Star Scrappers. Łowcy Kryształów

Opis:

Uleczkaa38

Planszowa gra strategiczna w klimacie science-fiction! - prawda, że dla miłośników planszówek nie mogłyby istnieć przyjemniejsze słowa...? Ba! A gdy do tego dodamy, iż za ową grę odpowiada duet niezwykle doświadczonych i popularnych na tym polu polskich twórców - Filip Miłuński i Jan Zalewski, to już w ogóle można mówić o spełnieniu największych planszowych marzeń:)! Poznajmy zatem nieco bliżej to rozrywkowe arcydzieło, jakim to jest gra pt. "Star Scrappers. Łowcy kryształów", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Fox Games.

 

Ta niezwykle efektownie wydana i kusząca nasz wzrok iście filmowym kadrem na opakowaniu gra, zaprasza nas swoją fabułą, jak i też następnie intrygującą rozgrywką, do świata odległej, kosmicznej przyszłości. Dokładniej rzecz ujmując - do podziemnego świata nowo odkrytej kopalni wydobywczej, której to bogate złoża tytułowych kryształów Hexis, stanowią najcenniejszy skarb Galaktyki. Nasza rola w tej rozgrywce sprowadza się do funkcji górniczego magnata, którego zadaniem jest rekrutowanie specjalnie wyszkolonych najemników, tak by ci mogli nie tylko wydobywać cenne kryształy, ale także i odnajdywać jeszcze cenniejsze artefakty. Dbamy o interes, eksplorujemy kopalnię do chwili zawału ściany, jak i też walczymy z bezwzględną konkurencją w osobach innych graczy, którzy nie cofną się przed niczym, by przejąć naszych najlepszych ludzi i wygryźć nas z branży. Oto świat "Łowców kryształów", czyli ekscytującej gry planszowej, której nie sposób się oprzeć!

 

Bogata zawartość pudełka oferuje nam sobą główną planszę do gry, zestaw 78 kart najemników, 6 kart dowodzenia, 12 kart artefaktów, 60 żetonów Kryształów, 6 Totemów poszczególnych frakcji wydobywczych, znacznik zawalenia się kopalni, jak i też kilkunastostronicową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia nam znaczenie poszczególnych elementów tej gry, jak i też same zasady jej przebiegu. A te są bardzo proste, logiczne i zrozumiałe dla wszystkich uczestników gry oraz podane nam tu w bardzo przystępnej formie.

 

Najogólniej rzecz ujmując, gra ta opiera się na zagrywaniu odpowiednią kartą akcji z puli tych, jakie to przypadają każdemu z graczy (w grę może grać od 2 do max. 4 osób), który to uprzednio wybrał sobie jedną z frakcji, do jakiej chce należeć w tej grze. I tak oto możemy zagrać: kartą najemnika - w ten sposób go rekrutujemy; kartą w kolorze kryształu - pozwala nam ona na jego wydobycie; kartą w dowolnym kolorze - pozwala nam ona na zdobycie cennych artefaktów, dodających nowych mocy i właściwości naszym najemnikom. Karty układamy jedną na drugą dokładniej w takiej kolejności, w jakiej zostały one użyte, dzięki czemu każda kolejna runda naszego zagrania daje nam możliwość skorzystania z tej karty, która znajduje się aktualnie na wierzchu.

 

Możemy również zrezygnować z naszej podwójnej akcji, a w zamian zgarnąć ze stołu założoną bazę z talii kart uczestniczących w grze i co ciekawe, może to być również kusząca talia innego z graczy, co jest szczególnie interesujące w przypadku "bogatej" puli najemników i ich artefaktów, choć pamiętać należy przy tym, iż żaden gracz nie może posiadać na ręce więcej kart, aniżeli 7. Zaś co do gracza któremu zagarnęliśmy jego talię, to zawsze pozostaje mu karta lidera, czyli postać najemnika, która znajdowała się na wierzchu jego talii i od której to może on na nowa "budować" swoją karierę. Co jeszcze możemy robić z naszymi kartami...? Otóż kupować najemników, wysyłać ich ku werbunkowi współbraci o większej wartości, jak i też okrywać hańbą daną frakcję, gdy jej lider ucieka z bazy/ talii przeciwnika, a my w zamian otrzymujemy cenny totem frakcji.

 

Podczas gry zdobywamy punkty przypisane naszym kartom, zdobytym kryształom i artefaktom, zaś o końcu rozgrywki decyduje zawalenie się ściany naszej kopalni. Następuje ono w chwili, gdy w zależności od ilości uczestników gry, zdobędziemy odpowiednią pulę specjalnie oznaczonych w tym celu kryształów, które wypełniają przeznaczoną do tego rubrykę na naszej planszy gry. Podobnie ma się rzecz w przypadku wyczerpania odpowiedniej talii najemników kryształów, co także wiąże się z końcem rozgrywki. Wygrywa ten z graczy, który zebrał najwięcej punktów w postaci kart kryształów, artefaktów, totemów. I jak to mawia klasyk - zwycięzcą może być tylko jeden!;)

 

Cóż można powiedzieć o samej rozgrywce...? Z pewnością początki są nieco skomplikowane, ale już po kilku minutach radzimy sobie coraz lepiej z tą rozgrywką i nie musimy zerkać już co chwila w instrukcję. Gra ta wymaga od nas skupienia, podzielności uwagi, umiejętności przewidywania i strategicznego myślenia o tym, co nie koniecznie jest najważniejsze tu i teraz, ale co będzie za chwilę, za kilka ruchów i przy następnej turze rozgrywki, Oczywiście, odrobina szczęścia także nie zaszkodzi;) Zgodnie z instrukcją w grę można grać we dwie osoby, aczkolwiek z obserwacji i własnego doświadczenia dodam, iż największą frajdę niesie sobą rozgrywka 4 uczestników, gdyż to właśnie wtedy największe znaczenie ma nasza przebiegłość i zdolność przewidywania kolejnych posunięć graczy. Naturalnie, tak naprawdę to jak dobrze będziemy się przy niej bawić, zależy tylko i wyłącznie od nas samych i naszego nastawienia, gdyż sama gra jako produkt, daje nam wszystko to, co tylko do świetnej rozgrywki jest niezbędne!

 

Na szczególne słowa uznania zasługuje także wykonanie tej gry i jej strona plastyczna. Po pierwsze mam tu na myśli solidność każdego z elementów, począwszy od planszy gry, poprzez wszystkie karty, a na totemach skończywszy. To solidne, praktyczne i gwarantujące długą żywotność elementy, które dodają klasy i szyku tej grze. Podobnie ma się rzecz także i z plastyczną stroną tego produktu, a zwłaszcza z przepięknymi i niezwykle efektownymi ilustracjami kart, przywołującymi skojarzenia z bajką, baśnią, filmem S-F rodem z uniwersum "Star Wars". Intrygujące kolory, wyrazista linia, niezwykła szczegółowość - to wszystko karmi nasze oczy i rozpala wyobraźnię do granic czerwoności. Zresztą wystarczy choćby spojrzeć na pudełko tej gry, by zachwycić się bez reszty fantastycznym światem, do jakiego nas ona sobą zaprasza...

 

"Star Scrappers. Łowcy kryształów" to wspaniała i bardzo klimatyczna propozycja dla wszystkich miłośników planszowych gier z najwyższej półki, tak pod względem fabularnym, jak i fizycznym. To świetna rozrywka, oferująca sobą moc emocji, niezapomniane chwile dobrej zabawy w gronie znajomych, jak i też to, co wszyscy w tego typu grach uwielbiamy najbardziej - adrenalinę rywalizacji w oparciu o inteligencję, strategię i czujność względem kroków naszych współtowarzyszy gry. Jeśli zatem tylko lubimy klimaty science-fiction i mamy w sobie biznesową żyłkę, to bez wahania sięgajmy po dzieło duetu Miłuński & Zalewski i cieszmy się fascynującą rozrywką, jakie nam ono sobą daje!

Opis Wydawcy

Łowcy kryształów to strategiczna gra planszowa przeznaczona dla od 2 do 4 graczy, którzy prześcigać się będą w wydobywaniu drogocennych kryształów Hexis.

 

Wciel się w rolę górniczego magnata, rekrutuj najemników, wykorzystuj ich umiejętności i zbieraj unikalne artefakty. Nigdy jednak nie pozwól uśpić swojej czujności - konkurencja tylko czeka na okazję, by przekupić Twoich najbardziej zaufanych ludzi i sprzątnąć Ci skarby sprzed nosa!

 

Elementy gry:
78 kart najemników
6 kart Dowodzenia
12 kart Artefaktów
60 żetonów Kryształów
6 totemów Frakcji
1 plansza do gry
1 znacznik Zawalenia Kopalni
1 instrukcja

 

Wiek: 12+
Liczba graczy: 2-4
Długość rozgrywki: 40-50 minut.

Podziel się!

Okładka gry:

Star Scrappers. Łowcy Kryształów

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Filip Miłuński, Jan Zalewski
 • Tytuł Oryginału: Star Scrappers. Łowcy Kryształów
 • Wydawca: Foxgames
 • Gatunek: Gry
 • Format: 265x265mm
 • Liczba Graczy: 2-4
 • Czas Gry: 45 min.
 • Przedział Wiekowy: 12-14 lat, 15+ lat
 • Ocena: 5.5/6
 • ISBN: 5907078169255

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto