PopCOOLturowy Quizz

Opis:

Uleczkaa38

Wszyscy uwielbiamy teleturnieje, quizy, gry i zabawy sprawdzające naszą wiedzę na dany temat! Trudno by było inaczej, skoro nutka rywalizacji, chęć sprawdzenia się i przede wszystkim szansa pokonania naszych konkurentów są tak ekscytujące, iż nie sposób się im oprzeć;) I tak oto pojawia się właśnie kolejna sposobność ku temu, by raz jeszcze stanąć w szranki z naszymi znajomymi i pozostawić ich w tyle na polu wiedzy o... - popkulturze! A szansę tę daje nam wspaniała gra towarzyska od Wydawnictwa Fox Games pt. "PopCOOLturowy Quiz"!

 

Jak wskazuje tytuł niniejszej premiery, gra ta sprowadza się do quizowej rozgrywki na temat szeroko pojętej popkultury, a więc tak naprawdę rozmaitej wiedzy na temat naszych czasów. Znajdziemy tu pytania o film, telewizję, muzykę i sztukę..., ale także i nie mniej podchwytliwe zagwozdki na temat budowy ludzkiego ciała, natury i przyrody, czy też chociażby historii, demografii, nauk ścisłych. Rozpiętość tematyczna jest naprawdę niezwykle szeroka, dzięki czemu też absolutnie każdy z graczy ma szansę, by zabłysnąć tu wiedzą ze swojej ulubionej dziedziny. Zwycięzca rozgrywki ma tym samym wszelkie prawo do tego, by mienić się tytułem najmądrzejszego członka danej grupy znajomych bądź też najbliższej rodziny, gdyż by zwyciężyć w tej grze, trzeba po prostu wiedzieć jak najwięcej, z jak najszerszej dziedziny wiedzy!

 

Zasady rozgrywki są banalnie proste, czyli dokładnie takie, jakie powinny znamionować quiz wiedzy! Otóż w grę tę może grać od 2 do 8 graczy (możliwe jest także tworzenie np. 4 drużyn po dwie osoby), z których to każdy otrzymuje swoją pulę 3 żetonów odpowiedzi - każdemu przypada inny kolor żetonów, oznaczonych literkami A, B i C. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje także 8 żetonów do obstawiania wartości swojej odpowiedzi, które to posiadają odpowiednią wartość pieniężną wyrażaną w dolarach. I tak oto rozpoczyna się rozgrywka, czyli najpierw rzut kostką przez prowadzącego grę, która to decyduje o tym czy będziemy wskazywać najmniejszą, średnią, czy też najwyższą wartość odpowiedzi na wylosowane pytanie (np. najmniejszą, średnią, bądź największą liczbę rocznego spożycia ziemniaków we Francji, na jedną osobę), zaś następnie ta sama osoba losuje z puli 202 kart z pytaniami tę jedną, którą czyta na głos i która jest naszym pytaniem.

 

Po odczytaniu pytania, każdy z graczy wykłada ze swej puli żeton z odpowiedzią - A, B lub C, jak i również żeton z wartością sumy, jaką obstawiamy naszą odpowiedź. Jeśli trafiliśmy, to oczywiście zdobywamy wartość widniejącą na naszym obstawionym żetonie, jeśli jednak się pomyliliśmy, żeton ten przepada. Gra dobiega końca wówczas, gdy zostaną wykorzystane wszystkie żetony zakładów, co zajmuje różny czas, głównie w zależności od ilości uczestników gry. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po dobrnięciu do końca danej rozgrywki, rozpocząć kolejną pasjonująca grę, tym razem z inną osobą w roli lektora czytającego pytania.

 

Sama gra przebiega niezwykle ekscytująco, intrygująco i przy wtórze głośnego śmiechu, tak za sprawą okazywanej radości z odgadniętej odpowiedzi, ale też i przy wyrażaniu własnego rozczarowania, gdy kompletnie rozminęliśmy się z naszymi przewidywaniami. Sama rozgrywka przebiega nam błyskawicznie, co także sprzyja dobrej zabawie w gronie naszych znajomych i przyjaciół, jak i też temu, że ani przez chwilę nie nudzimy się podczas naszej gry. A gra ta wymaga oczywiście wiedzy, ale też i odrobiny szczęścia, gdyż - wierzcie mi, nie jest możliwością by znać odpowiedzi na wszystkie pytania, które często przybierają niezwykle zaskakującą formę...:) Duże znaczenie ma tu także nasza żyłka hazardzisty, a dokładniej rzecz ujmując umiejętność trafnego podejmowania ryzyka przy obstawianiu żetonami z wartością naszych odpowiedzi, których możemy być pewni np. w połowie, ale które warto byłoby "wygrać" i zarobić cenne punkty:)

 

Raz jeszcze wiele dobrego należy powiedzieć na temat serca tej gry, czyli samych pytań. Ich rozpiętość tematyczna, pomysłowość, absolutna nieprzewidywalność, ale także i zawarty w sporej części z nich humor, zasługują na wielkie słowa uznania pod adresem twórców tej gry. Oto bowiem udało im się uczynić tę rozgrywką absolutnie nieprzewidywalną, intrygującą i bardzo różnorodną, dzięki czemu też przez cały czas nie możemy mieć pewności, jakie pytanie usłyszymy za chwilę, do jakiej dziedziny wiedzy przyjdzie nam sięgnąć, ani jak też rozwinie się dalszy ciąg naszej rozgrywki. Oczywiście, w tym względzie nieco mylącym może wydawać się tytuł tej gry, kojarzący się bardziej z popularną kulturą i sztuką, aniżeli nauką i wiedzą o świecie..., ale fakt ten w żadnej mierze nie przeszkadza nam w cieszeniu się z dobrej zabawy podczas tej gry.

 

Na duże słowa uznania zasługuje także piękne, niezwykle efektowne, jak i też przyjemne w swej nieco bajkowej, ale za na wskroś współczesnej formie wykonanie poszczególnych elementów tej gry. Mam tu na myśli zarówno solidność tych elementów, z kartami, żetonami i kostką na czele, które to dzięki temu mogą posłużyć nam długie lata..., ale także i plastyczność tych przedmiotów, które po prostu pięknie się tu prezentują, jak i też wprawiają nas - czyli graczy, w bardzo przyjemny i wesoły nastrój. Myślę, że jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych uczestników rozgrywki (wedle opakowania w grę powinni grać gracze powyżej 12 roku życia), którzy to świetnie odnajdą się w tych młodzieżowych, bardzo kolorowych klimatach...

 

Gra towarzyska "PopCOOLturowy Quiz", to wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników quizów wiedzy, którzy to będą mogli sprawdzić swoje siły w tej zabawie. Wielkie emocje, intrygująca rywalizacja, ekscytująca nutka hazardu i przede wszystkim świetna rozrywka - oto co oferuje nam sobą ta gra, do sięgnięcia po którą to gorąco każdego namawiam! Poza tym nie wolno nie wspomnieć tu także o cennych walorach edukacyjnych, gdyż absolutnie pewnym jest to, iż po tej grze będziemy wiedzieć o świecie znacznie więcej, aniżeli przed przystąpieniem do niej:)

Opis Wydawcy

Szybko myślisz, masz intuicję, a twoja głowa to ogromna baza danych? Masz ochotę przetestować jej zasoby i sprawdzić, jak bardzo ufasz swojej wiedzy? W takim razie "PopCOOLturowy Quizz" jest właśnie dla ciebie! Jeśli chcesz wygrać, po prostu udziel jak najwięcej poprawnych odpowiedzi, ani na chwilę nie tracąc pewności siebie.

 

Pamiętaj jednak, że ta gra jest niemałym wyzwaniem, więc dobrze się zastanów, zanim odpowiesz na pytania o Chucka Norrisa, Star Treka czy YouTube'a. Przekonasz się, że "PoCOOLturowy Quizz" to jedna wielka niespodzianka.

 

Przebieg gry jest prosty. Jeden z graczy zadaje pytanie, a pozostali gracze - wszyscy jednocześnie - udzielają na nie odpowiedzi, układając przed sobą dwa rodzaje żetonów. Jeden z nich zawiera odpowiedź, a drugi pokazuje, jak bardzo gracz jest pewny swojej odpowiedzi - to właśnie od tych żetonów zależy, z jakim wynikiem zakończy się grę.

 

ZAWARTOŚĆ:

-202 karty z pytaniami
-24 żetony z odpowiedziami A, B oraz C
-64 żetony obstawiania o wartościach od 1 do 8
-kostka do gry
-instrukcja

Podziel się!

Okładka gry:

PopCOOLturowy Quizz

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Martin Nedergaard Andersen
 • Tytuł Oryginału: PopCOOLturowy Quizz
 • Ilustracje: Krzysztof Kiełbasiński
 • Wydawca: Fox Games
 • Premiera Polska: 31-01-2018
 • Gatunek: Gry Karciane
 • Format: 260x260mm
 • Liczba Graczy: 2-8
 • Czas Gry: 20 min.
 • Przedział Wiekowy: 12-99 lat
 • Ocena: 5.5/6
 • ISBN: 5907078169347

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!