na przyjemnej i czytelnej instrukcji skończywszy - wszystko to prezentuje się tu bardzo efektownie, co w przypadku karcianej gry ma zawsze duże znaczenie. To również duża funkcjonalność, solidność i dobra jakość wykonania każdego z tych elementów gry, które dzięki temu będą mogły cieszyć i bawić nas sobą przez długie lata...

 

Karciana gra "Wild Shots", to idealna propozycja na udanie spędzony wieczór, tak dla rodziny, jak i grupy dobrych znajomych! Wielkie emocje, proste zasady, adrenalina rywalizacji i masa śmiechu - czegóż można chcieć więcej? Nie wolno też zapominać o magii i klimacie westernu, jaka towarzyszy tej rozgrywce, która w jakimś stopniu spełnia nasze dziecięce marzenia o tym, by być dzielnym szeryfem na Dzikim Zachodzie...

Opis Wydawcy

Na Dzikim Zachodzie niebezpieczeństwa czyhają na graczy za każdym rogiem. Zadaniem graczy jest planować swoje zagrania tak, aby unikać różnych zagrożeń, które w każdej rundzie się zmieniają.

Wild Shots to ekscytująca gra dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat.

 

Zawartość pudełka:
-40 kart Wild Shots
-14 kart symboli
-1 karta informacyjna
-instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

Wild Shots

Dodatkowe informacje:

  • Autor: Dennis Kirps, Christian Kruchten
  • Tytuł Oryginału: Wild Shots
  • Ilustracje: Fiore GmbH
  • Wydawca: Piatnik
  • Premiera Polska: 2017
  • Gatunek: Gry Karciane
  • Format: 35 / 170 / 120
  • Liczba Graczy: 2 - 4 osoby
  • Czas Gry: ok. 30 minut
  • Przedział Wiekowy: od 8 lat
  • Ocena: 5.5/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
    *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
    *dodawać je do ulubionych
    *polecać innym czytelnikom
    *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
    *listować pozycje, które posiadasz
    *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
    Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!