Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Activity Junior

Opis:

Uleczkaa38

Od wielu lat powszechnie wiadomo, iż nic tak nie rozwija kreatywności młodego człowieka, aniżeli intrygująca zabawa edukacyjna! Zabawa, która z jednej strony pobudza wyobraźnię do zwiększonych obrotów, a z drugiej zaś gwarantuje moc niezwykłych wrażeń i pokaźną porcję przedniego humoru. I oto dokładnie wszystko to oferuje nam sobą wspaniała i niezwykle emocjonująca edukacyjna gra planszowa dla dzieci pt. "Activity Junior", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Piatnik!

 

Cóż kryje w sobie przepiękne, niezwykle barwne i wielce okazałe opakowanie z tą grą...? Otóż pokaźnych rozmiarów planszę, zestaw czterech drewnianych i różnokolorowych pionków, zgrabną klepsydrę oraz 330 kart, stanowiących zarazem najważniejszy element gry. Nie mogło zabraknąć tu także prostej, przejrzystej i bardzo pomocnej instrukcji gry. Każdy z tych przedmiotów został wykonany tu z należytą pieczołowitością, starannością i drobiazgowością, czyniąc je tym samym nie tylko efektownymi pod względem wizualnym, ale także i ze wszech miar bezpiecznymi dla dziecięcych graczy. Graczy, którzy wedle opakowania powinni osiągnąć osiem bądź też więcej lat, ale z własnego doświadczenia wiem, iż równie dobrze mogą zasiąść do tej zabawy także i młodsi miłośnicy gier planszowych.

 

Skoro już wiemy jak wyglądają poszczególne elementy tej gry, przyjrzyjmy się zatem samej rozgrywce. A ta prezentuje się niezwykle efektownie, ale także i w pełni zrozumiale oraz przystępnie dla jej uczestników. Otóż gracze, w liczbie od trzech do kilkunastu, rozkładają planszę gry z torem ruchu podzielonym na kilkadziesiąt pól, następnie dzielą się na zespoły, bądź też na pojedyncze teamy w przypadku kilku uczestników, wreszcie losują kolejno karty z hasłami. Karty, na których to wewnętrznej stronie znajdują się 3 hasła wraz z przypisaną im ilustracją dłoni, ust, bądź też ołówka, co automatycznie wiąże się z koniecznością przedstawienia owego hasła pozostałym graczom ze swej drużyny odpowiednio za pomocą pantominy, słownego opisu, bądź też rysunku na papierze. Czasami zdarza się wylosować czerwone hasło na karcie, co oznacza iż odgadywać jego znaczenie mogą wszyscy gracze, według zasady kto pierwszy, ten lepszy.

 

O wyborze metody pokazywania hasła decyduje pole, na którym znajduje się aktualnie pionek danej drużyny, bądź też pojedynczego gracza. Ponadto, każde uwiecznione na karcie hasło ma przypisaną odpowiednią ilość pól, które może pokonać pionek po jego odgadnięciu przez drużynę. Aby jednak nie było tak łatwo, czas na wykonanie zadania - czyli odgadnięcia hasła za pomocą jednej z trzech metod przedstawiania, wyznacza dołączona do zestawu mini klepsydra, której "przesypanie" zajmuje mniej więcej kilkadziesiąt sekund. Wygrywa ta drużyną bądź ten pojedynczy gracz, który jako pierwszy dotrze swym pionkiem do mety na planszy gry. Prawda, że proste:)?

 

Co niesie nam sobą ta gra...? Otóż ogromne walory i wielkie wartości edukacyjne, kształtujące wyobraźnię dziecka, rozwijające jego umiejętności słowotwórcze, rysownicze, czy też choćby manualne, związane z kwestią pokazywania chociażby emocji i odczuć za pomocą dłoni, co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe;) To także cenna integracja dziecka z rówieśnikami i rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie. Co więcej, każe z haseł widniejących na kartach gry, podane jest tu zarówno w języku polskim, jak i angielskim, co już samo w sobie oferuje olbrzymie możliwości edukacji językowej naszych pociech. Tyle, jeśli chodzi o walory poznawcze i edukacyjne, gdyż gra ta przede wszystkim zapewnia wspaniałą zabawę, wypełnioną wielkimi emocjami, olbrzymią porcją humoru i śmiechu, jak i też niezapomnianymi chwilami w gronie najbliższych, czy to rodziny, czy też choćby kolegów i koleżanek ze szkoły.

 

Raz jeszcze warto zwrócić tu uwagę na piękne, niezwykle intrygujące i przede wszystkim solidne wykonanie tej gry. Mam tu na myśli sztywną, a co za tym idzie i odporną na wszelkie uszkodzenia planszę gry, jak i też równie trwałe pionki oraz klepsydrę, które to gwarantują sobą to, iż przetrwają w pokoju dzieci przez długi, bardzo długi czas. Jednocześnie warto wspomnieć tu także o bardzo umiejętnym dostosowaniu wymogów i stopnia trudności tej gry, do możliwości ośmioletniego dziecka. Większość z haseł zamieszczonych na kartach jest mu już doskonale znana, a jeśli nawet i trafiają się takie, które stanowią one dla niego coś nowego, to przy małej pomocy starszych kolegów bądź rodziców, z pewnością poradzi ono sobie z nim bez żadnych kłopotów, a jednocześnie i nauczy czegoś nowego.

 

Gra "Activity Junior" to jedna z najciekawszych propozycji dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która w bardzo przystępny, prosty, ale przy tym i niezwykle wesoły sposób łączy w sobie edukację dziecka, ze świetną zabawą. To idealna propozycja na rodzinne spotkania, urodzinowe imprezy, czy też nawet chociażby zajęcia szkolne, które w ten sposób przyniosą nie tylko wielkie plusy na polu edukacji, ale i upłyną w bardzo przyjemnej atmosferze. Gra stanowi także idealny pomysł na świąteczny prezent dla naszych dzieci, z którego też - co nie jest bez znaczenia, będziemy mogli skorzystać także i my - dorośli, gdyż tak naprawdę górnej granicy wieku dla czerpania przyjemności i radości z tej rozgrywki, nie ma;)

Opis Wydawcy

Narysuj "kieszeń", opisz "ciekawość", pokaż na migi "naleśnik"... nim upłynie czas! Gracze na zmianę losują hasła i próbują je przedstawić pozostałym uczestnikom na jeden z trzech sposobów: rysując, opisując słownie lub za pomocą pantomimy. Jeśli ktoś odgadnie hasło, pionek drużyny przesuwa się do przodu.

 

Activity Junior to zabawna i emocjonująca gra edukacyjna. Gracze mogą ćwiczyć kreatywność, pewność siebie i poszerzać słownictwo, a ich ręce i nogi są w ciągłym ruchu! Można grać już w 3 osoby, ale gra świetnie się sprawdza również w dużej grupie. Ostrzeżenie dla graczy: mięśnie brzucha mogą rozboleć od śmiechu!

 

Uwaga: hasła są podane w języku polskim i angielskim, dzięki czemu gra może służyć jako pomoc do nauki języka angielskiego.

 

Zawartość pudełka:
-plansza do gry
-300 kart z hasłami
-4 pionki
-1 klepsydra
-instrukcja

 

wydawnictwo piatnik

Wydawnictwo Piatnik
Dystrybutor: Kluwi s.c.
ul. Żeromskiego 14/15
05-500 Piaseczno
Tel./Fax: +48 22 642-34-57
E-Mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.
http://www.piatnik.pl

Podziel się!

Okładka gry:

Activity Junior

Additional Info:

 • Tytuł Oryginału: Activity Junior
 • Wydawca: Piatnik
 • Premiera Polska: 2013
 • Gatunek: Gry PlanszoweGry Logiczne
 • Format: 225x45x350mm
 • Liczba Graczy: 3 - 16 osób
 • Czas Gry: od 20 do 45 min.
 • Przedział Wiekowy: od 8 lat
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 9001890787492

Image Gallery:

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial